Інвестиції.орг

Kyiv, Sep 25 23:46 | London, Sep 25 21:46 | New York, Sep 25 17:46
Shanghai, Sep 26 05:46 | Tokyo, Sep 26 06:46 | Sydney, Sep 26 08:46

Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча - незрозумілий спокій

Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча - незрозумілий спокій
2 лютого 2011 в 14:52 - Богдан Бричка


Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча - незрозумілий спокій

Незважаючи на зростання ринку загалом та акцій металургійний компаній зокрема, акції ММКІ знаходяться в глибокому боковому тренді. Питання - чому? Адже нещодавно Підприємство увійшло до Групи Метінвест, ціни на продукцію галузі зростають - отже, наявні усі передумови для зростання ціни акцій Компанії.Особливості галузі. 2010-й рік можна цілком справедливо назвати роком виходу з кризи. За інформацією World Steel Association (Всесвітня асоціація виробників сталі) світове виробництво сталі виросло в 2010-му році на 15%, порівняно з минулим роком. Ціни на продукцію металургійної галузі також зростають. Так, за 2010-й рік індекс цін на продукцію з вуглецевої сталі зріс на 13,96%, на продукцію з нержавіючої сталі – на 25,97%. За прогнозами фахівців в даній галузі ціни на сталь можуть збільшитися у 2011-му році на 32%. Існують і більш оптимістичні прогнози. У будь-якому випадку ціни найімовірніше зростатимуть, що створює хороші перспективи для вітчизняних металургів.

Про підприємство. Маріупольський металургійний комбінат є одним з лідерів металургійної галузі країни. ММКІ є підприємством з повним циклом виробництва та володіє найбільшою в Європі аглофабрикою, а також є єдиним в Україні виробником оцинкованого холоднокатаного листа. Переважну частку своєї продукції Комбінат реалізує на експорт. У 2009 роцi в Далеке Зарубiжжя реалiзовано 74,16 % продукцiї, в СНД - 6,28 % продукцiї, по Українi - 19,56 % продукцiї. Це робить фінансовий стан ММКІ залежним від кон’юнктури на світових ринках.

В 2010-му році ММКІ збільшив виробництво чавуна на 31% до рівня 4,728 млн. т., сталі на 32% до рівня 5,655 илн. т., готового прокату – на 29,3% до 3,982 млн. т., агломерату – на 38,5% до 11,161 млн. т., труб – на 94% до 77 тис. т.. Темпи зростання виробництва продукції даним підприємством значно випередили темпи зростання галузі в цілому.

За прогнозами фахівців в 2011-му році українські металургійні підприємства збільшать виплавку сталі на 14,5% до рівня 37,4 млн. т. Темпи зростання галузі будуть на 10% вищі, ніж минулого року. Середній ріст еспортних цін української метпродукції в 2011-му році складе близько 12% річних. Відбуватиметься це паралельно із зростанням попиту на вітчизняну метпродукцію, що буде зумовлене наступними чинниками: зростання попиту на сталь загалом в світі; зростання експорту в нові нерозвідані регіони для вітчизняних підприємств, наприклад, Південно Східну Азію; зростання внутрішнього попиту напередодні Євро-2012 тощо. За консервативного сценарію доходи вітчизняних металургів мають шанс зрости наступного року на 30%.

На даний момент, Підприємство увійшло до складу Групи Метінвест, що відкриває перед ним нові перспективи на найближче майбутнє – довгострокові контракти на поставку продукції, доступ до відносно дешевої сировини, доступ до довгострокового та стабільного фінансування. Членство в ММКІ дозволить Підприємству мінімізувати один із найбільших ризиків, притаманних даній галузі – високі ціни на сировину, які, до речі, минулого року зростали швидше, ніж ціни на готову продукцію. Також, членство у Групі це можливість фінансування модернізації виробнитцва.

Специфічні фактори ризику емітента: залежність вiд постачання основних видiв сировини; підвищення цiн на сировину, природний газ та залiзничнi тарифи; iнфляцiйнi процеси в економiцi України; залежність від рідкісних природних ресурсів; висока енергоємність виробництва; проблеми з відшкодуванням ПДВ; залежність від кон’юнктури на світових ринках та валютних коливань; дисбаланс цін на сировину та металопрокат; проблеми із залученням обігових коштів; ризик перерозподілу грошових потоків на користь материнської компанії.

Конкурентні переваги: наявність унікальних прокатних станів; наявність повного циклу виробництва; постійні інвестиції у виробничі фонди; членство у вертикально інтегрованій структурі – Групі Метінвест; потенційні замовлення під Євро 2012, замовлення під оновлення рухомого складу Укрзалізниці та галузі суднобудування; перспективи зростання світової металургійної галузі та металургійного ринку; вигідне географічне розташування з точки зору експортно-імпортних операцій тощо.
Основні фактори подальшого розвитку. Перспективи розвитку пiдприємства щiльно пов`язанi зi станом свiтового ринку, зважаючи на експортоорієнтованість Меткомбінату. Тому відновлення світової економіки, а насамперед галузей машинобудування та будівництва, сприятиме покращенню фінансового становища Підприємства.

Акції підприємства. Ринкова капіталізація емітента становить 10 886 709 460 грн.. Коефіцієнт EV/S – 0,51, коефіцієнт EV/EBITDA – 13,2. Річний максимум – 4,38 грн., Річний мінімум – 0,811 грн.. Free-float – близько 2,00%. Акції підприємства характеризуються невисоким ступенем ліквідності. Середньоденний обсяг торгів за рік склав близько 241 252,66 тис. грн.. Крім того, у ММКІ відсутній потужний маркетмейкер, щоб підтримувати рівень ліквідності акцій Компанії на високому рівні.

З точки зору технічного аналізу та короткострокових спекуляцій, виглядає, що котирування акцій компанії увійшли у так званий боковий тренд без чітко визначеної тенденції до зростання чи падіння. На графіку не сформувалося жодної однозначної фігури, що би свідчила про рух в тому чи іншому напрямку. Більше того, коефіцієнт Бета акцій Комбінату становить 1,046, що означає що динаміка ціни акцій Компанії теоретично повинна збігатися з динамікою індексу UX. Однак, практика останніх місяців доводить цілком протилежне. Це передусім варто пов’язувати з низьким рівнем ліквідності акцій, низьким значенням free-float, відсутністю на ринку додатково емітованих акцій та небажанням мажоритарного інвестора стимулювати зростання цін акцій. Адже, фундаментальних причин для поточної пасивності акцій немає.

Рекомендації. Провідні інвестиційні компанії України встановили наступні рекомендації для акцій даної компанії:
1.    Інвестиційна компанія Dragon Capital встановила наступну цільову ціну акцій ММКІ – 1,13 грн.;
2.    інвестиційна компанія Тройка Діалог – 0,928 грн.;
3.    інвестиційна компанія Foyil Securities – 1,04 грн.;
4.    Брокерській дім ‘Откритіє’ – 1,01 грн.;
5.    ІГ ТАСК – 1,78 грн.

Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча - незрозумілий спокій


Новини Статті Аналітика
Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Інноваційна інфраструктура України: проблеми та перспективи розвитку Інноваційна інфраструктура України: проблеми та перспективи розвитку Україна: перебіг торгів Україна: перебіг торгів
Росіяни купують Донецький електрометалургійний завод Росіяни купують Донецький електрометалургійний завод Як підвищують енергоефективність українські компанії Як підвищують енергоефективність українські компанії Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Румунія вимагає від України мільярд доларів за гірничо-збагачувальний комбінат Румунія вимагає від України мільярд доларів за гірничо-збагачувальний комбінат СОТ хоче, щоб Україна знизила експортні мита на брухт СОТ хоче, щоб Україна знизила експортні мита на брухт ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
"Метінвест" інвестує в ГЗК майже 5 мільярдів Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Чистий прибуток ArcelorMittal зріс до 1,07 млрд доларів Чистий прибуток ArcelorMittal зріс до 1,07 млрд доларів Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Виберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті.

Конфуцій
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті