Інвестиції.орг

Kyiv, Sep 25 16:13 | London, Sep 25 14:13 | New York, Sep 25 10:13
Shanghai, Sep 25 22:13 | Tokyo, Sep 25 23:13 | Sydney, Sep 26 01:13

Інновація в організації діяльності фінансової служби корпорації

Інновація в організації діяльності фінансової служби корпорації

Закону України «Про інноваційну діяльність» трактує інновації як новостворені (застосовані) і (або) вдосконалені конкурентоздатні технології, продукцію або послуги, а також організаційно-технічні рішення виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що істотно поліпшують структуру та якість виробництва і (або) соціальної сфери.У цьому ж документі означено об’єкти інноваційної діяльності, і серед них є «організаційно-технічні рішення виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що істотно поліпшують структуру і якість виробництва і (або) соціальної сфери» [1].

Власне, ми акцентуємо увагу на інноваціях, що стосуються покращання організаційної структури підприємства. Адже, організаційні інновації включають нові методи і форми організації різних видів діяльності підприємств (організаційні структури управління сферами виробництва, фінансами, персоналом тощо). Втілення організаційних інновацій у діяльність підприємств актуальна зараз, бо глибока і затяжна соціально-економічної криза, вимагає нових ініціатив і рішень, які потребують усі сфери суспільного виробництва.

Розглядаючи інновацію як динамічний процес використання і втілення ідей, винаходів у нові продукти, організаційно-технічні і соціально-економічні рішення виробничого, фінансового, комерційного характеру, ми зосередимося на моментах, що стосуються вдосконалення організації фінансових служб великих корпорацій, бізнес яких зосереджений у багатьох країнах світу. Адже, основне призначення інновацій полягає у практичній реалізації нових технологій, продуктів, рішень, які зменшують витрати і в кінцевому результаті збільшують прибутковість діяльності підприємств. Реалізація прийнятих рішень вищого менеджменту, що стосуються вдосконалення, оптимізації організації діяльності шляхом кардинальної зміни організаційної структури підприємств, розподілу функціональнх обов’язків, спричиняють економію ресурсів і покращення якості праці - вважаються інновацією.

Через глобалізацію усіх процесів бізнесу великих корпорацій (географічне розширення ринків збуту, збільшення кількості постачальників та дистриб’юторів, збільшення асортименту продукції чи послуг тощо) об’єктивно утруднюється прозорість та контроль за рухом грошових потоків. Разом з тим, пропорційно збільшується кількість працівників фінансових служб компаній, і ці структури корпорацій, виступаючи суб’єктом управління, самі стають центрами значних фінансових витрат. Вирішуючи цю проблему, яка ускладнилася ще й затяжною економічною кризою, менеджмент великих корпорацій, підприємства, яких працюють у різних частинах світу, постав перед необхідністю реорганізації діяльності фінансових служб з метою підвищення ефективності їх діяльності і оптимізації витрат на їх обслуговування.

Так, швейцарська компанія Nеstle постійно працює над оптимізацією бізнес-процесів регулярно впроваджуючи у практику новітні технології ведення бізнесу. З метою оптимізації діяльності фінансових служб у складі Nеstle було створено окрему структуру «Бізнес Сервіс Nеstle» (NBS), метою якої є надання високопрофесійних фінансових послуг. Суть цього нововведення полягає у розробці методології надання спільних послуг у сфері бухгалтерського обліку і фінансів, управлінні персоналом та нарахування заробітної плати. Така модель дозволяє частині працівників підприємств корпорації максимально сконцентруватися над потребами ринку: розробкою нових продуктів, вдосконалення систем якості, оновлення технологічних процесів, навчання персоналу, впровадження корпоративних програм тощо.

У 2008 р. перший такий центр було створено у Бразилії. Він надає послуги з ведення бухгалтерського обліку та управління персоналом для 21 країни Латинської Америки у яких має бізнес компанія Nеstle. Таким чином, бізнес-процеси, які покликані забезпечити функціонування основного бізнесу великої корпорації виведено у окрему самостійну структурну одиницю.


1. Закон України: Про інноваційну діяльність України

 

М.М. Нашкерська М.М., Н.C.Станасюк
НУ «Львівська політехніка»Інновація в організації діяльності фінансової служби корпорації


Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Світ належить оптимістам, песимісти – тільки глядачі.

Ф.Гізо
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті