Інвестиції.орг

Kyiv, May 23 20:02 | London, May 23 18:02 | New York, May 23 14:02
Shanghai, May 24 02:02 | Tokyo, May 24 03:02 | Sydney, May 24 05:02

Виробники харчів штучно накручують ціни

Виробники харчів штучно накручують ціни
Рейтинг: 0
Голосів: 0
11 жовтня 2010 в 09:40 - Роман Зайцев


Виробники харчів штучно накручують ціни

Нині в київському супермаркеті кілограм найдешевшого твердого сиру коштує 80 гривень, кілограм найдешевших сосисок - 40 гривень, а літр кефіру не менше 10 гривень.  І зростання цін на харчі триває впродовж останніх місяців. Однією із причин експерти називають зростання цін на світових ринках, пише "Радіо свобода".

Проте значною мірою це залежить і від внутрішньої ситуації. На думку економіста Андрія Новака, сьогодні багато виробників продукції, користуючись істерією споживачів, продовжують штучно накручувати ціни.

"Досить показова ситуацію щодо молока, - зазначає економіст. - Його вартість зростає, і самі молочники говорять, що скоро літр коштуватиме 10 гривень, а, можливо, і більше".

"Однак, при цьому, на питання, чи готові вони платити більше 5 гривень за літр молока, яке вони закуповують оптом, кажуть, що це дуже завищена ціна. Це говорить про те, що є намагання використати ситуацію певного дефіциту, і певного побоювання, пов‘язаного з неврожаєм у ряді регіонів світу",- вважає економіст.

Проте, як зазнає президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, нинішня істерія на продовольчому ринку пов‘язана, насамперед, із нереформованістю української економіки та відсутністю чітких правил гри для учасників ринку.

"Мало свободи, невідповідність правил стандартам економіки. Є дуже велике втручання держави у цей процес, як корупційне, так і не корупційне, адміністрування. Це і дає нам високі ціни на продукти. Адже потрібно, щоб була конкурентна система", - вважає Пасхавер.

Опозиція у подорожчанні продуктів звинувачує уряд. Між тим, урядовці і надалі обіцяють не допустити значного зростання цін на продукти харчування.

Як зазначав заступник міністра економіки Анатолій Максюта під час прямої телефонної лінії у Кабміні, уряд вживатиме усіх заходів, як економічних, так і адміністративних та регуляторних, щоб зупинити зростання цін на продукти харчування.

Втім, на думку Андрія Новака,єдине, що сьогодні може зробити уряд, це не обмежувати імпорт.

Адже саме збільшення імпорту може дозволити вирівняти ситуацію на українському ринку продуктів та зупинити зростання цін.

Виробники харчів штучно накручують ціни


Новини Статті Аналітика
Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції
Мінекономіки Білорусі чекає розгону інфляції до 33-39% Мінекономіки Білорусі чекає розгону інфляції до 33-39% Управління інвестиційними ризиками підприємства Управління інвестиційними ризиками підприємства Огляд ринків Американського континенту за 22.03.2011. Привиди повертаються. Огляд ринків Американського континенту за 22.03.2011. Привиди повертаються.
Ціни на овочі продовжують бити рекорди Ціни на овочі продовжують бити рекорди Фундаментальний аналіз та вплив зміни основних економічних показників на світову економіку та курси валют Фундаментальний аналіз та вплив зміни основних економічних показників на світову економіку та курси валют Огляд європейських ринків за 22.03.2011. Боргова криза не зникає. Огляд європейських ринків за 22.03.2011. Боргова криза не зникає.
НБУ пов’язує інфляцію зі зростанням цін на харчі та пальне НБУ пов’язує інфляцію зі зростанням цін на харчі та пальне Епоха нової резервної валюти Епоха нової резервної валюти Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Кабмін планує знизити дефіцит державного бюджету в 2012 році до 2,5% ВВП Кабмін планує знизити дефіцит державного бюджету в 2012 році до 2,5% ВВП Рецепт боротьби Китаю з інфляцією Рецепт боротьби Китаю з інфляцією Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.02.2011. І знову Китай Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.02.2011. І знову Китай

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Хто багато працює, у того не має часу робити гроші!

Рокфелер
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті