Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 16 13:50 | London, Jul 16 11:50 | New York, Jul 16 07:50
Shanghai, Jul 16 19:50 | Tokyo, Jul 16 20:50 | Sydney, Jul 16 22:50

Китай продовжує просувати юань на світових ринках

Китай продовжує просувати юань на світових ринках
Рейтинг: 0
Голосів: 0
20 квітня 2011 в 12:54 - Роман Зайцев


Китай продовжує просувати юань на світових ринках

Китай докладає додаткових зусиль, щоб підвищити привабливість своєї валюти для транснаціональних компаній, і готує цілий ряд нових заходів для створення нової "фінансової екосистеми", центром якої буде юань. Про це пише The Wall Street Journal.Народний банк Китаю в даний час розглядає нові правила, які полегшать процедуру репатріації коштів у юанях, отриманих в результаті офшорних операцій, заявив WSJ представник гонконзького ЦБ.

Подібний крок зніме обмеження, які не дають розвиватися юаневим ринкам в Гонконгу та іншим фінансовим центрам за межами материкового Китаю.

В даний час на ввезення значних сум будь-яких валют, включаючи юань, в КНР потрібно отримати дозвіл влади.

Ця система дозволяє Китаю краще контролювати курс юаню і запобігати спекуляції нацвалютою.

Після реформи валютного регулювання китайські та іноземні компанії отримають доступ до дешевого фінансування в Гонконзі за рахунок розміщення боргових зобов‘язань, номінованих у юанях, а потім зможуть ввезти ці кошти в КНР для фінансування своєї діяльності на її території.

Процентні ставки за кредитами для компаній в Китаї перевищують 6% річних, у той час як у Гонконгу середня ставка - 2,6%.

Крім того, скасування ряду обмежень наблизить вільну конвертацію юаня, що дозволить ринку, а не регуляторам визначати реальну вартість китайської валюти.

Разом з тим багато хто вважає, що, незважаючи на майбутнє пом‘якшення регулювання, повної конвертованості юаня чекати доведеться ще дуже довго.

Якщо всі плани Китаю увінчаються успіхом, то з часом використання юаня за межами КНР значно зросте, і розклад сил на світових валютних ринках вже ніколи не буде колишнім.

У кінцевому підсумку юань може змінити долар, який був основною резервною валютою світу з кінця Другої світової війни, в міжнародних розрахунках, і тоді з ослабленням попиту на долар в США можуть вирости реальні процентні ставки і вартість залучення коштів для всіх, включаючи федеральний уряд і споживачів.

Черговим підтвердженням того, що Китай відмовляється від "доларової залежності", є розширення використання юаню у зовнішньоторговельних операціях.

У першому кварталі 2011 року розрахунки по 7% зовнішньоторговельних операцій Китаю проводилися в юанях, рік тому цей показник дорівнював лише 0,5%.

Китай продовжує просувати юань на світових ринках


Новини Статті Аналітика
Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 26.04.2011. Падіння при низькій активності Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 26.04.2011. Падіння при низькій активності
НБУ запевняє, що у своп-операціях немає ризику НБУ запевняє, що у своп-операціях немає ризику Епоха нової резервної валюти Епоха нової резервної валюти Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 18.04.2011. Китай піднімає норму резервування Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 18.04.2011. Китай піднімає норму резервування
Туркменістан має друге за величиною газове родовище у світі Туркменістан має друге за величиною газове родовище у світі Китай доріс до другого місця Китай доріс до другого місця Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції
Білорусь частково перейшла на долар і євро Білорусь частково перейшла на долар і євро Рецепт боротьби Китаю з інфляцією Рецепт боротьби Китаю з інфляцією Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 13.04.2011. І знову неспокій Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 13.04.2011. І знову неспокій
Білоруський рубель девальвував на 55% Білоруський рубель девальвував на 55% Слабкий долар може трансформуватися у зростання ринків, що розвиваються Слабкий долар може трансформуватися у зростання ринків, що розвиваються Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 07.04.2011. В очікуванні сезону оприлюднення звітності Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 07.04.2011. В очікуванні сезону оприлюднення звітності

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті