Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 17 04:48 | London, Jul 17 02:48 | New York, Jul 16 22:48
Shanghai, Jul 17 10:48 | Tokyo, Jul 17 11:48 | Sydney, Jul 17 13:48

Аграрії засіють 3 мільйони гектарів улюбленою рослиною Хрущова

Аграрії засіють 3 мільйони гектарів улюбленою рослиною Хрущова
7 квітня 2011 в 15:20 - Роман Зайцев


Аграрії засіють 3 мільйони гектарів улюбленою рослиною Хрущова

У цьому році ярої кукурудзи аграрії посіють більше, що дозволить отримати врожайність вищу за минулорічну - майже 12 мільйонів тонн.Експорт в цьому випадку може принести Україні 1,8 мільярда долара, пише "Экономические известия".

Незважаючи на зарегульованість ринку зерна та обмеження з експорту, аграрії істотно не переглянули плани з посіву зернових культур, а саме - кукурудзи.

"Ми плануємо в цьому році посіяти близько 3 мільйонів га кукурудзи", - заявив глава Мінагропрода Микола Присяжнюк.

За його даними, площі під цю культуру збільшаться на 71 тисячу га в порівнянні з минулим роком. Міністр пояснює таке рішення тим, що кукурудза є досить рентабельним продуктом.

Це дійсно так, оскільки це одна з найменш вибагливих культур і найбільш затребуваних на світових ринках.

Головна причина інтересу до кукурудзи - вона є самою часто вживаною сировиною для біоетанолу.

Тому в останні кілька років аграрії збільшують її посіви. "Цариця полів" поступається за займаним орним площами тільки ячменю - також експортній культурі, основним ринком збуту якого є Саудівська Аравія, де Україна є основним гравцем. Але цей ринок обмежений і не демонструє динаміки зростання.

Тому, вважає глава Української зернової асоціації Володимир Клименко, нашим аграріям не варто робити ставку на цю культуру в майбутньому.

"Попит на ячмінь з року в рік залишається однаковим як за експортним маршрутом, так і за обсягами, а за кукурудзою - майбутнє", - вважає він.

На кукурудзу попит щорічно зростає і буде зростати в світлі останнього подорожчання нафтопродуктів у світі. Вочевидь, ті країни підсилять напрямки виробництва біоетанолу, який є аналогом бензинів.

Основний виробник кукурудзи - США, всіляко лобіює просування і подорожчання цього продукту на світових ринках.

В Україні в 2010 році посіви під кукурудзу становили 2,740 мільйона га.

Також селяни ризикнуть більше виростити гречки, проса й гороху. "Збільшується посів площі гречки на 88 тисяч га, тобто на 41%. Збільшується посів на 27 тисяч га - на 30% проса", - розповідає міністр Присяжнюк.

Під гречку буде зайнято 303 тисяч га проти 215 тисяч у 2010 році, під просо - 115 тисяч га проти 90.


Горох з 305 тисяч га виросте по посівах до 320 тисяч га.

Під зернові культури в 2011 році буде задіяно 15,6 мільйона га. Потреба АПК в засобах під весняну посівну кампанію в Мінагропроді оцінюють на рівні 35 мільярдів гривень, що на 10 мільярдів гривень більше минулорічного показника. Тільки внаслідок подорожчання палива сектор переплачує 600 мільйонів гривень.

Особливістю цієї посівної кампанії є, як і в минулому році, відставання в сівбі, що автоматично за законами агрономії тягне за собою втрату врожайності.

Аграрії засіють 3 мільйони гектарів улюбленою рослиною Хрущова


Новини Статті Аналітика
Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Росія може скасувати зернове ембарго Росія може скасувати зернове ембарго Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Азаров доручив міністерствам забезпечити АПК добривами Азаров доручив міністерствам забезпечити АПК добривами Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Росія і Україна одночасно знімуть обмеження на експорт зерна Росія і Україна одночасно знімуть обмеження на експорт зерна Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Україна може експортувати близько 20 млн. т. зернових Україна може експортувати близько 20 млн. т. зернових У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті