Інвестиції.орг

Kyiv, Feb 19 13:31 | London, Feb 19 11:31 | New York, Feb 19 07:31
Shanghai, Feb 19 19:31 | Tokyo, Feb 19 20:31 | Sydney, Feb 19 22:31

"Зеленому бізнесу" в Україні готують підтримку

"Зеленому бізнесу" в Україні готують підтримку
7 жовтня 2010 в 14:30 - Роман Зайцев


"Зеленому бізнесу" в Україні готують підтримку

Україна розробляє стратегію підтримки "зеленого" бізнесу для країн Чорноморського та Каспійського басейну.  

Проект здійснюється у рамках міжнародної ініціативи Міністерства довкілля Німеччини щодо захисту клімату, передає Deutsche Welle.

Стратегія підтримки "зеленого" бізнесу покликана поінформувати приватний бізнес про можливості розвитку, особливості менеджменту та співпрацю в застосуванні сприятливих для клімату технології та ефективного використання ресурсів.

Україна і Азербайджан стали країнами, де розробляються пілотні версії стратегії для спілки організацій підприємців та роботодавців країн басейнів Чорного і Каспійського морів (UBCCE).

"З одного боку ці країни є постачальниками енергоресурсів для великої кількості країн. А з іншого боку Україна є одним із лідерів у Європі зі споживання електроенергії і ресурсозатратності", - сказав у коментарі DW радник Конфедерації роботодавців України, яка входить до міжнародної спілки UBCCE.

"Тому це є дуже важливим для нашої країни, для всіх підприємств, які використовують багато енергоресурсів і зацікавлені в оптимізації своїх витрат пов‘язаних з використанням енергії", - наголосив він.

В Україні за підтримки Німецького товариства технічного співробітництва (GTZ) досліджувався компонент стратегії "зеленого" бізнесу для металургійної та гірничої галузей.

Ці компоненти вибрані невипадково, адже в структурі експорту металургійна продукція займає понад 40%, але через застаріле обладнання і відсталі технології українські компанії значно втрачають у порівнянні з конкурентами з Китаю, Росії чи Індії, каже автор проекту української стратегії "зеленого" бізнесу, старший викладач кафедри екології Києво-Могилянської академії Олена Маслюківська.

Вона зауважила, що енергоємність українського ВВП у 2,5 разу більша, а ніж в середньому у світі.

"Зелений бізнес не просто відповідальний екологічно, але він може бути вигідним. У металургійній і гірничій галузі це довше, але теж реально. Це перша мотивація для бізнесу. Друга - це нова ніша для багатьох у бізнесі. Наприклад екологічний консалтинг, екологічні послуги. Тут є дуже багато нових можливостей. І наше завдання показати, які це можливості для бізнесу", - каже Маслюківська.

Аби "Зелений" бізнес запрацював в Україні, потрібне державне стимулювання процесу, а не навпаки як це відбувається в Україні, коли екологічно шкідливі галузі, такі як вуглевидобування ще й субсидуються з держбюджету, зазначає вона.

Тож компанії для початку "зеленого" бізнесу потребують дешевих кредитів і податкових пільг.

Окрім цього важливо підвищити екологічний податок, упевнена експерт.

За словами авторки української стратегії "зеленого" бізнесу, нині українським підприємцям заробляти на екології заважає відсутність відповідної нормативно-правової бази та стандартів, непрозора система ціно- та тарифоутворення енергоносіїв, неефективні втручання держави у ринок, а головне брак інформації про екологічні бізнес можливості.

"Зеленому бізнесу" в Україні готують підтримку


Новини Статті Аналітика
Янукович полегшив відкриття бізнесу Янукович полегшив відкриття бізнесу Економічна думка щодо розвитку підприємництва: історичний аспект Економічна думка щодо розвитку підприємництва: історичний аспект ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Уряд заклав у Податковий кодекс поступки для Уряд заклав у Податковий кодекс поступки для "спрощенців" Формування цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження Формування цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Клюєв пообіцяв розглянути пропозиції підприємців Клюєв пообіцяв розглянути пропозиції підприємців Роль людського капіталу в розвитку інноваційної діяльності Роль людського капіталу в розвитку інноваційної діяльності I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Малий бізнес знову вийде на майдани через Податковий кодекс Малий бізнес знову вийде на майдани через Податковий кодекс Підприємницькі університети в інфраструктурі інноваційного розвитку національної економіки Підприємницькі університети в інфраструктурі інноваційного розвитку національної економіки I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Податкова визнала, що Податковий кодекс знищив малий бізнес Податкова визнала, що Податковий кодекс знищив малий бізнес Наукова й інноваційна діяльність: співвідношення і взаємодія Наукова й інноваційна діяльність: співвідношення і взаємодія I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Сидіти і робити записи - нескладно. А ось встати і взятися за роботу - набагато важче, хоча саме від цього і залежить Ваш успіх.

Ел Батт
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті