Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 21 18:27 | London, Apr 21 16:27 | New York, Apr 21 12:27
Shanghai, Apr 22 00:27 | Tokyo, Apr 22 01:27 | Sydney, Apr 22 03:27

Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших1 червня 2015 в 16:04 - Христина


Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших

Найбільш прибутковою інвестицією за підсумками останніх 10 років стало вкладення у вино. Ціни на преміальні вина за 2009-2014 роки виросли набагато більше, ніж на акції найбільш успішних компаній, нафту, нерухомість і предмети мистецтва.   

Ящик з 12 пляшок Lafite Rothschild, яке вважають одним з кращих вин з "Бордо", на електронній біржі Liv-Ex подорожчав на 857%. Акції British American Tobacco, за оцінкою газети The Scotsman, чи не найбільш прибуткові папери, виросли за той же період на 454%. Золото за 10 років додало в ціні 297%.

Джеймс Майлс, голова електронного майданчика з торгівлі вином Liv-Ex, розповідає, що за 10 років світовий ринок сильно змінився. Його оборот збільшився в три рази, до 3 млрд. доларів. Поява винної біржі зробила купівлю-продаж вина більш прозорою і зрозумілою, що залучило нових заможних гравців, в основному з Близького Сходу та Китаю.

Британська газета The Daily Telegraph в кінці 2009 року узагальнила найважливіші винні тенденції минулих 10 років. Запам’ятаються ці роки в основному зміною ставлення до рожевого вина. Раніше любов до нього доводилося зберігати в таємниці, дозволяючи собі насолодитися ним тільки вдома на самоті або в компанії когось, хто розділяє ваші смаки. Зараз рожеве вино вже не моветон. Його продажі як і раніше стрімко ростуть. На цю категорію припадає вже майже 12% магазинної торгівлі у Великобританії (приблизно в 533 млн. фунтів стерлінгів). І навряд чи знайдеться якась відома винна провінція, де б не вироблялося те чи інше рожеве вино.

Нова Зеландія є одним з прикладів великого успіху на винному ринку за минуле десятиліття. Цифри говорять самі за себе: у 2001 році Нова Зеландія продала 15,2 млн. пляшок, в цьому році - 55,7 млн. (з яких 45,2 млн. - "Совіньон Блан"). Британці в середньому на пляшку вина витрачають всього 4,30 фунта стерлінгів (на французьке - 4,82 фунта). За новозеландські вина вони готові платити в середньому 6,25 фунта.

relive-clean.ru


Окрім Нової Зеландії 2000-2010 стали роками Чилі. Чилійські вина цінувалися за якість і доступність. Значні інвестиції у виноробство і правильне просування вина дали свої результати. Тут великий потенціал у сорту "Шираз", як і у "Піно Нуар" і "Карменер", яке стає візитною карткою Чилі.

ПАР також домоглася прогресу за минулі 10 років. У 2001 році ЮАР експортувала лише 140 млн. літрів, до кінця 2012 року цифра зросла до 400 млн. літрів.

Ну а що ж Франція? Коли країні довелося протистояти активізується вторгнення з Півдня, в боротьбу втрутилася природа. Кілька разів вона приносила Франції надзвичайний урожай - починаючи зі знаменитого Millennium (який жителі Бордо оголосили сенсаційним ще на початку цвітіння), до піку середини десятиліття в 2005 році і фінального, дуже багатообіцяючого, збору у 2009 році. Єдиною слабкою ланкою вважають урожай 2010 року, але й тоді були дуже хороші вина.

Тим не менше, ціни стали неконтрольованими, і "Бордо" 2004 року був останнім урожаєм, на який були розумні ціни. Багаті банкіри змогли заповнити свої портфелі марками 2009 року, іншим же довелося гірше. Але в той час як у Китаї та Гонконгу став розвиватися серйозний ринок марочних вин, власники виноградників можуть не прислухатися до резонів споживачів.

Схід тепер є рушійною силою, що визначає попит на вино першого врожаю і кращі бургундські. У результаті споживачі не в змозі платити такі гроші за преміальні вина, хіба що якщо купувати їх в інвестиційний портфель.

Змінюється купівельну поведінку. Супермаркети і раніше, тримають значний сегмент ринку, але великі незалежні і невеликі торгові компанії, найчастіше спеціалізуються на продукції певних винних регіонів, як і раніше активно розвиваються, особливо ті, які працюють в онлайн-сегменті.

Крім того, за минуле десятиліття значно розвинулася концепція етичного виробництва Fairtrade, виробництво органічних і біодинамічних вин. Гвинтові пробки, як виявилося, не скороминуще явище. У цілому якість вина по всьому світу росте.
 
 
Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших


Новини Статті Аналітика
Україна готова відмовитися від коньяку та шампанського протягом 10 років Україна готова відмовитися від коньяку та шампанського протягом 10 років Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Все, що нам потрібно для досягнення успіху знаходиться не в заморських далях, а в нашій власній голові - саме там і треба шукати все необхідне.

Роберт Стівенсон
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті