Інвестиції.орг

Kyiv, Oct 23 22:06 | London, Oct 23 20:06 | New York, Oct 23 16:06
Shanghai, Oct 24 04:06 | Tokyo, Oct 24 05:06 | Sydney, Oct 24 07:06

Українські хіміки і металурги можуть отримати перевагу над виробниками з ЄС

Українські хіміки і металурги можуть отримати перевагу над виробниками з ЄС
Рейтинг: 0
Голосів: 0
14 лютого 2011 в 14:28 - Роман Зайцев


Українські хіміки і металурги можуть отримати перевагу над виробниками з ЄС

Українські виробники хімічних добрив і металурги отримають несподівану перевагу перед європейськими конкурентами. У березні вартість газу для Західної Європи зросте на 15-20%, тоді як для українських промисловців подорожчання через відмінності у формулі ціноутворення буде не настільки значним.

Таким чином українські добрива і металопродукція будуть продаватися за більш вигідними цінами, хоча й недовго, зазначають експерти, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Из газа в князи.

З березня Газпром збільшує експортну ціну газу для Західної Європи на $ 46 - до $ 352 за тисячу кубометрів, повідомило в п‘ятницю агентство Reuters з посиланням на джерело в російській монополії. За даними агентства, це пов‘язано зі зростанням цін на нафту в Європі, збільшенням попиту на природний газ і поліпшенням економічного клімату в ЄС.

Офіційно в Газпромі цю інформацію не коментують. Але джерело в монополії підтвердило, що ціни для країн Євросоюзу наступного місяця підвищаться на 10-15%.

Ближче до квітня буде переглянута і вартість газу для України. "Але до кінця року ціна для України зростатиме не так швидко, як для країн ЄС. Справа в тому, що формула ціни газу для країни ґрунтується на вартості газойлю і дизельного палива, тоді як у Європі - на вартості нафти, яка в останні місяці швидко зростає", - розповів співрозмовник Коммерсанта.

Підвищення ціни для ЄС вигідне українським хімічним підприємствам. Зараз природний газ обходиться виробникам азотних міндобрив в $ 389 за тисячу кубометрів на засувки заводу. "Підприємства Західної Європи платять по $ 280-300 за тисячу кубометрів залежно від країни та місця розташування заводу. Тобто вже сьогодні окремим європейським виробникам газ обходиться майже на третину дешевше, ніж українським", - говорять в прес-службі черкаського Азоту. Після збільшення ціни для ЄС на засувці європейських заводів вона зросте на 20%, підрахували в прес-службі Дніпроазоту. За даними ІК Concorde Capital, більша частина українських добрив поставляється в країни Південно-Східної Азії (40%) та Північної Африки (17%), де вони конкурують з продукцією європейських виробників. "Враховуючи, що у нас робоча сила дешевша, українські добрива будуть більш конкурентними на цих ринках, - кажуть у Дніпроазоті. - Це принесе українській галузі близько $ 200 млн на рік додаткового доходу".

Виграють від подорожчання газу для ЄС і металурги, зазначає аналітик ІК Брокеркредитсервіс Максим Шеїн. На його думку, вартість продукції європейських виробників металу через зростання ціни газу збільшиться на 2-3%, що може дати українським виробникам додаткові переваги.

Українські хіміки і металурги можуть отримати перевагу над виробниками з ЄС


Новини Статті Аналітика
Рівень безробіття в зоні євро в квітні не змінився і склав 9,9% Рівень безробіття в зоні євро в квітні не змінився і склав 9,9% Формування безпечного інноваційного розвитку та забезпечення інноваційної безпеки реону Формування безпечного інноваційного розвитку та забезпечення інноваційної безпеки реону Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча - незрозумілий спокій Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча - незрозумілий спокій
Туркменістан має друге за величиною газове родовище у світі Туркменістан має друге за величиною газове родовище у світі Маркетинговий підхід до дифузії інновацій у промисловості Маркетинговий підхід до дифузії інновацій у промисловості ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
ЄС пропонує Україні вибрати Митний союз, чи зону вільної торгівлі ЄС пропонує Україні вибрати Митний союз, чи зону вільної торгівлі Державно - приватне партнерство в Україні Державно - приватне партнерство в Україні Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
ЄС хоче протестувати українські АЕС ЄС хоче протестувати українські АЕС Єврорегіональний вектор транскордонного розвитку підприємства Єврорегіональний вектор транскордонного розвитку підприємства I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Єврокомісія підтримала проект будівництва Єврокомісія підтримала проект будівництва "Південного потоку" Комерціалізація інновацій та науково-технічних розробок з використанням потенціалу регіональної інноваційної інфраструктури Комерціалізація інновацій та науково-технічних розробок з використанням потенціалу регіональної інноваційної інфраструктури I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Любов - це безцінний дар. Це єдина річ, яку ми можемо подарувати і все ж вона у тебе залишається.

Лев Толстой
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті