Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 19 07:17 | London, Mar 19 05:17 | New York, Mar 19 01:17
Shanghai, Mar 19 13:17 | Tokyo, Mar 19 14:17 | Sydney, Mar 19 16:17

Технології виробництва біопалива



8 листопада 2010 в 10:25 - Христина


Технології виробництва біопалива

Технологій виробництва біопалива декілька. Одна з них - це переробка сільськогосподарських відходів в паливо. Сировиною, для цього процесу, можуть служити і шматки деревини, і солома, і гній. Виробництво саме такого палива, що отримало назву SunDiesel, почала німецька хімічна компанія Choren Industriers за підтримки концернів DaimlerChrysler і Volkswagen.  



Після сушки відходи нагріваються до 400-500°С, газ, що виділився, проходить ряд перетворень у присутності каталізатора - і на виході з реактора виходить дизельне паливо без змісту сірі і інших шкідливих домішок.

Чистота такої біосолярки теж грає позитивну роль - випробування показали, що вона дозволяє виконувати норми токсичності Євро 4 навіть тим двигунам, які розраховані тільки на Євро 3. Звичайно, поки літр "сонячної" солярки дорожче звичайною.

За оцінками авторів проекту, нинішні можливості сільського господарства Європи здатні забезпечити таким паливом від половини до 80% всіх легкових дизелів.

Ще один спосіб отримання біологічного дизельного палива - рослинна сировина. Тим більше ідея отримувати його з рослинної сировини була озвучена ще Рудольфом Дізелем. У 1900 році він навіть продемонстрував двигун, що працював на пальному з арахісового масла.

Основою для біодизельного палива служать різні компоненти, найчастіше соя, рапс, бавовна, а останнім часом ятрофа - цю південноамериканську рослину ще називають темно-зеленим деревом. Технологія у загальних рисах така: насіння рослин проходить через маслоробку, в якій масло відділяється від шроту - відходів маслоекстракционного виробництва. Потім масло змішують з метанолом, застосовуючи як каталізатор метоксид натрію. Отриману суміш очищають - пальне готове.

Плюси :

- Економічний аспект. Країни, де нафти немає або украй мало, готові платити зеленою сировиною (а не доларом) за енергетичну незалежність!
- "Біодизель" практично не містить сірки і канцерогенного бензолу. Розкладання цього палива відбувається в природних умовах без шкоди для природи, а в процесі згорання в двигуні викиди в атмосферу СО2 на 50-80% нижче, ніж при роботі на традиційному мінеральному дизпаливі;
- Рослинне паливо відрізняє хороша займистість, оскільки його цетанове число досягає 58, тоді як цей показник для традиційної солярки не перевищує 52. Іншими словами, запалити біодизельне паливо легше, але, на жаль, згорає воно з меншою тепловіддачею;
- Запаси сировини можуть поновлюватися щорічно, культура не вимагає особливого відходу в процесі вирощування;
- В ході переробки масла отримують додаткові продукти (гліцерин, сульфат натрію);

Мінуси :

- Собівартість виробництва вища, ніж бензину і дизпалива;
- Потрібні додаткові площі сільськогосподарських земель;
- Ефіри рапсового масла володіють значною корозійною активністю;
- Високий вміст в "рослинному" вихлопі окислу азоту NOx. Вміст NOx у вихлопі порівняно із звичайним дизельним паливом на 10% більше, а в ході експерименту інженери Volvo довели, що ця різниця може досягати 40%;
- Боротьба з токсичністю приводить і до втрати потужності, а її компенсує більша витрата палива;

Третій вид біологічного палива - синтетичне пальне. Сучасні технології переробки вуглеводнів дозволяють проводити синтетичне дизельне паливо і синтетичний бензин. Як сировина використовуються відходи деревообробної промисловості, сільського господарства і навіть побутове сміття. Особливості розроблених технологічних процесів полягають в тому, що з однієї і тієї ж сировини можуть виходити різні види палива.

Перше в світі синтетичне дизельне паливо, в 2003-му році, розробила корпорація DaimlerChrysler.

Нове паливо, яке розробники назвали BIOTROLL , проводиться з деревних відходів, а при його згоранні в атмосферу взагалі не викидається вуглекислий газ.
Біопаливо можна змішувати із звичайною соляркою, покращуючи екологічні показники дизельних двигунів, проте поки не отримані точні дані про те, чи можлива експлуатація сучасних дизельних двигунів тільки на новому вигляді палива без проведення яких-небудь доопрацювань. Перша заправка, на якій можна поповнити баки новим паливом, вже функціонує в Штутгарті.

Плюси :
- Можна отримати необхідні характеристики палива;
- У синтетичному дизпаливі відсутня сірка;
- Викиди шкідливих речовин нижчі, ніж при використанні «нафтового» пального;
- Запаси сировини неограніченни;

Мінуси :
- Високі витрати енергії для виробництва пального;
- Необхідні значні вкладення засобів для створення підприємств по випуску синтетичного палива і створення структури накопичення, постачання і підготовки сировини.
 

Технології виробництва біопалива


Новини Статті Аналітика
Nissan Motor і Mitsubishi Motors домовилися про створення СП по виробництву міні-карів Nissan Motor і Mitsubishi Motors домовилися про створення СП по виробництву міні-карів Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
"Нафтогаз" знову спробує продати на аукціоні бензин за ціною вище ринкової Економічна думка щодо розвитку підприємництва: історичний аспект Економічна думка щодо розвитку підприємництва: історичний аспект Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Застосування інноваційних рішень при організації обслуговування негабаритних та надважких вантажів авіаційним транспортом Застосування інноваційних рішень при організації обслуговування негабаритних та надважких вантажів авіаційним транспортом I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Мідь, золото і вугілля стануть лідерами зростання цін серед сировини Мідь, золото і вугілля стануть лідерами зростання цін серед сировини Інтелектуальний капітал, як наукові інновації Інтелектуальний капітал, як наукові інновації I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Як байка, так і життя ціниться не за довжину, а за зміст.

Сенека
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті