Фондові ринки
Індекс Dow Jones Indus. Avg знизився на 0,15%, Nasdaq Composite опустився на 0,31%, S&P 500 втратив 0,36%, а S&P/TSX Composite Index знизився 0,10%. Мексиканський Mexico IPC Index phsc на 1,43%, а бразильський Bovespa Index - на 1,33%.
Американські фондові ринки впали вперше за 4 дні на фоні зростання нафти через несприятливу ситуацію в Лівіїб а також внаслідок побоювань, що країни Єврозони не зможуть знайти швидке рішення для боргової кризи. Однак ринки знаходяться в стані невагомості і можуть повернутись назад до максимуму протягом 2011 року у випадку покращення ситуації в Японії та Лівії. Аналітики вважають, що більшість показників дають підстави до висновку про підвищення довіри до глобальної економіки.
Валютні ринки
Сьогодні долар США втратив свої позиції до основних валют на світовому валютному ринку. Євро знизився до $1,4196. Британський фунт піднявся до $1,6372. Долар щодо єни зріс до 80,9905.
Євро знизився вперше за 4 дні проти долара, на фоні спекуляцій, що лідери країн Єврозони намагатимуться знайти постійний механізм відповіді на регіональну боргову кризу. Євро знизився після прогнозів банків Ірландії про необхідність додаткових 20 млрд. євро на покриття збитків. Фунт зріс до максимуму з січня 2010 року внаслідок інфляції, що підвищила ймовірність підняття процентних ставок Банком Англії. Споживчі ціни зросли на 4,4% порівняно з роком раніше. Долар знаходиться навколо мінімального рівня з грудня 2009 року.
Товарні ринки
На Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) ціни на травневі ф’ючерси на поставку нафти марки WTI зросли до 104,83 доларів за барель, а марки Brent - до 115,70 доларів.
Нафта зросла на фоні спекуляцій, що відбудова в Японії потребуватиме збільшення споживання палива, а також в наслідок протестів в країнах Північної Африки та Близького Сходу.
На COMEX (підрозділ Нью-йоркської товарної біржі) квітневі ф’ючерси на золото зросли в ціні до 1428,6 доларів за унцію, а на срібло - до 36,40 доларів. Ціна на квітневі ф’ючерси на мідь знизилась до 4,3305 доларів.
Золото зросло на фоні напруження на Близькому Сході та Лівії, що підвищило попит на цей метал в якості засобу страхування ризиків. Золото зросло до максимуму 1445,7 доларів 7 березня, на фоні вигнання лідерів Тунісу та Єгипту під впливом протестів. Срібло тримається на позначці максимуму за останні 30 років.
Травневі ф’ючерси на пшеницю зросли до 7,222 доларів за бушель. Ціни на пшеницю зросли на фоні спекуляцій, що зниження запасів пшениці найбільше за останні 4 роки, триматиме ціни в напрузі принаймні четверть століття.