Інвестиції.орг

Kyiv, Nov 23 13:15 | London, Nov 23 11:15 | New York, Nov 23 07:15
Shanghai, Nov 23 19:15 | Tokyo, Nov 23 20:15 | Sydney, Nov 23 22:15

Світовий банк прогнозує кінець ери долара

Світовий банк прогнозує кінець ери долара
20 травня 2011 в 11:40 - Роман Зайцев


Світовий банк прогнозує кінець ери долара

У новому звіті, присвяченому тенденціям розвитку світової економіки на найближчі роки, експерти Світового банку пишуть, що після 2025 року світ буде не тільки багатополярним, але й багатовалютним.

Financial Times трактує такі прогнози експертів СБ у тому сенсі, що вже за 15 років гегемонії американського долара на світових валютних ринках буде покладено край, і він матиме таку саму вагу, як євро та юань, а світовий валютний ринок працюватиме на основі "мультивалютної" монетарної системи, повідомляє ВВС.

Головним чином такі зміни пояснюються тим, що у наступне десятиліття економіки країн, що розвиваються, зростатимуть значно вищими темпами, аніж економіки розвинених країн, - 4,7% та 2,3% відповідно, згідно із розрахунками експертів Світового банку.

"Баланс світового розвитку та інвестицій посунеться у бік країн, що розвиваються та "нових економік", - каже головний автор Мансура Дайламі.

Експерт особливо виділив 6 країн: Бразилію, Китай, Індію, Індонезію, Росію та Південну Корею, на які припадатиме до половини всього зростання світової економіки.

У звіті також ідеться про те, що Китай уже почав "інтернаціоналізацію" юаня, заохочуючи використання китайської валюти для здійснення розрахунків у зовнішній торгівлі.

Утім, найпотужнішим конкурентом долара у боротьбі за світову гегемонію впродовж наступних 15 років буде, все ж таки, євро. Проте із одним "але".

"Статус євро може зміцнюватися тільки за умови, що євро успішно полодає проблему із кризою бюджетних боргів у кількох країнах-членах єврозони, а також фіскальні проблеми деяких країн Євросоюзу, які вирішуються за рахунок надання їм масштабної фінансової допомоги", - ідеться у доповіді Світового банку.

Нині 40-60% фінансових операцій у світі обчислювалися у американських доларах.

Понад 50 років долар був головною одиницею національних валютних резервів, а зараз на нього припадає до двох третин валютних запасів.

Світовий банк прогнозує кінець ери долара


Новини Статті Аналітика
Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка
Nokia прогнозує Nokia прогнозує "істотне зниження" виручки за підсумками II кварталу 2011 р. НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Fitch Ratings знизило рейтинг Кіпру до A- з Fitch Ratings знизило рейтинг Кіпру до A- з "негативним" прогнозом Епоха нової резервної валюти Епоха нової резервної валюти Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття. Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття.
НБУ запевняє, що у своп-операціях немає ризику НБУ запевняє, що у своп-операціях немає ризику Слабкий долар може трансформуватися у зростання ринків, що розвиваються Слабкий долар може трансформуватися у зростання ринків, що розвиваються Огляд ринків Американського континенту за 23.03.2011. «Чорне» та звичайне золото. Огляд ринків Американського континенту за 23.03.2011. «Чорне» та звичайне золото.
Fitch переглянуло прогноз по рейтингах Японії у бік пониження Fitch переглянуло прогноз по рейтингах Японії у бік пониження Валютні війни: долар втомився Валютні війни: долар втомився Огляд європейських ринків за 23.03.2011. Дорогоцінні метали все вирішують. Огляд європейських ринків за 23.03.2011. Дорогоцінні метали все вирішують.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Хто кладе гроші в банк, не повинен забувати, що він просто пасажир, а кермо в руках у банку.

В.Швебель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті