Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 19 12:23 | London, Mar 19 10:23 | New York, Mar 19 06:23
Shanghai, Mar 19 18:23 | Tokyo, Mar 19 19:23 | Sydney, Mar 19 21:23

Потенційні ринки для інвестування



21 жовтня 2010 в 17:21 - Христина


Потенційні ринки для інвестування

Бразилія, Росія, Індія або Китай - куди інвестувати? З чотирьох країн БРІК довгостроковий прибуток обіцяють всього дві.  



Без інвестицій в ринки, що розвиваються не обходиться зараз практично жоден пристойний портфель. Головна мантра всіх інвестиційних консультантів - інвестуйте в країни БРІК, тому що зростання їх економік, що живиться внутрішнім споживчим попитом і внутрішніми інвестиціями, стане тим самим локомотивом, який витягне світову економіку з фінансової кризи. У зв’язку з цим дуже цікаво більш детально розглянути, звідки, власне, беруться ці внутрішні інвестиції і що породжує внутрішній попит.

Два основних двигуна збільшення ВВП - це зростання трудових ресурсів і продуктивності праці. При цьому саме по собі зростання населення, безумовно, не здатне підняти продуктивність і ефективність економіки. Більш того, з точки зору традиційної економічної теорії, зростання населення є швидше негативним чинником, оскільки веде до зменшення індивідуального споживання - необхідний більший обсяг заощаджень для підтримки постійного обсягу основного капіталу на душу населення. Якщо споживання буде як і раніше зростати, основний капітал буде поступово "проїдатися", ставлячи під загрозу майбутні доходи. Іншими словами, для того щоб позитивна демографія вела до економічного зростання, вона повинна поєднуватися з ростом заощаджень та інвестицій. Статистичні дані, накопичені за останні 20 років, демонструють, що існує велика кореляція між зростанням частки працюючого населення та зростанням рівня заощаджень. Наприклад, у 2008 році рівень заощаджень китайських домогосподарств досяг рівня 25% від ВВП, послуживши базою для внутрішніх інвестицій у розмірі 40% від ВВП, що, у свою чергу, стимулювало економічне зростання.

Більш високий рівень заощаджень означає, що існує більше "домашнього" капіталу, необхідного для зростання внутрішніх інвестицій. А більший обсяг капітальних інвестицій веде, врешті-решт, до більш високої продуктивності праці та зростання доходу на душу населення. Крім того, високий рівень заощаджень означає зменшення залежності від іноземних інвестицій і меншу чутливість економіки до глобальних криз. Відповідно, несприятлива демографія разом із заощадженнями, що скорочуються, веде до слабкого зростання інвестицій, уповільнення зростання продуктивності, високої вартості позикового капіталу і підвищеній інфляції. З цієї точки зору Бразилія та Індія, де зростання частки працюючого населення супроводжується ростом заощаджень, виглядають набагато більш багатообіцяючими, ніж Росія, де несприятливі демографічні тенденції поєднуються з катастрофічним падінням рівня заощаджень.

Однак нестримне зростання інвестицій не завжди веде до процвітання. Японія кінця дев’яностих або США періоду технологічного буму стали класичними прикладами "надінвестування", коли капіталовкладення зростали значно швидше за продуктивність праці, що в кінцевому підсумку вело до зменшення прибутковості на вкладений капітал і розвитку дефляційних тенденцій. Якщо повернутися до наведених вище даних по Китаю, очевидно, що такий високий рівень заощаджень, що проектуються на ще більш високий рівень внутрішніх інвестицій, загрожує в довгостроковій перспективі скороченням прибутковості вкладень. Для інвестора ж найбільший інтерес представляють країни, де є потреба в додатковому капіталі, тому що, за визначенням, віддача від таких вкладень буде значно вищою, ніж від інвестицій у країни, які буквально наповнені власними грошима.

В ідеалі потреба в додатковому капіталі повинна поєднуватися з позитивною динамікою внутрішніх заощаджень і зростанням працездатного населення. В іншому випадку ніякі вливання іноземного капіталу не ліквідують структурні проблеми в економіці - інфляцію, низький ріст продуктивності праці, слабку конкурентоспроможність.

У довгостроковій перспективі в лідери вийдуть країни з високою потребою в інвестиціях, що задовольняється шляхом залучення зовнішніх та задіяння внутрішніх ресурсів, основою для яких є зростаючі заощадження. Вкладення у виробничі потужності дозволять цим країнам значно збільшити продуктивність праці і створять основу для безінфляційного зростання економіки. А зростання потужностей на фоні зниження інфляції буде сприяти зниженню процентних ставок і, саме головне для інвестора, зростанню показників P/E і ROE.

Індія і Бразилія характеризуються позитивними демографічними тенденціями і великою потребою в додаткових інвестиціях. Зростаючий рівень заощаджень і капіталовкладень створюють сприятливі умови для економічного зростання та підвищення прибутковості інвестицій. У довгостроковій перспективі ринки акцій цих країн будуть рости швидше від інших. Відповідно, у портфелі БРІК Індія і Бразилія мають отримати найбільшу перевагу.

Китай є економікою для "надінвестування", і незважаючи на те, що рівень добробуту в Китаї зростає і буде зростати надзвичайно швидкими темпами (уже наприкінці 2008 року тут було 364 000 доларових мільйонерів), дохідність на вкладений капітал буде мати тенденцію до зниження. Зростання китайських акцій буде сильно залежати від внутрішньої кредитно-грошової політики.

І нарешті, Росія. Економіка цієї країни відчуває величезну потребу в інвестиціях, однак мало що обіцяє глобальні прориви в цій області. На фоні негативних демографічних тенденцій і практично повної відсутності заощаджень в основної маси населення економічне зростання буде залишатися значно нижчим потенціалу, а ринок акцій буде сильно залежати від кон’юнктури на ринку сировинних товарів.

 

Потенційні ринки для інвестування


Новини Статті Аналітика
Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Обзор фондового рынка 08.06.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 08.06.2011_PreMarket
Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх - це отримання того, що Ви хочете отримати. Щастя - це бажання мати те, чим Ви володієте.

Дейл Карнегі
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті