Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 16 16:54 | London, Jul 16 14:54 | New York, Jul 16 10:54
Shanghai, Jul 16 22:54 | Tokyo, Jul 16 23:54 | Sydney, Jul 17 01:54

США каратиме країни котрі занижуватимуть свою валюту

США каратиме країни котрі занижуватимуть свою валюту
1 жовтня 2010 в 16:41 - Оксана Кадай-Гриців


США каратиме країни котрі занижуватимуть свою валюту

 Палата представників США схвалила законопроект, який дозволяє вводити санкції проти країн, що послаблюють національні валюти.   За документ проголосували 348 конгресменів, проти виступили 79 законодавців. Якщо ініціативу підтримають Сенат і президент Барак Обама, влада США зможуть підвищити мита на ввезення китайських товарів. З початку 2010 року обсяг імпорту з КНР в Америку досяг 300 млрд доларів.
Це «попереджувальний постріл» у бік Китаю, заявив агентству MarketWatch Роберт Скотт, головний економіст Інституту економічної політики у Вашингтоні. За його словами, якщо Пекін не відреагує на законопроект, то США підуть на жорсткі заходи - наприклад, на введення 25-процентних мит на весь китайський імпорт.
Введення торгових санкцій з боку США порушить правила Світової організації торгівлі, передає агентство «Сіньхуа» реакцію офіційного Пекіна. Представник Міністерства торгівлі Китаю Яо Цзянь запевняє, що Китай ніколи не занижував обмінний курс юаня, щоб отримати конкурентні переваги. «США не може використовувати свій дефіцит торгівлі з Китаєм як привід для протекціоністських заходів», - вважає китайський чиновник. А тиждень тому китайський прем’єр Вень Цзябао попереджав, що значне подорожчання юаня, на якому наполягає Америка, може дестабілізувати світовий валютний ринок.
Враховуючи масштаби золотовалютних резервів Китаю, значна частка яких припадає на долари і державні казначейські облігації США, і обсяги китайського імпорту в США, можна припустити, що для покриття дефіциту бюджету влада Китаю буде готова реалізувати свої погрози продажу частини золотовалютних резервів, припускає віце-президент Першого республіканського банку Дмитро Ємєлін. Надмірний тиск на Китай і введення санкцій замість переговорів, можуть спровокувати зворотну реакцію, наслідки такого кроку будуть негативні не тільки для обех сторін, вони позначаться на світовій економіці в цілому
Китайська політика слабкого юаня і супутній їй перекіс торгового балансу США можуть коштувати економіці США 1400 тисяч робочих місць в найближчі декілька років, заявляв раніше нобелівський лауреат Пол Кругман. Зараз американська безробіття оцінюється в 9,6%. За останніми оцінками Інституту економічної політики, потік дешевого китайського імпорту спровокує скорочення більше 500 тисяч робочих місць в США вже в 2010 році.
Ефект протекціоністського законопроекту неоднозначний. Якщо американським політикам вдасться переконати Пекін зміцнити юань, це підвищить конкурентоспроможність американських товарів, але негативно позначиться на ряді галузей економіки США. За даними NY Times, представники торговельних мереж і структури, що обслуговують торговельний сектор, виступили проти законопроекту. Американська торговельна палата в Китаї також не підтримує санкції. На думку її експертів, законопроект поставить під загрозу тисячі вже існуючих робочих місць у США, пов’язаних з обслуговуванням американо-китайської торговельної діяльності.
 І США, і Китай - члени СОТ, і створення подібних бар’єрів неминуче призведе до розглядів в рамках організації торгівлі, каже BFM.ru начальник аналітичного відділу Forex Club Андрій Діргін. «Боюся, рішення буде не на користь Вашингтона. Ініціатива Конгресу носить популістський характер на тлі проміжних виборів і навряд чи закінчиться введенням серйозних санкцій, тим більше що Китай, який взяв курс на зростання внутрішнього попиту, буде проводити політику ревальвації юаня, щоб зміцнити купівельну здатність китайців », - міркує аналітик.
Потенційно, законопроект, чия основна мета - Китай, дозволить США вводити санкції по відношенню до інших країн, яких американські чиновники запідозрять у заниженні курсу національних валют. Зараз це практикують багато країн-експортерів Південно-Східної Азії. «Поки розмір їхніх економік невеликий і не приваблює пильної уваги з боку США», - говорить Олексій Діргін.
 

США каратиме країни котрі занижуватимуть свою валюту


Новини Статті Аналітика
Депутати схвалили антирейдерський законопроект Депутати схвалили антирейдерський законопроект Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 14.07.2011_PreMarket
Верховна рада обклала митом експорт зерна Верховна рада обклала митом експорт зерна Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Експерт вважає, що дозвіл на валютні свопи є однією з вимог МВФ Експерт вважає, що дозвіл на валютні свопи є однією з вимог МВФ НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
НБУ дозволив банкам валютні свопи НБУ дозволив банкам валютні свопи Фундаментальний аналіз та вплив зміни основних економічних показників на світову економіку та курси валют Фундаментальний аналіз та вплив зміни основних економічних показників на світову економіку та курси валют I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
НБУ випустив в обіг 4,1 мільярда гривень для викупу іноземної валюти НБУ випустив в обіг 4,1 мільярда гривень для викупу іноземної валюти Епоха нової резервної валюти Епоха нової резервної валюти I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті