Інвестиції.орг

Kyiv, Oct 27 22:00 | London, Oct 27 20:00 | New York, Oct 27 16:00
Shanghai, Oct 28 04:00 | Tokyo, Oct 28 05:00 | Sydney, Oct 28 07:00

Проектування типів зовнішньої реклами та архітектурно - художні функції міського середовища

Проектування типів зовнішньої реклами та архітектурно - художні функції міського середовища

Сьогодні зовнішня реклама ― це не просто цікаві художні композиції з графічних елементів та «влучних» гасел, якими зазначена мета впливу на споживача, а це вже інформативні носії із певною художньою естетикою.Вона є сегментом рекламного ринку, який динамічно розвивається і є джерелом інформації про різні товари та послуги і до певної міри системою навігації у великому місті. На сьогоднішній день спостерігається інтенсивне зростання ринку реклами та дизайну, об’єкти зовнішньої реклами перетворюються на найбільш акцентну складову архітектурно-ландшафтного простору. Рекламні спеціалісти постійно проектують, використовують нові засоби та методи у графічному дизайні, відбувається пошук оригінальних ідей фігур та конструкцій, удосконалення технічних характеристик, заміна стереотипів, форм, елементів ― у результаті проекція нестандартної реклами. Яка безпосередньо пов’язана із містобудівними функціями, озелененням, інформаційним середовищем, що обумовлює проблему дослідження раціоналізації розміщення, естетично-художнього оформлення та візуально-емоційного сприйняття її об’єктів.

До зовнішньої реклами відносяться такі рекламоносії: вивіски і вітрини, білборди і призматрони, сітілайти та юніполи, конструкції на дахах, брандмауери, мультиборди, афіші і плакати, світлодіодні відеоекрани, прапори, маркізи та навіть повітряну (пневморекламу), рослинні композиції і вуличні меблі. Например, изделия из кварцевого камня и керамогранита. quartz  - Огромный выбор дизайнов столешниц и многого другого с гарантией качества и подлинности. Индивидуальный подход к каждому клиенту!
 Реклама не просто «паразитує» на архітектурних, навігаційних елементах або технічних засобах, але й трансформує і робить їх своєю невід’ємною частиною. У якості рекламного носія можуть виступати баки для зберігання хімікатів, каналізаційні люки, кавові та фото автомати, двері ліфтів, лавки у парку тощо. Практично будь-який елемент антропогенного ландшафту можна перетворити у ефективний рекламоносій, творчо оформлюються навіть дефекти бетонного покриття і сміттєзвалища.
 
Сьогодні суспільство уже не здивуєш звичними рекламними пропозиціями, великої популярності набувають нестандартні рекламні носії, на зразок повітряної реклами. На вулицях і торгових центрах часто можна побачити оригінальні фігури пневмореклами: діди морози і сніговики, надувні арки, великі муляжі продуктів, автомобілів чи логотипів компаній, повітряні кулі або аеростати. Незвичайні та яскраві, вони завжди привертають увагу.

Ландшафтний дизайн має за мету колористичне впорядкування територій міста та нівелювання негативного впливу міського середовища на психіку людини на рівні сприйняття «першого поверху». Він спрямований на формування штучного простору з використанням декоративних засобів озеленення, малих архітектурних форм, візуальної комунікації [2; 5]. Як тільки людина зрозуміла, що квітковим клумбам та чагарникам можна надати певної ідейної форми, у садах і парках почали виникати дивовижні фігури із рослин, лабіринти, написи із квітів ― усі ці елементи сьогодні використовуються при оформленні приватних та міських територій. Найпоширеніший мотив ― це квітковий годинник. Цікаві рослинні композиції та фігури дерев мають одну перевагу ― створюють яскраве візуальне сприйняття, звичайно, це те, що необхідно рекламним фірмам. В Україні це дещо новий, екзотичний вид зовнішньої реклами, проте у Європі, США такий принцип використовується давно та успішно. Основна проблема даної реклами ― висока вартість зеленого матеріалу та регулярний догляд на час виконання.
 
Непомітно, проте впевнено досить часто засоби зовнішньої реклами починають безсистемно за змістом і формою розташовувати у міському середовищі без урахування оточення, характеру архітектурної забудови, природного ландшафту та основ дизайну. Неврахування проектантами принципів дизайну під час проектування конструкцій, графічних елементів та організації розташування засобів зовнішньої реклами може спричинити заповнення вулиць міста низькосортним графічним продуктом на недосконалих рекламних носіях. Таким чином перетворюючи його на місто «базарної» реклами. Значна кількість неякісних зразків пояснюється не тільки загальною низькою підготовкою фахівців, які займаються проектною діяльністю у даній галузі, але і певними принциповими питаннями. Вони стосуються методів ведення проектної роботи, а також процесів навчання майбутніх спеціалістів вищих навчальних художньо-технічних вузів, які займаються підготовкою бакалаврів, спеціалістів та магістрів у спеціалізації графічного, промислового та предметно-просторового дизайнів. Адже саме дизайн акумулює знання різних галузей у єдиний інформаційний простір та передбачає якісний покажчик зміни структури свідомості дизайнера від утилітарно-продуктивної до проектно-філософської [1, с. 12].
 
Отже, як рекламний спеціаліст та майбутній викладач вважаю, що головними причинами дисонансу є насамперед недосконала дизайн-концепція формування глобального інформаційного середовища міста, не завжди якісна робота (відсутня художня стилістика або надмірна кількість використаних матеріалів) над макетами візуальних об’єктів, які розробляють рекламні компанії та недостатній рівень знань студентів навчальних закладів за даною спеціальністю.
 
 
 
І. М. Голуб
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
Проектування типів зовнішньої реклами та архітектурно - художні функції міського середовища


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті