Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 21 18:24 | London, Apr 21 16:24 | New York, Apr 21 12:24
Shanghai, Apr 22 00:24 | Tokyo, Apr 22 01:24 | Sydney, Apr 22 03:24

НБУ лібералізує валютний ринок18 травня 2011 в 16:31 - Ілона Чіркова


НБУ лібералізує валютний ринок

Національний банк України зважився на лібералізацію валютного ринку, дозволивши банкам валютні свопи.Змін на валютному ринку банкіри чекали з моменту зміни керівництва Національного банку. Провести лібералізацію роботи ринку просили Міжнародний валютний фонд і Світовий банк. Ще в квітні перший заступник голови Нацбанку Юрій Колобов на одному з круглих столів анонсував появу документу: "У програмі з МВФ у нас є ряд позицій, які ми повинні лібералізувати. Це скасування норм тільки купувати або тільки продавати валюту ... Банки також зможуть найближчим часом спокійно купувати і продавати в рамках валютної позиції. Також ми вводимо такий інструмент, як валютний своп. Постанову вже завізовано, все відпрацьовано. Найближчим часом цей механізм буде включений в ринок". Минулого тижня документ з‘явився і на сайті Верховної Ради (постанова НБУ № 111).

Згідно з постановою, банкам буде дозволено проводити між собою свопи. При цих угодах НБУ і банки можуть купувати валюту за її поточним курсом до гривні і продавати її назад з поставкою на строк до одного року за курсом, розрахованим за формулою, заснованої на процентних ставках по гривневих і валютних інструментах.

Також з установ знімається заборона на проведення форвардних операцій у разі порушення лімітів валютної позиції. Фактично мова йде про короткостроковому кредитуванні банків під заставу іноземної валюти. Це до певної міри аналог операцій РЕПО, але в якості застави використовуються не облігації, а валюта. Крім того, банки можуть проводити свопи і на міжнародному валютному ринку. Це дозволить їм хеджувати валютні ризики і сприятиме активізації кредитування.

Фінустановам також дозволили продавати і купувати валюту на міжбанку протягом однієї торгової сесії, тоді як до цих пір вони могли виходити на міжбанк виключно як продавець або як покупець валюти. Із змінами їм дозволяється виступати одночасно і в якості покупця, і в якості продавця.

Лібералізація валютного ринку навряд чи приведе до значних курсових коливань. На думку аналітиків банку "Форум", з впровадженням зазначених нововведень слід очікувати збільшення обсягів ринку, також, можливо, посилення волатильності на міжбанківському ринку. Однак курсові коливання не повинні стати значними, тому що попит та пропозиція сьогодні доволі збалансовані.

У фінустанові вважають, що зазначені зміни повинні зробити український міжбанківський ринок більш привабливим інструментом для обслуговування потреб іноземних інвесторів.

Не виключає волатильності курсу гривні на міжбанківському ринку у зв‘язку із заходами Нацбанку щодо його лібералізації і заступник голови правління банку "Фінанси і Кредит" Сергій Борисов. "Лібералізація питання відкритої валютної позиції дасть можливість банкам оперативно регулювати свою ліквідність виходячи з власної ліквідності і стану валютного ринку. Валютному ринку це додасть велику динамічність і принесе велику волатильність. Сформується сегмент банків-маркет-мейкерів, у яких норматив відкритої валютної позиції буде давати можливість проводити операції у великих обсягах, і завдяки їм збільшиться ліквідність ринку. Спреди, швидше за все, звузяться. Наявність свопів НБУ дасть цінові орієнтири підтримки відкритої валютної позиції", - прогнозує банкір.

НБУ лібералізує валютний ринок


Новини Статті Аналітика
Конфедерація будівельників України запропонувала новий варіант містобудівного кадастру Конфедерація будівельників України запропонувала новий варіант містобудівного кадастру Основні правила бізнес-презентації Основні правила бізнес-презентації Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
Бізнес-омбудсмен одержав масу скарг від бізнесу на держоргани Бізнес-омбудсмен одержав масу скарг від бізнесу на держоргани Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
Пройшла сертифікацію Програма TSLab компанії Пройшла сертифікацію Програма TSLab компанії "Лабораторія Торгових Систем" Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор рынка акций перед открытием дня (14.07.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (14.07.2011)
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Механізм державної підтримки та розвитку інноваційної інфраструктури України Механізм державної підтримки та розвитку інноваційної інфраструктури України Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Все, що нам потрібно для досягнення успіху знаходиться не в заморських далях, а в нашій власній голові - саме там і треба шукати все необхідне.

Роберт Стівенсон
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті