Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 26 14:44 | London, Apr 26 12:44 | New York, Apr 26 08:44
Shanghai, Apr 26 20:44 | Tokyo, Apr 26 21:44 | Sydney, Apr 26 23:44

Інноваційні технології у фінансовому моніторингу



3 червня 2011 в 17:04 - Ілона Чіркова


Інноваційні технології у фінансовому моніторингу

При відмиванні грошей злочинці використовують будь-які можливості без обмежень у методах та засобах. Останнім часом злочинці все частіше використовують сучасні інформаційні технології для легалізації свої доходів.



Це дозволяє їм випереджати органи фінансового моніторингу та правоохоронні органи в опануванні нових методик відмивання. І чим більш випереджаючими та більш інноваційними вони є, тим більше стимулів вони отримують. На відміну від них правоохоронні органи та органи фінансового моніторингу і контролю часто обмежені бюрократією та небажанням змін. Різноманітні правила і норми, політики і процедури, вимоги конфіденційності, бюджетні обмеження та сотні інших факторів слугують перепонами для ініціатив та прогресивних ідей. Існує мало стимулів для інновацій. Як наслідок злочинці мають значні переваги. Для протистояння злочинцям правоохоронні органи і фінансовий сектор повинні діяти спільно із використанням інноваційних ідей та новітніх технологій. 

Контроль над потоками електронних грошей відіграє важливу роль в протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму, оскільки електронні гроші все частіше заміняють готівкові. Класичні кредитні та дебетні картки дозволяють своїм власникам купувати товари та послуги без використання готівки, проте обов’язково при залученні посередницьких фінансових установ. Проте популярними стають неофіційні платіжні системи, де відсутня регулююча третя сторона. Можливість передачі коштів через інформаційні мережі без посередників значно знижує затрати на проведення операцій. У результаті цього їх економічна конкурентоспроможність та ефективність дозволяє значно розширити круг користувачів таких послуг.
 
Глобальні масштаби систем електронних переказів, і той факт, що передача коштів може відбуватись з високою швидкістю і ступеню анонімності, яка перешкоджає відповідному контролю державними структурами, є серйозним приводом для хвилювання урядів країн. Особливо це стосується неофіційних переказів коштів. Більшості фінансових трансакцій характерний певний слід, що прив’язує операцію до певної особи. Злочинці уникають використання традиційних платіжних систем, саме завдяки наявності цього сліду. 
 
Аналіз існуючих та перспективних технологій і технологічних особливостей систем електронних переказів є необхідною передумовою протидії відмиванню грошей. Більшість систем електронної оплати розробляються комерційними фірмами, а наявність конкуренції дозволяє організувати роботу з використанням найсучасніших інформаційних технологій. Таким чином, державі необхідно розпочати переговори з приватним сектором щодо вдосконалення нормативно-правової бази щодо систем електронних платежів, включаючи забезпечення інформаційної безпеки в таких системах. Існує велика кількість проблем, пов’язаних з забезпеченням контролю в таких системах, та пов’язаних із забезпеченням інформаційної безпеки. Існуюча законодавча база не завжди може ефективно вирішити питання, пов’язані з протидією використання систем електронних платежів для відмивання грошей.
 
Необхідним є широке співробітництво і спільні дії уряду і розробників систем електронних платежів, а також урядів провідних держав для припинення існування каналів легалізації незаконних доходів з використанням систем електронних платежів. Співробітництво та активний контроль, а також виявлення і нейтралізація слабких місць, що можуть бути використані в інтересах злочинців, є ключем до успішного захисту систем електронної оплати від зловживання. Злочинці будуть намагатися експлуатувати слабкі місця у законодавстві та процедурах всюди, де вони виникають.
 
Уряд повинен координувати дослідження в сфері інформаційних технологій, заохочувати інновації та контролювати за уникненням зловживання.  А банківський сектор, в свою чергу, повинен намагатися конкурувати з неофіційними платіжними системами, покращуючи надання послуг та зменшуючи їх вартість.

 

Р.М.Вороніна
НУ "Львівська політехніка"
Інноваційні технології у фінансовому моніторингу


Новини Статті Аналітика
Азаров хоче зробити бюджет більш соціальним Азаров хоче зробити бюджет більш соціальним Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
На підготовку доріг до Євро-2012 з бюджету додатково виділено 2,4 млрд грн. На підготовку доріг до Євро-2012 з бюджету додатково виділено 2,4 млрд грн. Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні Необхідність аудиту в особистому прибутковому оподаткуванні ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Парламент Японії прийняв бюджет на 2011-2012 фінансовий рік з витратами в $1,1 трлн. Парламент Японії прийняв бюджет на 2011-2012 фінансовий рік з витратами в $1,1 трлн. Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств Формування системи організаційного забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Бюджетом Києва на 2011 р. передбачено 440 млн грн на підготовку доЄвро-2012 Бюджетом Києва на 2011 р. передбачено 440 млн грн на підготовку доЄвро-2012 Особливості бюджетного процесу та його інфраструктура на вітчизняних ринках Особливості бюджетного процесу та його інфраструктура на вітчизняних ринках I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Світовий банк оцінив збитки Японії в 4% ВВП Світовий банк оцінив збитки Японії в 4% ВВП Податкове стимулювання забезпечення інноваційної діяльності Податкове стимулювання забезпечення інноваційної діяльності I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ніколи ніколи ніколи ніколи не здавайся.

Уїнстон Черчілль
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті