Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 20 06:00 | London, Jul 20 04:00 | New York, Jul 20 00:00
Shanghai, Jul 20 12:00 | Tokyo, Jul 20 13:00 | Sydney, Jul 20 15:00

Світові біржі цікавляться IPO українських компаній

Світові біржі цікавляться IPO українських компаній
Теги: біржі, ipo
Рейтинг: 0
Голосів: 0
28 жовтня 2010 в 17:00 - Роман Зайцев


Світові біржі цікавляться IPO українських компаній

Світові біржі висловлюють інтерес до українських компаній, які потенційно могли б проводити процедуру первинного розміщення акцій (Initial Public Offering, IPO).  Про це заявив голова консультаційно-експертної ради компанії "Дагда" Віталій Шапран під час "круглого столу" на тему: "IPO від А до Я: довідник емітента" в агентстві "ЛІГАБізнесІнформ".

"З усіма біржами (представленими у дослідженні "IPO від А до Я: довідник емітента) ми підтримуємо тісний контакт, і скрізь нам говорять "Ласкаво просимо!" українським емітентам. Є дуже серйозний практичний інтерес з боку бірж Гонконгу, з боку TSX Канади. Періодично вони запитують у нас інформацію, статистику", - зауважив він, додавши, що, на жаль, поки що ринок капіталу для більшості компаній в Україні не став джерелом ресурсів для розвитку.

Українським же емітентам, які уже вийшли на міжнародний ринок, може допомогти реформа валютного законодавства, яка нині готується.

"У нас великі надії на ту реформу до валютного законодавства, яку задумала Держкомісія з цінних паперів, ми її оцінюємо позитивно. І те, що вони хочуть зробити: допустити наші українські фонди на зарубіжні ринки, може надати додаткову ліквідність для наших емітентів, які вже там торгуються. З нового року обіцяють прийняти зміни до валютного законодавства. Залишається сподіватися, що ця реформа не буде зупинена ні НБУ, ні у вищих інстанціях", - зазначив експерт.

Водночас, компанії, які планують IPO, повинні враховувати помилки минулих років, як вважає Шапран.

"Ми вивчали підсумки розміщення деяких емітентів і бачили, що якість цього розміщення залишає бажати кращого. Ми бачили, що компанії дозволяли собі після розміщення надавати звітність, яка містила завідомо неправдиву інформацію, вводила в оману інвесторів. Психологія керівництва цих компаній спочатку полягала в тому, що вони вважали, у скільки їм обійдеться розміщення, зіставляли з кредитом в банках. Спочатку вони не збиралися нічого платити: залучали капітал, але не були готові до виплати дивідендів", - розповів він.

За даними компанії "Дагда", світовий ринок IPO відновлюється досить швидкими темпами, обсяги первинних розміщень за 9 місяців 2010 року склали 146 млрд. доларів, з них близько 90 млрд. доларів припадає на китайських емітентів.

За цей період біржі Гонконгу, Шенчьженя і Шанхаю за розміром первинних розміщень зайняли перші три місця в світі, за даними Всесвітньої федерації бірж.

У той же час за останні 5 років компаніями, які ведуть бізнес в Україні, було проведено 59 розміщень на загальну суму в 3,24 млрд. доларів, з них більше 80% розміщень за обсягами були проведені компаніями, зареєстрованими в юрисдикціях із м‘яким податковим кліматом.

Світові біржі цікавляться IPO українських компаній


Новини Статті Аналітика
Обсяг угод, укладених на біржах України у І кварталі, зменшився на 2,4% Обсяг угод, укладених на біржах України у І кварталі, зменшився на 2,4% Десять способів врятувати інвестиції, коли падають біржі Десять способів врятувати інвестиції, коли падають біржі ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Провідний виробник акумуляторів в Україні встановив ціну акцій у ході IPO Провідний виробник акумуляторів в Україні встановив ціну акцій у ході IPO Фонди прямих інвестицій мають шанс реабілітуватися Фонди прямих інвестицій мають шанс реабілітуватися Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Іспанія вийде на IPO в рамках загальної програми приватизації для скорочення дефіциту бюджету Іспанія вийде на IPO в рамках загальної програми приватизації для скорочення дефіциту бюджету Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
"Яндекс" на IPO за день подорожчав на 40% Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті