Інвестиції.орг

Kyiv, May 18 09:19 | London, May 18 07:19 | New York, May 18 03:19
Shanghai, May 18 15:19 | Tokyo, May 18 16:19 | Sydney, May 18 18:19

Греція перебуває на межі банківського краху

Греція перебуває на межі банківського краху
12 травня 2011 в 13:44 - Роман Зайцев


Греція перебуває на межі банківського краху

За останні приблизно півтора року клієнти грецьких банків вивели з них за кордон близько 10% від вкладів - 30 млрд. євро.Про це повідомляє NEWSru.com із посиланням на дані Міністерства фінансів Греції.

Головним чином грецькі гроші витікають до німецьких банків.

У деяких німецьких ощадкасах навіть з‘явилася можливість отримати консультацію грецькою.

За словами одного з консультантів, кількість клієнтів із Греції постійно зростає, оскільки люди бояться зберігати свої гроші в грецьких банках.

На думку аналітиків, у випадку виходу країни із зони євро може настати колапс грецьких банків.

Як заявив глава німецького інституту Ifo Ханс-Вернер Зінн, в цьому випадку населення кинеться в банки, щоб зберегти накопичення в євро, що призведе до банкрутства фінансових установ.

Утім, альтернатива, з його точки зору, виглядає анітрохи не більш райдужно.

Якщо Греція зважиться на зміну курсу валюти шляхом зниження цін і зарплат, то "банки в цьому випадку також збанкрутують, оскільки фірми стануть банкрутами і не зможуть повернути банкам кредити".

Крім того, як передрікає Зінн, при такому розвитку сценарію країна опиниться на межі громадянської війни.

Заворушення у Греції, яка вже рік як отримала екстрений кредит від ЄС і МВФ, зараз все ще продовжують лякати інвесторів.

11 травня уже вдесяте з початку кризи і вдруге з початку 2011 року у країні пройшов 24-годинний загальний страйк проти заходів економії, оголошених урядом.

За оцінками поліції, на вулиці міст вийшли більше 20 тисяч осіб.

Держустанови були закриті, не працював громадський транспорт, на кілька годин були скасовані авіарейси.

Населення на чолі із профспілками виступило проти планів уряду щодо скорочення держвидатків і приватизації із наступним продажем держактивів на загальну суму 76 млрдю євро, а також проти підвищення податків.

Як заявив напередодні прем‘єр-міністр країни Йоргос Папандреу, уряд має намір затвердити цей план уже наступного тижня.

Громадяни країни незадоволені, тому що багато з них і так вже втратили з початку кризи понад 20% свого заробітку.

За словами профспілкових лідерів, прийняті у 2010 році заходи не дали очікуваних результатів, і населення не хоче більше платити за кризу зі своєї кишені.

Як відомо, раніше керівник Єврогрупи Жан-Клод Юнкер повідомив, що на зустрічі в Люксембурзі сторони домовилися про те, що Греція попросить про другий пакет допомоги.

Заходи з порятунку Греції також можуть включати продовження терміну кредитування і зниження ставки по позиці.

Міністри фінансів єврозони прийшли до висновку, що Греції не вдасться виконати план запозичень на зовнішніх ринках на початку 2012 року, і почали обговорювати можливість перегляду умов наданих їй кредитів на 110 млрд. євро.

Греція перебуває на межі банківського краху


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Макроогляд, січень Макроогляд, січень
Fitch Ratings вважає, що Греції може знадобитися 100 млрд євро додаткової фінансової допомоги Fitch Ratings вважає, що Греції може знадобитися 100 млрд євро додаткової фінансової допомоги Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Німеччина готова надати Греції додаткову фінансову допомогу Німеччина готова надати Греції додаткову фінансову допомогу Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Огляд вітчизняного фондового ринку за 10.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 10.05.2011 від ІГ Сократ
МВФ не має наміру припиняти допомогу Греції МВФ не має наміру припиняти допомогу Греції Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Краще бути м'яким і твердим зовні всередині, ніж твердим зовні і м'яким всередині.

Лао Цзи
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті