Інвестиції.орг

Kyiv, Jan 20 04:41 | London, Jan 20 02:41 | New York, Jan 19 22:41
Shanghai, Jan 20 10:41 | Tokyo, Jan 20 11:41 | Sydney, Jan 20 13:41

Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням

Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням

Господарча політика машинобудівного підприємства на сучасному етапі повинна бути зорієнтована на інноваційне забезпечення модернізації та структурної перебудови виробничого потенціалу, ефективне освоєння науково-технічних розробок, енерго-економних технологічних процесів та оптимальних структур управління. 

Maserati grancabrio mc - мощность, надежность, стиль.

Такі зміни потребують ретельного планування процесів діяльності машинобудівного підприємства та фінансового забезпечення реалізації сформованих проектів.

Кожне машинобудівне підприємство, що діє в ринковому середовищі, провадить свою діяльність застосовуючи різні види планування різних ділянок підприємства і розробляючи плани на різний період. Можна виділити такі типові групи планів:
 
а) стратегічні плани - довгострокові плани, що охоплюють, як правило, період 10-15 років та в якому формулюються головні цілі машинобудівного підприємства на перспективу, конкретні задачі, узгоджені за часом та ресурсами, загальна стратегія досягнення поставлених цілей;
 
б) довгострокові плани - плани, що розробляються на декілька років і спрямовані на розв’язання окремих самостійних проблем стратегії машинобудівного підприємства. Такі плани розробляються частіше за все як складова частина стратегічного плану;
 
в) поточні плани - плани у яких пов’язуються всі напрямки діяльності машинобудівного підприємства та робота всіх функціональних підрозділів на поточний фінансовий рік. Ці плани охоплюють збут, виробництво, дослідження та розробки, постачання, маркетинг, розвиток персоналу та фінансові підсумки, мають детальний характер і розробляються по функціональних підрозділах у формі бюджетів, коли для реалізації конкретних планових задач передбачається виділення певних ресурсів.
 
Сукупність бюджетів знаходить відображення у річному фінансовому плані, де плануються грошові потоки, прибутки та збитки, стан балансу машинобудівного підприємства;
 
г) оперативні плани - детальні плани, які присвячені рішенню конкретних питань діяльності машинобудівного підприємства на короткотерміновий період, мають вузьку спрямованість, високий ступінь деталізації та характеризуються великою різноманітністю використовуваних заходів;
 
д) інвестиційні проекти - плани капітальних вкладень, які спрямовані на створення нових виробничих потужностей машинобудівного підприємства, мають довготерміновий характер, іноді період, на який розробляються такі проекти, і який співпадає з строком служби створюваних виробничих потужностей.
 
Машинобудівне підприємство може також здійснювати й планування портфельних інвестицій, проте механізм підготовки та прийняття рішень у цій сфері має свій інструментарій;
 
е) бізнес-плани - плани створення, або впровадження нового продукту машинобудівного підприємства, виходу на ринок та забезпечення прибутковості господарчої діяльності.

На практиці, здебільшого, саме бізнес-плани передбачають і детально планують розробку та впровадження інноваційних продуктів та технологій. Це пояснюється тим, що інновація є дуже швидкозмінною і в довготермінових планах така інновація може застаріти чи стати неактуальною скоріше, аніж буде реалізованою. Тому особливо важливим є формування реального бізнес-плану і впровадження його в максимально стислі терміни.

 

 

Ю.В. Банах
НУ «Львіська політехніка»
І.І.Коркуна


Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Літом я часто їжджу на рибалку. Мені особисто подобається полуниця і вершки, але я помітив, що по якійсь дивній причині риби надають перевагу черв’якам. Тому на рибалці, не думаючи про свої особисті бажання, я насаджую на гачок не полуницю з вершками, а черв’яка, і приманюю цим рибу. Чому б не привертати увагу людей до себе за допомогою такого ж хорошого підходу? Для чого говорити про те, чого хочемо ми? Це по-дитячому. Безглуздо... Тому на землі немає іншого способу впливу на людей, окрім, як говорити їм про те, чого хочуть вони показувати їм, як це краще зробити!

Дейл Карнегі
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті