Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 20 15:22 | London, Apr 20 13:22 | New York, Apr 20 09:22
Shanghai, Apr 20 21:22 | Tokyo, Apr 20 22:22 | Sydney, Apr 21 00:22

Світові ціни на харчі залишаються стабільно високими

Світові ціни на харчі залишаються стабільно високими
6 травня 2011 в 13:20 - Роман Зайцев


Світові ціни на харчі залишаються стабільно високими

Світові ціни на продукти харчування залишалися в квітні стабільно високими після падіння в березні, якому передував безперервне зростання протягом 9 місяців.Про це свідчать показники відповідного індексу, який розраховує Сільськогосподарська і продовольча організація при ООН - FAO, передає "ЛІГАБізнесінформ".

Незважаючи на те, що продовольчий індекс FAO досяг у квітні 232 пунктів, зафіксувавши незначну зміну в порівнянні з показниками у березні, він все ж залишався на 36% вище за рівень квітня 2010 року і всього на 2% нижче пікового рівня в лютому 2011 року.

Падіння цін на цукор та рис допомогло стабілізувати індекс, проте світові ціни майже на всі інші сільгосптовари залишалися стабільно високими.

"Зниження курсу долара і зростання цін на нафту підтримували ціни на продукти харчування, зокрема зерно", - відзначає Девід Хелем, директор департаменту торгівлі та маркетингу FAO.

"На тлі триваючого зростання попиту прогнози про повернення до більш нормальних цін будуть залежати багато в чому від того, наскільки сильно зросте виробництво в 2011 році, і наскільки будуть поповнені запаси зерна в новому сезоні", - додає він.

Світові ціни на зерно в квітні істотно виросли, хоча ціни на рис знизилися.

У той же час подешевшали молочні продукти і цукор, а ціни на масла і м‘ясо залишалися незмінними.

Індекс зерна досяг 265 пунктів, що на 5,5% вище показників березня і на 71% вище показників березня в 2010 року.

Ціни на кукурудзу зросли на 11%, а на пшеницю - на 4% внаслідок непередбачуваних погодних умов і затримок з посівною кампанією.

У той же час великий обсяг пропозиції рису чинив тиск на ціни.

Ціни на олію та жири, які впали на 7% у березні, залишалися незмінними в квітні.

Ціновий індекс цукру досяг показника в 348 пунктів, знизившись на 7% проти березня і на 17% - проти рекордних показників січня.

Індекс на молочні продукти досяг 229 пунктів, знизившись на 2,9% в порівнянні з березнем.

Хороший старт сезону в країнах північної півкулі збив 7-місячний тренд безперервного зростання.

Ціни на м‘ясо, залишаючись на рекордному рівні, не зафіксували змін у квітні в порівнянні зі 172 пунктами в березні.

У 2011 році, у відповідь на високі ціни, виробництво зернових, швидше за все, зросте, зазначають у FAO, чому повинні сприяти більш сприятливі погодні умови.

Так, прогнозується зростання виробництва пшениці в світі на 3,5%, рису - на 3%.

Однак світові запаси зерна в сезоні, який закінчується в 2011 році, знизяться до свого найнижчого рівня з 2008 року, в основному через виснаження запасів фуражного зерна.

Прогнозується, що світові запаси пшениці також знизяться, але співвідношення запасів до рівня споживання буде залишатися відносно достатнім, а запаси рису навіть зростуть.

Світові ціни на харчі залишаються стабільно високими


Новини Статті Аналітика
Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції
Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Управління інвестиційними ризиками підприємства Управління інвестиційними ризиками підприємства Огляд ринків Американського континенту за 22.03.2011. Привиди повертаються. Огляд ринків Американського континенту за 22.03.2011. Привиди повертаються.
Посуха у Європі загрожує черговим зростанням цін на продукти Посуха у Європі загрожує черговим зростанням цін на продукти Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні Огляд європейських ринків за 22.03.2011. Боргова криза не зникає. Огляд європейських ринків за 22.03.2011. Боргова криза не зникає.
Мінекономіки Білорусі чекає розгону інфляції до 33-39% Мінекономіки Білорусі чекає розгону інфляції до 33-39% Фундаментальний аналіз та вплив зміни основних економічних показників на світову економіку та курси валют Фундаментальний аналіз та вплив зміни основних економічних показників на світову економіку та курси валют Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Росія може скасувати зернове ембарго Росія може скасувати зернове ембарго Епоха нової резервної валюти Епоха нової резервної валюти Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.02.2011. І знову Китай Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.02.2011. І знову Китай

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Про нас думають погано лише ті, хто гірше нас, а ті хто краще нас ... Їм просто не до нас.

Омар Хайям
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті