Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 21 18:08 | London, Apr 21 16:08 | New York, Apr 21 12:08
Shanghai, Apr 22 00:08 | Tokyo, Apr 22 01:08 | Sydney, Apr 22 03:08

Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела

Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела
28 червня 2015 в 15:37 - Христина


Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела

Є закон - і біології, і економіки: бізнеси народжуються, щоб швидко рости, досягати успіху, старіти і вмирати. За цим законом найвигіднішими повинні бути інвестиції в молодий бізнес. Вони нещодавно народилися, створюють нові продукти, працюють на нових технологіях. Чим молодший проект, тим вигідніший.   

фирма в Финляндии

 

Інвестиції в новонароджений бізнес називаються зазвичай венчурними, а інвестори в такі бізнеси - ангелами. Закон працює - інвестиції ангелів іноді дають найвищий дохід і створюють глобальних лідерів: Google і Apple, DHL і Starbucks. Але все ж відсоток успіху невисокий. Далеко не всі венчурні фонди успішні: якщо подивитися на 75% гірших, їх результати, м‘яко кажучи, не вражають.

Венчурне інвестування засноване на знаходженні малого числа суперуспішних проектів і великій кількості невдач
. Причин невдач багато, більшість пов‘язані із схильністю людини опускати деталі: побачивши гарну ідею, він вже вважає її здійсненою. Але ідеї мало бути правильною - їй треба бути комерційно вигідною, а для перетворення ідеї на бізнес потрібен не вчений-геній, а цинічний менеджер і бізнесмен.

Що повинен розуміти ангел, щоб інвестиції у підсумку принесли йому істотний дохід? Перш за все, у венчурному бізнесі доведеться забути про звичайні правила інвестицій у розвинені компанії.

Наприклад, ангел не повинен думати про оцінку бізнесу. Бізнес на старті взагалі не можна оцінити: надто велика невизначеність. І краще вкласти в нього трохи більше (менше ризик, що грошей не вистачить, та й для наступних розміщень буде вище планка) - у разі успіху дохід все одно буде непорівнянний з витратами.

Не можна бути занадто жадібним. Це може позбавити підприємця мотивації. У цьому випадку, як правило, шматок пирога збільшується, але сам пиріг істотно (якщо не до нуля) зменшується: підприємець втрачає інтерес до бізнесу.

Ангел не повинен аналізувати бізнес-ідею. Стартапи, як правило, фокусуються на нових продуктах чи технологіях, в рамках яких думки експертів можуть бути помилковими.

Треба аналізувати особистість підприємця і команду і переконатися в тому, що вони дійсно вірять в успіх. Прийнято, наприклад, керуватися правилом "Put your money where your mouth is" ("підкріплювати свої слова грошима"), за яким підприємець, який вірить в успіх, вкладає в стартап власні гроші. Однак такий метод може бути контрпродуктивним. Підприємець в інший раз відмовляється інвестувати у власний проект не тому, що не вірить у нього, а тому, що у нього немає коштів для таких ризикованих інвестицій.

Ще екзотичніший метод практикує низка американських груп ангелів: вони вимагають від підприємців плати за право представити свій проект. Це, на їхню думку, відсіває тих, хто не впевнений в успіху презентації. Однак цей метод, швидше за все, відсіває гордіших і впевненіших у тому, що вони знайдуть інвестиції і без принизливої "оплати вхідного квитка".

Добрий ангел повинен розуміти, що, якщо він може дати бізнесу тільки гроші, краще в такий бізнес не інвестувати. Справжні янголи допомагають додатковим бізнесом, лобіюванням, наданням технологій, поширенням позитивної інформації та безліччю інших способів, включаючи стратегічні поради і, як не неприємно це звучить, жорсткий контроль і критику на рівні ради директорів.

Але й розуміння вищевикладеного нічого не гарантує. Венчур - це екстремальний спорт, де небагатьох найкращих чекає дуже висока нагорода.

 

 
Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела


Новини Статті Аналітика
В Google Maps з’явилися перші підводні панорами В Google Maps з’явилися перші підводні панорами 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Основні правила бізнес-презентації Основні правила бізнес-презентації Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Все, що нам потрібно для досягнення успіху знаходиться не в заморських далях, а в нашій власній голові - саме там і треба шукати все необхідне.

Роберт Стівенсон
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті