Інвестиції.орг

Kyiv, Oct 02 14:53 | London, Oct 02 12:53 | New York, Oct 02 08:53
Shanghai, Oct 02 20:53 | Tokyo, Oct 02 21:53 | Sydney, Oct 02 23:53

Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела

Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела
28 червня 2015 в 15:37 - Христина


Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела

Є закон - і біології, і економіки: бізнеси народжуються, щоб швидко рости, досягати успіху, старіти і вмирати. За цим законом найвигіднішими повинні бути інвестиції в молодий бізнес. Вони нещодавно народилися, створюють нові продукти, працюють на нових технологіях. Чим молодший проект, тим вигідніший.   

фирма в Финляндии

 

Інвестиції в новонароджений бізнес називаються зазвичай венчурними, а інвестори в такі бізнеси - ангелами. Закон працює - інвестиції ангелів іноді дають найвищий дохід і створюють глобальних лідерів: Google і Apple, DHL і Starbucks. Але все ж відсоток успіху невисокий. Далеко не всі венчурні фонди успішні: якщо подивитися на 75% гірших, їх результати, м‘яко кажучи, не вражають.

Венчурне інвестування засноване на знаходженні малого числа суперуспішних проектів і великій кількості невдач
. Причин невдач багато, більшість пов‘язані із схильністю людини опускати деталі: побачивши гарну ідею, він вже вважає її здійсненою. Але ідеї мало бути правильною - їй треба бути комерційно вигідною, а для перетворення ідеї на бізнес потрібен не вчений-геній, а цинічний менеджер і бізнесмен.

Що повинен розуміти ангел, щоб інвестиції у підсумку принесли йому істотний дохід? Перш за все, у венчурному бізнесі доведеться забути про звичайні правила інвестицій у розвинені компанії.

Наприклад, ангел не повинен думати про оцінку бізнесу. Бізнес на старті взагалі не можна оцінити: надто велика невизначеність. І краще вкласти в нього трохи більше (менше ризик, що грошей не вистачить, та й для наступних розміщень буде вище планка) - у разі успіху дохід все одно буде непорівнянний з витратами.

Не можна бути занадто жадібним. Це може позбавити підприємця мотивації. У цьому випадку, як правило, шматок пирога збільшується, але сам пиріг істотно (якщо не до нуля) зменшується: підприємець втрачає інтерес до бізнесу.

Ангел не повинен аналізувати бізнес-ідею. Стартапи, як правило, фокусуються на нових продуктах чи технологіях, в рамках яких думки експертів можуть бути помилковими.

Треба аналізувати особистість підприємця і команду і переконатися в тому, що вони дійсно вірять в успіх. Прийнято, наприклад, керуватися правилом "Put your money where your mouth is" ("підкріплювати свої слова грошима"), за яким підприємець, який вірить в успіх, вкладає в стартап власні гроші. Однак такий метод може бути контрпродуктивним. Підприємець в інший раз відмовляється інвестувати у власний проект не тому, що не вірить у нього, а тому, що у нього немає коштів для таких ризикованих інвестицій.

Ще екзотичніший метод практикує низка американських груп ангелів: вони вимагають від підприємців плати за право представити свій проект. Це, на їхню думку, відсіває тих, хто не впевнений в успіху презентації. Однак цей метод, швидше за все, відсіває гордіших і впевненіших у тому, що вони знайдуть інвестиції і без принизливої "оплати вхідного квитка".

Добрий ангел повинен розуміти, що, якщо він може дати бізнесу тільки гроші, краще в такий бізнес не інвестувати. Справжні янголи допомагають додатковим бізнесом, лобіюванням, наданням технологій, поширенням позитивної інформації та безліччю інших способів, включаючи стратегічні поради і, як не неприємно це звучить, жорсткий контроль і критику на рівні ради директорів.

Але й розуміння вищевикладеного нічого не гарантує. Венчур - це екстремальний спорт, де небагатьох найкращих чекає дуже висока нагорода.

 

 
Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела


Новини Статті Аналітика
В Google Maps з’явилися перші підводні панорами В Google Maps з’явилися перші підводні панорами 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Основні правила бізнес-презентації Основні правила бізнес-презентації Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Як з’їсти слона? По кусочкам!

Народна мудрість
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті