Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 19 07:31 | London, Mar 19 05:31 | New York, Mar 19 01:31
Shanghai, Mar 19 13:31 | Tokyo, Mar 19 14:31 | Sydney, Mar 19 16:31

Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України





Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України

Характеризуючи стан ринку логістичної нерухомості України, слід почати з ролі складського комплексу.



Складський комплекс відіграє велику роль у роботі сучасної дистриб‘юторської мережі. Ефективність роботи і розвинена інфраструктура складського комплексу безпосередньо впливає на успішну збутову політику підприємства, його конкурентоспроможність на ринку. Будь-якому підприємству доводиться зберігати товар до моменту його продажу. Організовувати зберігання необхідно тому, що цикл виробництва і споживання рідко збігаються. Виробництво багатьох сільськогосподарських товарів є сезонним, хоч попит на них існує постійно.

аренда склада от собственника

Організація складського зберігання продукції дає змогу уникнути цих суперечностей. Раціональна організація складського господарства безпосередньо впливає на економіку підприємств, оскільки втрати матеріалів під час зберігання, витрати на вантажно-розвантажувальні роботи та складські операції збільшують собівартість продукції.

Останнім часом гравці на ринку логістичної нерухомості почали більш професійно і серйозно підходити до проектування і будівництва даного виду споруд. Логістична нерухомість є одним з найбільш перспективних секторів вітчизняної нерухомості, і це обумовлено такими особливостями:
 
- географічне положення України;
 
- високі темпи розвитку бізнесу і торгівлі, зростаюча ділова активність, дефіцит якісних площ на ринку складської нерухомості;
 
- плани щодо виходу складських операторів на український ринок;
 
- невеликий у порівнянні із Заходом термін окупності складських об‘єктів (до семи років). У Європі термін окупності такого формату об‘єктів становить 20-25 років;
 
- низькі витрати на будівництво складської нерухомості в порівнянні з іншими об‘єктами нерухомості;
 
- висока рентабельність складської нерухомості ― до 18-20% на рік.
 
У цілому розвиток ринку логістики України має свої відмінні риси, що зумовлені впливом багатьох чинників. Ринок складської нерухомості сьогодні ділиться безпосередньо на склади і комплекс логістичних послуг. Поступово традиційні склади втрачають свою актуальність. Перелік послуг, що надається логістичними центрами, постійно збільшується, а з конкуренцією відповідно зростає їх якість. Підприємці прагнуть до мультиформатності, вважаючи кращим складський комплекс, до якого входить виробництво, склади, а також офісні приміщення і стоянка для автомобілів.
 
Враховуючи регіональні особливості, потрібно відзначити, що ринок комерційної нерухомості перестав асоціюватися виключно з Києвом і ще одним, двома розвиненими містами, і в цілому по Україні спостерігається ріст введення об‘єктів комерційної нерухомості. Відбувається це й у сфері складської нерухомості, особливо у транзитних містах, таких як Одеса, Харків і Львів. 

У Західній Європі рівень насичення складською нерухомістю на душу населення в 15-17 разів вищий. Якщо ж враховувати якісний показник, то в Західній Європі складська нерухомість відповідає сучасним вимогам, оснащена новим обладнанням, у той час як на Україні високоякісні склади (класу “А” і “В”) ― великий дефіцит. 

 
“Країни розвиватимуться з різною інтенсивністю, тому інвесторам потрібно уважно стежити за виникаючими ризиками. Перш за все, слід диверсифікувати свої портфелі по регіону, державі, сектору і валюті” ― відзначає представник Cushman & Wakefield Грег Ворвеллер.
 
Оскільки у світі очікується ріст інвестицій в перспективні ринки і оренду комерційних приміщень ― це супроводжуватиметься подальшим розвитком будівництва складів і зростанням цін на складські приміщення і в Україні. Проте і надалі ціни на різні класи складів в Україні будуть завищеними порівняно зі світовими цінами, адже попит перевищує пропозицію. Однак для України дана галузь є доволі перспективною для розвитку, причому кожен охочий зайнятися даним видом бізнесу не зустрічатиме на своєму шляху різкої конкуренції, адже вона майже цілком відсутня.
 
Також експерти виявляють нестачу складів для зберігання і обробки небезпечних вантажів (ADR). Україна, яка є аграрною країною, погано забезпечена складами для зберігання засобів захисту рослин, добрив, хімікатів.

«ADR-склади залишаються інвестиційно привабливими проектами. Але зважаючи жорстких вимог до їх розташування, а також, що важливо відзначити, через відсутність як середньострокових, так і довгострокових гарантій з боку клієнтів, вони поки не реалізовані повною мірою»,

— Зазначила Олександра Дебердеева, комерційний директор компанії FM Logistic в Україні (м.Київ; складські, транспортні, митні послуги; з 1996 р .; 350 чол.).
 
Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Як байка, так і життя ціниться не за довжину, а за зміст.

Сенека
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті