Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 21 10:33 | London, Jul 21 08:33 | New York, Jul 21 04:33
Shanghai, Jul 21 16:33 | Tokyo, Jul 21 17:33 | Sydney, Jul 21 19:33

Міжнародні банки можуть почати кредитувати у гривні

Міжнародні банки можуть почати кредитувати у гривні
21 жовтня 2010 в 12:20 - Роман Зайцев


Міжнародні банки можуть почати кредитувати у гривні

Депутати Верховної ради пропонують дозволити міжнародним фінансовим організаціям випускати цінні папери, номіновані у гривні, за згодою Кабміну і НБУ.  Така пропозиція міститься у законопроекті № 7258 "Про внесення змін до закону "Про цінні папери та фондовий ринок" (щодо емісії облігацій міжнародними фінансовими організації (МФО)" позафракційного депутата Юрія Полунєєва, пише газета "Комерсант-Україна".

Згідно із документом, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має визначити порядок і терміни випуску паперів, а також буде їх реєструвати.

Автор проекту розраховує на прийняття закону в найближчі три місяці.

"Необхідно, щоб він вступив в силу в першому кварталі 2011 року. Це дозволить МФО, таким як Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), залучати гривню для фінансування муніципальної інфраструктури, транспорту, енергозбереження", - сказав Полунєєв.

За його словами, основні позичальники МФО в Україні отримують доходи у гривні і внаслідок валютних кредитів зазнають втрат при конвертації валюти.

Водночас, провідний радник ЄБРР Антон Усов повідомив, що, незважаючи на прийняття документа, банк не зможе випускати облігації, тому що не існує механізму кредитування ЄБРР у гривні, яке необхідно узгодити з Національним банком.

Банкіри відзначають, що бажання ЄБРР випускати гривневі облігації стримував НБУ, який не міг контролювати МФО так само, як українські банки.

"Національний банк завжди хотів контролювати всі фінансові потоки, тому сприймав в штики нововведення міжнародних структур", - пояснив топ-менеджер одного з найбільших банків.

Але навесні заступник голови НБУ Василь Пасічник заявив, що регулятор більше не заважає МФО: "До кризи вони б склали конкуренцію українським банкам, але ситуація змінилася, і кредитування бізнесу корисно з будь-яких джерел".

Експерти вважають, що ринки, на яких будуть працювати МФО і банки, - різні.

"Фокус таких організацій - не підприємства, а інфраструктурні проекти. Тривалі проекти банки не зовсім готові кредитувати, хоча рівень емітентів досить високий", - сказав заступник голови правління Сітібанку Владислав Сочинський.

Сочинський не сумнівається, що МФО зможуть залучити кошти для кредитування: "Їх бонди можуть бути цікаві нерезидентам, які хотіли б диверсифікувати гривневі вкладення і надлишково вклалися в держоблігації".

Банкіри вважають, що випуск бондів МФО стане поштовхом до розвитку фондового ринку.

"Облігації МФО стануть бенчмарком для корпоративних паперів. ЄБРР та IFC швидше за все будуть розміщувати облігації під плаваючу ставку з орієнтиром на "КиївПрайм", і це буде певне нововведення для ринку", - зазначив заступник голови правління Укргазбанку Станіслав Шлапак.

"Довіра до таких квазідержавних структур, як ЄБРР та IFC, величезна, тому торгуватися папери можуть з невеликим бонусом до держоблігацій. Залежно від терміновості і ліквідності паперів це може бути ставка держоблігації плюс 0,25-0,5%. Але це за умови, що НБУ вирішить прийняти їх в якості забезпечення під рефінансування видається", - додав він.

Для цього Нацбанк повинен прийняти постанову про включення облігацій МФО в список забезпечення, зазначає видання.

Міжнародні банки можуть почати кредитувати у гривні


Новини Статті Аналітика
Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Чим би ти не володів, ти або використовуєш це, або втрачаєш!

Генрі Форд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті