Інвестиції.орг

Kyiv, Feb 21 01:00 | London, Feb 20 23:00 | New York, Feb 20 19:00
Shanghai, Feb 21 07:00 | Tokyo, Feb 21 08:00 | Sydney, Feb 21 10:00

Світовий банк пропонує Україні заробити на можливій харчовій кризі

Світовий банк пропонує Україні заробити на можливій харчовій кризі
20 січня 2011 в 14:19 - Роман Зайцев


Світовий банк пропонує Україні заробити на можливій харчовій кризі

Світова економічна криза може повторитися, якщо ціни на продукти харчування зростатимуть протягом 2011 року.З таким прогнозом виступив Світовий банк в останньому звіті про перспективи світового економічного розвитку, пише Deutsche Welle.

Великі сподівання економісти покладають на цьогорічний врожай, однак не виключають, що кліматичний форс-мажор може зруйнувати всі плани щодо запасів продовольства.

У кризовому 2008-у році ціни на пшеницю, рис, кукурудзу, що в деяких країнах складають 90% раціону харчування населення, були захмарними.

Тенденція 2010 року показала, що поки зростає ціна лише на кукурудзу і це вселяє економістам Світового банку надію, що світових продовольчих запасів таки вистачить і чергової кризи вдасться уникнути.

Втім вплив ураганів та повеней не можна виключати, каже менеджер Світового банку з досліджень глобальної макроекономіки Ендрю Бернс.

"Підвищення цін на основні продукти у межах двозначних чисел за останні кілька місяців спричиняє тиск на країни з уже достатньо високим тягарем бідності і недоїдання. Якщо світові ціни на продукти харчування та інші життєво важливі товари зростатимуть і надалі, то повернення до умов 2008 року неможливо буде уникнути", - прогнозує аналітик.

Експерт Світового банку Пабло Сааведра переконаний, що Україні не слід боятися підвищення світових цін на продукти харчування.

Оскільки Україна аграрна держава, то від підвищення у світі цін на продукти харчування лише виграє, бо зможе непогано заробити.

"Україна один із значних експортерів пшениці. Якщо ціни у світі зростатимуть, то це на користь країні. Але є небезпека того, що неадекватна політика з запровадженням квот на зерно не дозволить скористатися цим", - наголосив Сааведра на презентації останнього звіту Світового банку щодо перспектив світового економічного розвитку у Києві.

Світовий банк пропонує Україні заробити на можливій харчовій кризі


Новини Статті Аналітика
Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ
В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві "ОАК-Антонов" можуть передати виробничі активи авіабудівних підприємств Росії та Україні Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання
Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. Міжнародні експерти скептично оцінюють перспективи української економіки Міжнародні експерти скептично оцінюють перспективи української економіки Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Українські експортери залишають Європу Українські експортери залишають Європу Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ніколи ніколи ніколи ніколи не здавайся.

Уїнстон Черчілль
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті