Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 18 02:19 | London, Jul 18 00:19 | New York, Jul 17 20:19
Shanghai, Jul 18 08:19 | Tokyo, Jul 18 09:19 | Sydney, Jul 18 11:19

Знято обмеження рентабельності торгових площ на ринках

Знято обмеження рентабельності торгових площ на ринках
Рейтинг: 0
Голосів: 0
9 вересня 2010 в 13:39 - Роман Зайцев


Знято обмеження рентабельності торгових площ на ринках

Київський окружний адміністративний суд визнав незаконною постанову Кабінету міністрів № 278 від 5 березня 2009 року, що обмежує норму рентабельності торгових площ на ринках. Про це повідомив президент Асоціації роботодавців півдня України Юрій Борщенко.  Постановою передбачалося, що власники торгових приміщень, що бажають збільшити ставку оренди, повинні довести необхідність її підвищення у зв’язку зі зниженням рентабельності.

Орендна ставка враховувала ціну торговельного об’єкта, а рентабельність від його здачі не могла перевищувати 20%. Підставою для подачі позову послужив ряд порушень норм законодавства.

"Відповідно до Господарського кодексу, держава не має права втручатися в ринкові відносини між двома суб’єктами господарської діяльності", - нагадує Борщенко.

Крім того, постанова розроблялася для стабілізації орендних ставок в умовах кризи. Але в документі не було вказано, коли криза закінчиться.

За його словами, дії уряду призвели до втрати прибутку багатьма ринками.

"До прийняття постанови рентабельність від здачі торгового приміщення на ринках досягала 40%. Зараз - до 20%, у ринків не залишилося коштів для розвитку", - говорить пан Борщенко. У Держкомпідприємництва, фахівці якого брали участь у розробці постанови, відзначають, що не будуть оскаржувати рішення суду.

Питання регулювання ставок оренди торгових приміщень на ринках, а також у торгових центрах буде винесено на законодавчий рівень, пообіцяв голова комітету Михайло Бродський.

"Ми бачимо, що власники приміщень необгрунтовано підвищують вартість оренди. Так, у торговельних центрах ставка в деяких випадках становить 100 доларів зв кв. м", - відзначає він.

Тому питання регулювання орендних ставок внесуть до законопроекту "Про внутрішню торгівлю", який буде враховувати як інтереси власників торгових площ та ринків, так і тих, хто їх орендує.

Прийняття закону "Про внутрішню торгівлю" найближчим часом малоймовірно, вважає директор департаменту внутрішньої торгівлі Міністерства економіки Сергій Литвиненко.

"Проект розробляється давно і в 2010 році вже був узгоджений з усіма відомствами. Однак підприємці виступають проти закону, і термін його прийняття весь час відсувається на невизначений термін", - додає він.

Знято обмеження рентабельності торгових площ на ринках


Новини Статті Аналітика
Оренда квартир у Києві дешевшати не буде - експерти Оренда квартир у Києві дешевшати не буде - експерти Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня
Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Розвиток ринку деривативів як інструменту перерозподілу оборотного капіталу Розвиток ринку деривативів як інструменту перерозподілу оборотного капіталу Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків
Україна готова відмовитися від коньяку та шампанського протягом 10 років Україна готова відмовитися від коньяку та шампанського протягом 10 років Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Уряд готує формулу Уряд готує формулу "3+1" з митним союзом Оптимізація дивідендної політики підприємств як складова інноваційного розвитку економіки України Оптимізація дивідендної політики підприємств як складова інноваційного розвитку економіки України I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Соромно бути багатим, коли країна не має шляху. Соромно бути бідним, коли країна стала на свій шлях!

Конфуцій
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті