Інвестиції.орг

Kyiv, May 23 21:56 | London, May 23 19:56 | New York, May 23 15:56
Shanghai, May 24 03:56 | Tokyo, May 24 04:56 | Sydney, May 24 06:56

Сьогодні День народження світової фінансової кризи

Сьогодні День народження світової фінансової кризи
Рейтинг: 0
Голосів: 0
15 вересня 2010 в 10:45 - Роман Зайцев


Сьогодні День народження світової фінансової кризи

Рівно два роки тому - 15 вересня 2008 року - оголосив про банкрутство один з найбільших інвестбанків світу - Lehman Brothers.  Ця дата займе місце в підручниках історії не тільки як найбільше банкрутство в світі, але і як точка відліку глобальної фінансової кризи, пише газета "Дело".

Колапс фінансових ринків, загроза банкрутства ще десятка найбільших фінустанов світу, рекордний обвал фондових ринків - ось короткий опис того, що відбувається в наступні кілька тижнів після краху Lehman'ов.

У той час в Україні навіть не уявляли всього масштабу обвалу світової економіки.

Але саме наша країна вважається однією з найбільш постраждалих.

Мало не рекордне серед всіх країн світу падіння ВВП за 2009 рік - на 15,1%, зниження промвиробництва на 22%, знецінення національної валюти на 65%, крах десятків банків і тисячі корпоративних банкрутств.

Ось далеко не повний перелік втрат вітчизняної економіки.

До цих пір світова економіка далека від остаточного одужання. Багато фінансових гуру вважають: другої хвилі фінансової кризи не уникнути.

На думку інших експертів, рецесії не буде. Поки експерти ламають списи об питання, бути чи не бути другій хвилі кризи, прем'єр Микола Азаров поспішив запевнити: Україні світова криза не страшна.

Однак насправді наша економіка як і раніше вразлива не тільки до зовнішніх катаклізмів. Є у неї і середньострокові внутрішні ризики. Основні з них криються в державних фінансах.

Більшість експертів упевнені, що економіка України, як і раніше, дуже сильно залежить від того, що відбувається на світових ринках.

Зовнішній борг приватного сектора скоротився за останні два роки не так сильно, щоб можна було говорити про незалежність українського бізнесу від ситуації на зовнішніх фінансових ринках.

Українські банки за останні два роки скоротили зовнішню заборгованість на 30% - до 29 млрд. доларів, а корпорації навіть навпаки, збільшили свої зовнішні боргові зобов'язання на 1,8% - до 44,7 млрд. доларів.

До того ж без доступу до зовнішніх ресурсів український бізнес буде розвиватися набагато повільніше.

Необхідно відзначити, що в порівнянні з осінню 2008 року готовність української економіки до світових фінансових катаклізмів дійсно набагато вище.

Крім небезпеки, яку несе турбулентність зовнішніх ринків, є у вітчизняної економіки та середньострокові внутрішні ризики. Основні з них криються в державних фінансах.

Всі економісти як панацею від скочування України в боргову яму називають одни засіб - структурні реформи економіки.

Сьогодні День народження світової фінансової кризи


Новини Статті Аналітика
Євросоюз погіршив прогноз бюджетного дефіциту Греції Євросоюз погіршив прогноз бюджетного дефіциту Греції Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Макроогляд, січень Макроогляд, січень
Євросоюз та МВФ дадуть Португалії 78 мільярдів євро Євросоюз та МВФ дадуть Португалії 78 мільярдів євро Греція перебуває на межі банківського краху Греція перебуває на межі банківського краху Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.03.2011. Обвал!!! Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.03.2011. Обвал!!!
НБУ поніс у люди ідею про створення банку НБУ поніс у люди ідею про створення банку "поганих активів" Основні підходи щодо повернення довіри клієнтів private banking Основні підходи щодо повернення довіри клієнтів private banking ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Азаров оголосив про другу хвилю кризи Азаров оголосив про другу хвилю кризи Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Комісія в США назвала винних у світовій фінансовій кризі Комісія в США назвала винних у світовій фінансовій кризі Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Хто багато працює, у того не має часу робити гроші!

Рокфелер
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті