Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 21 10:16 | London, Jul 21 08:16 | New York, Jul 21 04:16
Shanghai, Jul 21 16:16 | Tokyo, Jul 21 17:16 | Sydney, Jul 21 19:16

НБУ повертається до докризового регулювання

НБУ повертається до докризового регулювання
6 грудня 2010 в 11:30 - Роман Зайцев


НБУ повертається до докризового регулювання

Національний банк України (НБУ) у своєму регулюванні діяльності банківського сектору України повертається до "докризових" норм.Про це йдеться в коментарях регулятора, пише тижневик "Дзеркало тижня".

"Що стосується скасування введених на початку кризи послаблень, то ми орієнтуємося на поступове повернення до норм, які діяли до кризи", - відзначили в НБУ.

При цьому в Нацбанку не виключили, що деякі з "антикризових" норм можуть бути залишені. Нагадаємо, з 1 грудня НБУ скасував низку норм, які були прийняті для стабілізації роботи банків у кризовий період).

Також регулятор повідомив, що завдяки вжитим ще до початку кризи заходам, нинішня структура капіталу українських банків є схожою на передбачену пакетом реформ Базельського комітету.

Тому, на даний момент регулятор не має наміру підвищувати абсолютне значення нормативу адекватності регулятивного капіталу - відношення капіталу банку до його активів Н2, 10%, який, на думку НБУ, "і так є досить високим".

Водночас, відзначають в НБУ, мова йде "про подальше підвищення якості регулятивного капіталу за рахунок зміни вимог до його структурних  компонентів".

Влітку Нацбанк видав постанову №273 від 9 червня, якою зобов‘язав збільшити мінімальний регулятивний капітал банків до 120 млн. гривень вже з 1 січня 2012 року.

Банкам, які не виконують цю вимогу, буде заборонено залучати депозити фізосіб понад обсяг, зафіксований на момент набрання чинності даної постанови.

Окрім того, Верховна рада вже прийняла у першому читанні законопроект №0884, який передбачає збільшення мінімальної суми статутного капіталу банку на момент державної реєстрації до 500 млн. гривень із 75 млн.

Згідно з останніми опублікованими НБУ даними, станом на 1 жовтня 2010 року розмір власного капіталу менше 120 млн. був у 71 українського банку, або 40% від загальної кількості.

Щоб відповідати встановленим критеріям, їм доведеться до 1 січня 2012 року збільшити свій регулятивний капітал на загальну суму близько 2,6 млрд.  гривень.

При цьому, незважаючи на протести дрібних банків, в НБУ заявляють, що ні за яких обставин не мають наміру послаблювати свої вимоги до банків.

"Постанову міняти ми не збираємося навіть під тиском, який здійснюється", - сказав перший заступник голови Нацбанку Сергій Арбузов.

НБУ повертається до докризового регулювання


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Чим би ти не володів, ти або використовуєш це, або втрачаєш!

Генрі Форд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті