|
Деякі поради інвестору
Фондовий ринок пропонує iнвестору великi можливостi, але для того, щоб успiшно ними скористатися, необхiдно дотримуватись основних правил гри на ньому.

1. Управлiння активами краще довiрити професiоналам.
Управлiння активами довiряйте компанiї, яка витримала перевiрку часом, мак досвiд роботи і добру репутацiю на фондовому ринку. Також звернть увагу на суму активiв, яка знаходиться в управлiннi компанiї.
2. Не спокушайтеся надвисокою дохіднiстю.
Постiйно пам’ятайте про двi зворотнi сторони iнвестицiйного процесу - дохіднiсть та ризик. Чим бiльша потенційна дохіднiсть, тим бiльший рiвень ризику.
З. На фондовому ринку не буває поганої погоди.
Фондовий ринок будь-якої країни живе i дихає немов людина, йому притаманнi як перiоди пiдйому, так i пероди спаду. За кожним зниженням або навiть падінням фондового ринку обов’язково приходить пiдвищення. Здається, це проста iстина. І все-таки про це часто забувають iнвестори i тому зазнають збиткiв, передчасно продаючи своi цiннi папери за низькими цiнами. Корекцiя ринку - найкращий час для входження у iнвестиційний фонд, тобто купiвлi цiнних паперiв за зниженими цiнами.
4. Не iнвестуйте грошi на короткий строк.
Однiєю з головних передумов успiшного iНвестування є час, на який Ви вкладаєте грош. Якщо проаналiзувати динамiку фондових ринкiв за 5, 10, 15 рокiв, можна переконатись, що вони завжди эростають разом з розвитком економiк краiн. І якщо Вам здається, що на довгий час iнвестувати недоцiльно, цiлком ймовiрно, що рокiв через десять Ви дiзнаєтесь про мiльйонерiв, якi сьогоднi думають iнакше. Час може навiть не дуже великi кошти перетворити у багатство, тому що саме час знижує вплив ризику на інвестиції до мiнiмуму. І навпаки, чим коротший строк інвестування, тим більше воно стає схожим на гру в казино, де все вирішує фортуна.
Інвестицiйні фонди - не спекулятивний інструмент, а інструмент довгострокових вкладень, вони не люблять "коротких" грошей і нагороджують терплячого iнвестора. Ніколи не вкладайте у фондовий ринок гроші, які незабаром можуть стати необхiдними. Якщо цiннi папери "упадуть" саме в такий момент, Ви можете зазнати збиткiв.
5. Нiколи не iнвестуйте своi останнi грошi.
Експерти радять вкладати у інвестицйнi фонди вiд 30% до 50% своїх заощаджень. Багато проблем виникає тодi, коли люди, не дотримуючись цього принципу, для придбання цiнних паперів беруть кредити або позичають грошi у друзів, сусідів, родичів. Іншими словами, не купуйте торт, якщо на Вашому столi нема хлiба і вина.
6. Акцiї завжди були i будуть вигiднiшими за грошi.
Причина цього полягає в інфляцiї. Якщо Ви просто відкладаєте гроші, то з часом їх "з’їдає" інфляція і цiннiсть грошей эменшується. Ви не можете сьогодні купити на Вашi грошi стiльки ж, скільки могли купити десять років тому. Як iнфляція зменшує вартiсть грошей, так вона збiльшує вартiсть акцій. Акцiї є часткою власності в акціонерному товаристві, тобто часткою власностi у товарах та послугах, якi виробляє та надає це товариство. Якщо товари та послуги пiд впливом iнфляцiї стають дорожчими, то вiдповiдно, дорожчими стають і акції пiдприсмства, що їх виробляє.
|