Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 19 10:32 | London, Mar 19 08:32 | New York, Mar 19 04:32
Shanghai, Mar 19 16:32 | Tokyo, Mar 19 17:32 | Sydney, Mar 19 19:32

Слабкий долар може трансформуватися у зростання ринків, що розвиваються



30 січня 2011 в 19:23 - Христина


Слабкий долар може трансформуватися у зростання ринків, що розвиваються

На початку листопада Федеральний резерв почав другу хвилю прямого валютного стимулювання, оголосивши про скупку державних облігацій на $600 млрд. По суті, Америка друкує нові гроші. До подібних заходів доводиться вдаватися, коли стандартні кроки на кшталт зниження облікових ставок перестають працювати.



ФРС вже займалася скупкою паперів у 2009 році. Перша програма викликала бурхливе зростання ринків акцій і падіння курсу долара. Коли в червні цього року з‘явилася серйозна загроза розвитку дефляційного сценарію в США і виникли перші натяки на "другу хвилю" прямого стимулювання, курс долара знову впав вниз. До моменту офіційного оголошення програми викупу облігацій Dollar Index, що відображає середньозважену вартість долара стосовно шести найбільших світових валют, втратив 14%.

Основна мета поточної політики Бернанке - ослаблення долара і зростання інфляції. Слабкий долар - хороший стимул для експорту, а значить, пожвавлення економіки і скорочення безробіття. В умовах падіння споживчого попиту і низької інфляції девальвація дає відмінний поштовх усій економіці, допомагаючи їй зрушити з мертвої точки.

Проте девальвація долара - зовсім не просте завдання. Приватні позичальники та корпорації прагнуть розплатитися по своїх боргах, грошова маса зменшується, а валюта починає зміцнюватися. Стійке зниження курсу долара означатиме, що споживачі знову активно витрачають гроші, а значить, росте економіка, обсяг імпорту і дефіцит торгового балансу.

Темпи падіння долара, що прискорилися у вересні, викликали крайнє невдоволення центральних банків від Південно-Східної Азії до Латинської Америки. Долари, покликані стимулювати американську економіку, наповнили світові ринки і розігрівають ринки країн, що розвиваються, які й так не страждають через відсутність зростання. Загроза інфляції в світі, що розвивається стала як ніколи реальна, примушуючи центральні банки до неприємного вибору між підняттям облікових ставок і зміцненням локальних валют.

Якщо ФРС досягне успіху у своїх спробах знецінити долар, які валюти будуть зміцнюватися? Не потрібно поспішати переводити активи в євро. Перспективи єдиної валюти сьогодні не надто райдужні. Країни периферійної Європи протягом багатьох років будуть змушені жити в режимі жорсткої економії, скорочення доходів і високого безробіття.

Оскільки Євросоюз за великим рахунком відмовився від ідеї дефолтів і реструктуризацій, проблеми роздутих бюджетних дефіцитів і поганих банківських боргів ще неодноразово викличуть локальні боргові кризи, які закінчаться черговий видачею рятівної фінансової допомоги і падінням курсу євро. У таких умовах економіка об‘єднаної Європи зростатиме значно повільніше економіки США, що також свідчить не на користь євро.

Основні умови для зміцнення валюти - це хороший економічний ріст і явна загроза інфляції, отже, перспектива росту ставок. Ця ситуація спостерігається в країнах Південно-Східної Азії. Не виключено, що в найближчі пару років долар буде повільно зміцнюватися щодо євро і одночасно девальвуватися проти кошика азіатських валют, а також австралійського і канадського долара.

Для інвесторів ослаблення долара - це зовсім непогано. Падіння вартості долара неминуче викликає зростання вартості сировинних товарів, що майже завжди ретранслюється в зростання ринків, що розвиваються, традиційно є основними постачальниками сировини. За п‘ять років, що передували кризі 2008 року, Dollar Index знизився на 25%, сировинний індекс CRB Reuters за цей час виріс на 70%, а зростання ринків, що розвиваються перевищив 300%. Можливо, історія повториться.
 

Слабкий долар може трансформуватися у зростання ринків, що розвиваються


Новини Статті Аналітика
Україна скоротила експорт електроенергії Україна скоротила експорт електроенергії Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції
Рівень безробіття в зоні євро в квітні не змінився і склав 9,9% Рівень безробіття в зоні євро в квітні не змінився і склав 9,9% 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка
У Німеччині рівень безробіття в травні 2011 р. склав 7% У Німеччині рівень безробіття в травні 2011 р. склав 7% Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття. Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття.
Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Огляд ринків Американського континенту за 23.03.2011. «Чорне» та звичайне золото. Огляд ринків Американського континенту за 23.03.2011. «Чорне» та звичайне золото.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Як байка, так і життя ціниться не за довжину, а за зміст.

Сенека
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті