Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 26 15:21 | London, Apr 26 13:21 | New York, Apr 26 09:21
Shanghai, Apr 26 21:21 | Tokyo, Apr 26 22:21 | Sydney, Apr 27 00:21

Малі справи. Львівщина має порівняно конкурентне бізнес-середовище

Малі справи. Львівщина має порівняно конкурентне бізнес-середовище






Малі справи. Львівщина має порівняно конкурентне бізнес-середовище

Бізнес-середовище у Львові та області є порівняно конкурентним – тут немає великих фінансово-промислових груп.



Своїх коломойських чи ахметових Львів за роки незалежності не виплекав, пише Ірина Волошин у №35 журналу Корреспондент від 4 вересня 2015 року. У рейтинги найбагатших людей України в останні років п’ять потрапляють лише троє львів’ян – Віталій Антонов, Петро Димінський та Тарас Барщовський. Серед них на звання місцевого олігарха претендував хіба що Димінський – бізнесмен встиг побувати в парламенті, володіє медіа і футбольним клубом. Але в останні десять років його спосіб життя далекий від публічного.

Качественный войлок купить - быстро, выгодно, надежно! 

У свіжому рейтингу найбагатших українців журналу Антонов займає 54-е місце. Його статки журнал оцінив у $ 85 млн. Два головні активи Антонова, які він контролює через холдингову компанію Універсальна інвестиційна група, – концерн Галнафтогаз і концерн Хлібпром.

Галнафтогаз управляє мережею АЗС Окко, яка складається з більш ніж 300 заправок і займає 15% роздрібного ринку нафтопродуктів. Паралельно з нафтобізнесом компанія Антонова розвиває ресторанний напрямок – на заправках Окко по всій країні вже працюють понад 40 ресторанів A la minute і Pasta mia. 34 АЗС устаткували пристроями для зарядження електромобілів.

2014-й для нафтобізнесу Антонова виявився не найкращим. Компанії довелося закрити 25 заправних станцій на сході країни і провести переоцінку боргів через девальвацію гривні. Минулий рік компанія закінчила з чистим збитком 855 млн грн, хоча роком раніше заробила 404 млн грн чистого прибутку.

Не кращим виявився минулий рік і для другого важливого активу Антонова – Хлібпрому. Чистий збиток його у 2014-му склав 148 млн грн, хоча роком раніше йому вдалося закінчити з чистим прибутком 2,3 млн грн. Концерн об’єднує вісім підприємств з виробництва хліба та борошна, шість з яких розташовані у Львові й області. Крім звичайного хліба та здоби компанія виробляє заморожені напівфабрикати під торговими марками Наминайко і Panerini.

 

Антонову також належить девелоперська компанія Технопарк ЛЗТА, яка керує офісним центром у Львові, та житлово-будівельна компанія Ваш дім, серед проектів якої – одна з найбільших новобудов міста, мікрорайон Пасічний.

Димінський є співвласником групи Континіум – конкурента Галнафтогазу на роздрібному ринку нафтопродуктів. Компанії належить мережа АЗС Wog, яка налічує майже 500 точок. У Львівській області групі належить ПрАТ Галичина – один з лідерів ринку кисломолочної продукції в Україні. Димінський також є співвласником футбольного клубу Карпати і власником місцевого телеканалу ЗІК, а також інформаційного агентства з такою самою назвою.

Останні десять років Димінський рідко з’являється на публіці. Його перше за довгий час інтерв’ю з’явилося в Українській правді в кінці серпня – після смерті одного зі співвласників Континіуму, Ігоря Єремєєва. За оцінками Forbes, статки Димінського становлять $ 58 млн – у рейтингу українських багатіїв журналу він займає 68-е місце.

Барщовському, чий статок український Forbes оцінив у $ 87 млн, належить група компаній TB Fruit - найбільший у країні виробник сокових концентратів. Компанія об’єднує сім заводів – як в Україні, так і за кордоном. Сировину для них вирощують на 1.500 га власних садів. Крім сокових концентратів TB Fruit виробляє соки прямого віджиму та смузі під торговою маркою Galicia.

У серпні суд наклав арешт на активи Барщовського – майно підприємств Яблуневий дар і Танк Транс (входять у TB Fruit). Підставою для арешту став взаємозалік між підприємствами Барщовського й американською компанією Cargill, яка таким чином вивела свої інвестиції з Дельта Банку за рахунок погашення кредитів Яблуневого дару (ТМ Galicia) і Танк Трансу.

Другий ешелон

Більшість великих львівських компаній працюють у харчопромі та ритейлі. Одним з провідних експортерів соняшникової олії в Україні, ПП Оліяр, володіє Ірина Залізна. Компанію створив у 2003 році її чоловік Іван Залізний. У 2013-му він потрапив до рейтингу найбагатших людей Львова за версією журналу Forbes і в тому ж році раптово помер.

Оліяр виробляє соняшникову олію під ТМ Майола, Соняшна і Родинна. З 2013 року займається переробкою сої і рапсу на новому маслоекстракційному заводі у Ставчанах.

 

Група ПрАТ Компанія Ензим і ТОВ Кормотех належать родині Вовк. Глава сім’ї, Орест Вовк, з 1989 року керував Львівським дріжджовим заводом, провів його приватизацію і став основним акціонером. Ензим випускає дріжджі під маркою Львівські дріжджі і товари для хлібопечення. Є, за твердженням самої компанії, найбільшим виробником хлібопекарських дріжджів в Україні. Вовк помер у 2014-му. Зараз участь в управлінні компанією бере його дочка Олена.

Кормотех створили у 2003 році, виділивши його в окреме підприємство з виробництва кормів для собак і кішок. Компанія виробляє корми під марками Мяу, Гав, Клуб Чотири лапи, OptiMeal; керує нею Ростислав Вовк.

Мережа магазинів Рукавичка, яка займає восьме місце серед українських роздрібних торгових мереж, належить депутату Львівської облради Богдану Козаку та його родині. Мережею з 77 супермаркетів і магазинів у Львівській та Тернопільській областях керує ТВК Львівхолод. Родині Козак належить майже 94,4% у статутному фонді компанії. У лютому 2015 року мережа відмовилася від продажу товарів російського походження.

Найбільший оптовий ринок у місті, Шувар, належить Роману Федишину і його партнерам. Над створенням у Львові першого в Україні оптового ринку сільськогосподарської продукції Федишин почав працювати ще у 2002-му. Наступні десять років ринок поступово розширювався.

У 2010 році одна з компаній, які контролює Федишин, опосередковано брала участь у створенні оптового ринку Столичний у Києві. Із середини 2000-х Шувар істотно впливає на утворення цін на продовольство у Львові. Завдяки своєму впливу в Сихівському районі Львова Федишин зміг стати депутатом міської ради у 2010-му, перемігши кандидата від Свободи.

Ще один фігурант рейтингу найбагатших львів’ян, Іван Охабський, є багаторічним керівником Львівського лікеро-горілчаного заводу. Він сконцентрував у своїх руках 99,4% акцій підприємства.

Одна з найбільших IT-компаній України, SoftServe, теж належить львів’янам. Підприємством, створеним у 1993 році, володіє Тарас Кицмей і четверо його партнерів. У SoftServe працюють майже 4 тис. осіб, розробка переважно зосереджена в Україні, але відкриті також центри для розробників у Софії і Вроцлаві. Компанія має представництва в Нідерландах, Швеції, Росії, Великобританії та Німеччини, а також центри продажів у США.

Чужі в місті

Найбільші енергетичні компанії в регіоні належать «чужинцям». Дмитро Фірташ контролює Львівгаз: бізнесменові належить контрольний пакет акцій через афільовані компанії. Львівобленерго контролює Ігор Суркіс. Західенерго, третю за розмірами енергогенерувальну компанію, – Рінат Ахметов. Щоправда, на початку 2015 року дніпропетровський Бізнес-Інвест, що входить до сфери впливу групи Приват Ігоря Коломойського, оскаржила приватизацію Західенерго компанією DTEK Holdings Limited у 2012-му.

Групі Приват на Львівщині теж належать кілька підприємств. Приміром, Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат, який зараз проходить процедуру банкрутства, і Дрогобицький НПЗ, який Коломойський придбав у Єремеєва у 2006 році, а потім зупинив. Єдиним чинним активом Коломойського на Львівщині є Львівський жиркомбінат (ТМ Щедро).

Частина великих підприємств регіону належать іноземним компаніям. У 1998-му Nestle купила львівську кондитерську фабрику Світоч. Львівська пивоварня належить групі Carlsberg, IDS Borjomi International контролює виробництво води під ТМ Моршинська. Швейцарська Swiss Krono Group володіє заводом з виробництва ДСП у Кам’янці-Бузькій, а ірландська група CRH – ПАТ Миколаївцемент.

***

Цей матеріал опубліковано в №35 журналу Корреспондент від 4 вересня 2015 року. Передрук публікацій журналу Корреспондент в повному обсязі заборонено. З правилами використання матеріалів журналу Корреспондент, опублікованих на сайті Корреспондент.net, можна ознайомитися тут.

 

Малі справи. Львівщина має порівняно конкурентне бізнес-середовище


Новини Статті Аналітика
Іноземні ЗМІ зробили репортаж з шахти у прифронтовому Покровську Іноземні ЗМІ зробили репортаж з шахти у прифронтовому Покровську Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Машинобудівники ДТЕК з початку року виготовили п’ять вугільних комбайнів Машинобудівники ДТЕК з початку року виготовили п’ять вугільних комбайнів Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Приватбанк отримав 14 млрд прибутку за перший квартал Приватбанк отримав 14 млрд прибутку за перший квартал Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Офіційні курси долара і євро різко зросли Офіційні курси долара і євро різко зросли У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Toyota продала рекордні 10,3 млн автомобілів за рік Toyota продала рекордні 10,3 млн автомобілів за рік Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ніколи ніколи ніколи ніколи не здавайся.

Уїнстон Черчілль
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті