Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 17 15:04 | London, Apr 17 13:04 | New York, Apr 17 09:04
Shanghai, Apr 17 21:04 | Tokyo, Apr 17 22:04 | Sydney, Apr 18 00:04

Росія і Україна одночасно знімуть обмеження на експорт зерна

Росія і Україна одночасно знімуть обмеження на експорт зерна
25 травня 2011 в 10:20 - Роман Зайцев


Росія і Україна одночасно знімуть обмеження на експорт зерна

Росія готується з 1 липня зняти заборону на експорт зерна. Про це із посиланням на джерело в уряді у вівторок повідомили відразу кілька російських видань.За даними представника уряду РФ рішення про скасування ембарго з 1 липня "прийнято на 90%".

Як відомо, Росія ввела ембарго на експорт зерна у серпні 2010 року, коли баланси показали, що через жорстоку посуху аграрії не дорахувалися більше третини очікуваного врожаю.

Урожай зерна в Росії склав у 2010 році 60,9 млн. тонн - на 37% менше показника 2009 року.

Уряд РФ спішно заборонив експорт зерна і на закритому ринку почав заходи щодо зниження цін.

Однак сьогодні можна констатувати, що держава перестаралася з товарними інтервенціями - активний продаж зерна з держрезервів не просто зупинив зростання цін, але і призвів до їх різкого зниження.

У міру наближення нового сезону швидкість зниження цін все збільшувалася, і на початку травня ціни на зерно впали на 10-15%.

Останні два місяці місцеві аграрії активно лобіюють скасування ембарго - у них скупчилися значні запаси зерна, які неможливо вже збути на внутрішньому ринку, тоді як є явний дефіцит коштів для проведення посівної кампанії і збирання нового врожаю.

Майбутній урожай в Росії оцінюється на рівні близько 80 млн. тонн, що з лишком перекриває внутрішню потребу, і, з урахуванням перехідних залишків, формує експортний ресурс у розмірі близько 20 млн. тонн.

Приблизно такий же обсяг зерна може поставити на зовнішні ринки і Україна.

"Ми повинні бути готові, що Україна повинна експортувати близько 20 млн. тонн", - зазначив президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко.

При цьому, за його словами, можна не сумніватися, що експорт буде відрізнятися нехарактерною для початку сезону активністю.

"Ми підійшли до кінця сезону в закритому режимі, маємо колосальні залишки, все це лежить на елеваторах, елеватори неможливо зачистити, провести обробку та підготувати до прийому нового врожаю", - заявив Клименко.

Перехідні залишки В Україні оцінюються на рівні 6 млн. тонн - це один із найбільших показників за останні роки.

При цьому, відзначає видання, практично одночасне повернення на світовий ринок не піде на користь ані Україні, ні Росії.

За оцінками експертів, один тільки фактор лібералізації Росією експорту зерна може "відмінусувати" від світових цін 15%.

Укупі з Україною падіння вартості зерна може бути ще більш істотним.

Як повідомлялося, квоти на експорт зерна були введені в Україні 4 жовтня 2010 року: на експорт пшениці і суміші пшениці і жита (меслин), полби - в обсязі 0,5 млн. тонн; кукурудзи - 2 млн. тонн; ячменю - 0,2 млн. тонн; жита - 1 тис. тонн; гречки - 1 тис. тонн.

30 березня 2011 року Кабінет міністрів прийняв рішення продовжити термін дії квот на експорт зернових до 1 липня.


Нині Міністерство аграрної політики і продовольства ініціює скасування квот на експорт пшениці і ячменю, що пов‘язано із прогнозованим високим урожаєм-2011.

Раніше Міністерство аграрної політики підвищило свої оцінки врожаю зерна у 2011 році, заявивши, що збір буде "значно вищий" за раніше озвучений прогноз у 45 млн. тонн.

Росія і Україна одночасно знімуть обмеження на експорт зерна


Новини Статті Аналітика
Україна скоротила експорт електроенергії Україна скоротила експорт електроенергії Зарубіжний досвід активізації інноваційної діяльності на підприємствах Зарубіжний досвід активізації інноваційної діяльності на підприємствах Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ
Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві Класифікація інституціональних проблем, які обмежують інноваційний розвиток Класифікація інституціональних проблем, які обмежують інноваційний розвиток Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання
Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ "ОАК-Антонов" можуть передати виробничі активи авіабудівних підприємств Росії та Україні Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають
Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Про нас думають погано лише ті, хто гірше нас, а ті хто краще нас ... Їм просто не до нас.

Омар Хайям
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті