Харчова промисловість
|
 |
 |
Минулого тижня плодоовочевий кошик українського споживача, вперше за довгий час, подешевшав.
Незважаючи на запевнення експертів про те, що спекуляції на ринку цукру виключені, ситуація, що склалася, скоріше, змушує переконатися у зворотному.
Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало ТОВ "Рідний продукт" (смт. Ювілейне, Дніпропетровська обл.) на 13 тис. гривень за зловживання монопольним становищем.
На закупівлю вершкового масла і сухого молока Аграрному фонду буде виділено близько 1 мільярд гривень.
В Україні новий врожай гречки у розмірі 13-13,5 тис. т намолоту зерна очікується у кінці липня - на початку серпня 2011 р. Відповідні висновки було опубліковано на сайті Кабінету міністрів України.
Минулого тижня плодоовочева продукція знову виросла в ціні.
Обсяг експорту м'яса птиці в Україні у 2012 р. зросте у 5-10 разів. Про це під час відвідування "Комплексу "Агромарс" заявив Віктор Янукович.
Експорт олійних культур (включає в себе кокосові, бавовняні, пальмові, арахісові, ріпакові, соняшникове і соєві культури) з України в 2011-2012 маркетинговому році збільшиться на 42% - до 3,65 млн тонн, проти очікуваних 2,56 млн тонн у попередньому періоді.
Державне агентство резерву готове приймати імпортовану із Китаю гречку у випадку, якщо буде відповідне доручення Кабінету міністрів. Про це заявив голова Держрезерву Олексій Лелюк у коментарі Першому національному телеканалу, повідомляє прес-служба відомства.
Потенційний дефіцит цукру в Україні до вересня поточного року може скласти від 250 до 300 тис. т. Такий прогноз під час прес-конференції озвучив генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа.
Збільшення виробництва м'яса, яке спостерігається у 2011 році, призвело до скорочення імпорту свинини та птиці на 50% та до стрімкого зростання експорту даних видів м'яса.
Гречана крупа з Китаю, перша партія якої була імпортована в Україну наприкінці квітня, почала надходити до торгових мереж.
Інформація про закупівлю урядом китайської гречки за завищеними цінами не відповідає дійсності. Про це йдеться в повідомлені прес-служби "Хліб Інвестбуд", яка здійснювала поставку гречки в Україну.
На майбутні форвардні закупівлі цукру уряд передбачив 680 млн грн. Про це на прес-конференції в Кабінеті міністрів заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.
Україна, яка практично не імпортувала цукор в сезоні 2010-2011 року, знову почала поповнювати дефіцит поставками з-за кордону.
В Одеський порт зайшло судно "Саманта", яке доставило з Китаю другу партію гречки - близько 500 тонн.
Аграрний фонд у червні проведе відкриті торги щодо закупівлі цукру, сухого молока і вершкового масла.
Голова Державного агентства резерву Олексій Лелюк заявив, що його відомство не коментувало в ЗМІ якість китайської гречки та перспективи її закупівлі в держрезерв.
Перші партії китайської гречки мають надійти на полиці магазинів до Дня Перемоги. Про це повідомили в прес-службі компанії "Хліб Інвестбуд", яка займається закупівлею крупи в КНР.
Державний комітет України з державного матеріального резерву не має наміру закуповувати китайську гречку.
У квітні овочі та фрукти подорожчали майже на 22% в порівнянні з цінами в березні. На початок травня 2011 року ціни на дану продукцію були на 72% вище, ніж роком раніше.
Після року затишшя на цукровому ринку і відносної стабільності цін на солодкий продукт, ближче до закінчення сезону цукор може знову стати одним з найбільш проблемних продовольчих товарів.
У I кварталі поточного року до України було імпортовано 2,6 тис. т бурякового цукру, що більш ніж в сім разів менше імпортованих об'ємів даного продукту (19,5 тис. т) за аналогічний період попереднього року. Про це повідомляє асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).
Перша партія китайської гречки в обсязі 500 тонн надійшла в Україну.
Минулого тижня був встановлений новий рекорд зростання цін на овочі і фрукти за рік. За минулий тиждень плодоовочева продукція подорожчала відразу на 14,8%. Про це свідчить плодоовочевий індекс АПК-Інформ: овочі і фрукти.
Експорт продукції підприємств агропромислового комплексу за І квартал 2011 р., у порівнянні з аналогічним періодом 2010 р., збільшився на 41% - до 900 млн доларів.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов'язав ТОВ "Кернел-Трейд", ДП з ІІ "Сантрейд" та ЗАТ "Пологівський олійно-екстраційний завод" здійснювати прозору політику із формування цін щодо кожного з видів продукції. Про це повідомляється на сайті АМКУ.
Експорт масла з України виріс у понад 7 разів з 48 тонн у лютому до 324 тонн у березні, і майже на 50% перевищив максимальний показник 2010 року. Про це повідомляють в Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).
Європейський союз у рамках переговорів про створення з України зони вільної торгівлі погодився надати країні значну квоту на експорт вітчизняної баранини, повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Валерій П'ятницький.
Верховна рада прийняла закон, який передбачає заборону в органічному виробництві використання ГМО, похідних ГМО та продуктів, вироблених із ГМО, як харчових продуктів, кормів, технологічних добавок.
Кабінет міністрів прийняв рішення внести до переліку товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню, м'ясо свійської птиці та сало. Про це йдеться в постанові уряду №420 від 11 квітня 2011 р.
Ірак хоче закупити у Хмельницькій області квашені огірки у необмеженій кількості.
Антимонопольний комітет зобов'язав 40 птахофабрик утриматися від підвищення цін на яйця в період великодніх свят.
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) за березень 2011 року в порівнянні з лютим збільшила виробництво комбікормів на 1,3 тис. т, борошна - на 4,7 тис. т, повідомляє прес-служба ДПЗКУ.
У лютому 2011 року імпорт борошна збільшився на 41,2%, або на 0,140 тис. тонн порівняно з лютим 2010 року до 0,480 тис. тонн на 0,389 млн доларів.
Уряд встановив до 31 березня цього року заборонені квоти на експорт гречаного борошна, крупи, пластівців і готових харчових продуктів з гречки.
За останній місяць ціна за кілограм вівсяних пластівців виросла на 5-6 гривень.
Посольство України у Чорногорії звертається до зацікавлених українських підприємств щодо можливого постачання борошна до Чорногорії.
Державна продовольчо-зернова компанія очікує, що роздрібна вартість китайської гречки не буде перевищувати 19 гривень за кг.
У 2012 році ціна гречки повинна знизитися в рази. "Я впевнений, що гречки посіють стільки, що в наступному році її ціна повинна впасти в рази", - заявив Лелюк.
На сьогодні немає підстав говорити про подорожчання хлібу в Україні.
Україні в 2011 році буде готова до можливих цінових сплесків на ринку цукру.
В Києві виділено перший мільйон гривень на утримання цін на хліб.
Білорусь, Росія і Казахстан планують врегулювати з Україною проблему демпінгу в кондитерській галузі.
Державне агентство з резерву планує продовжити програму переробки зерна в борошно для соціального хліба до отримання нового урожаю у разі її успішної реалізації.
На вимогу АМКУ учасники ринку цукру привели оптово-відпускні і роздрібні ціни на продукцію до економічно обґрунтованого рівня і зобов`язалися дотримуватися зваженої цінової політики.
Президент Віктор Янукович підписав закон Про внесення змін до закону України Про митний тариф України щодо ставки на деякі зернові культури, що передбачає зниження ставки ввізного мита на гречку з 20% до 0% до 1 червня. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Міністерство аграрної політики і продовольства розробило проект наказу, який стверджує порядок надання погодження на видачу ліцензій на імпорт в Україну цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти.
Україна очікує прибуття першого судна з 504 тоннами китайської гречки 5 квітня.
М'ясомолочні підприємства повинні перераховувати ПДВ від реалізації своєї продукції та закупівлі молочної та м'ясної сировини не на спецрахунки для подальшої виплати дотацій аграріям, а до спеціального фонду державного бюджету.
Назад
|

 |
Фраза дня
|
|
 |
Підписатись на матеріали
|
|