Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 20 08:06 | London, Apr 20 06:06 | New York, Apr 20 02:06
Shanghai, Apr 20 14:06 | Tokyo, Apr 20 15:06 | Sydney, Apr 20 17:06

S&P змінило прогноз по суверенному рейтингу Італії зі "стабільного" на "негативний"

S&P змінило прогноз по суверенному рейтингу Італії зі "стабільного" на "негативний"
24 травня 2011 в 11:40 - Роман Зайцев


S&P змінило прогноз по суверенному рейтингу Італії зі "стабільного" на "негативний"

Італійські акції в понеділок подешевшали до чотиримісячного мінімуму, після того як агентство Standard & Poor's змінило прогноз по суверенному рейтингу країни зі "стабільного" на "негативний". Щоб заспокоїти інвесторів, влада Італії готова перенести оприлюднення програми зі скорочення дефіциту бюджету на більш ранній термін.Головний італійський фондовий індекс FTSE MIB в понеділок опустився більш ніж на 3%, до мінімального з середини січня рівня 20 554 пункту. Найбільше постраждали папери італійських банків Intesa Sanpaolo, Banca Popolare di Milano і UBI Banca. Падіння на ринку акцій стало реакцією на перегляд S&P прогнозу по італійському суверенному рейтингу на "негативний". Це означає, що шанси зниження самої кредитної оцінки в найближчі два роки дорівнюють одному з трьох. Спред між німецькими та італійськими держпаперами у понеділок досяг максимального з січня рівня.

В якості причин перегляду S&P вказало слабке економічне зростання, проблеми з держборгом і ослаблення позицій Сільвіо Берлусконі після провальних для його коаліції місцевих виборів. "Перспективи зростання Італії зараз слабкі, а політична воля до проведення реформ, що збільшують продуктивність праці, знижується. Потенційний безвихідь у політичній сфері може призвести до пробуксовки фіскальних питань. У результаті ми вважаємо, що перспективи зниження рівня держборгу Італії погіршилися", - відзначило рейтингове агентство.

Економіка Італії в першому кварталі цього року зросла на 0,1%, не виправдавши очікувань аналітиків. А обсяг державного боргу на кінець минулого року становив 119% ВВП. Більше в зоні євро тільки у Греції. На початку травня Організація економічного співробітництва та розвитку відзначила, що третя за величиною економіка зони євро повернеться до докризового рівня не раніше ніж через два роки і що вона потребує підвищення продуктивності праці.

"Негативний прогноз S&P слід сприймати головним чином як дзвінок будильника для італійського уряду", - зазначили у своєму дослідницькому звіті аналітики UniCredit. Там вважають дії рейтингового агентства відповіддю на політичне бездіяльність у питанні реформ і не чекають зниження самого рейтингу.

Влада Італії поставили під сумнів обґрунтованість перегляду рейтингу S&P. Там зазначають, що фундаментальні макроекономічні показники не змінилися і навіть покращилися в порівнянні з груднем минулого року, коли S&P підтвердило "стабільний" прогноз по суверенному рейтингу. "Єдиний новий елемент - з‘явився ризик політичного глухого кута. Однак це навіть не обговорюється", - заявив міністр фінансів Італії Джуліо Тремонті.

Тим не менш уряд Італії має намір відреагувати на дії S&P не тільки на словах. Зокрема, там готові перенести з вересня на червень оприлюднення планів щодо скорочення дефіциту бюджету на 35-40 млрд євро, щоб послати чіткий позитивний сигнал інвесторам, повідомило Reuters з посиланням на людей з уряду країни.

S&P змінило прогноз по суверенному рейтингу Італії зі "стабільного" на "негативний"


Новини Статті Аналітика
Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Українські експортери залишають Європу Українські експортери залишають Європу Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті
Nokia прогнозує Nokia прогнозує "істотне зниження" виручки за підсумками II кварталу 2011 р. Інвестиції в нерухомість за межами країни Інвестиції в нерухомість за межами країни Огляд ринків Європи за 10.01.2011. Занепокоєння повертається на ринки Огляд ринків Європи за 10.01.2011. Занепокоєння повертається на ринки
Fitch Ratings знизило рейтинг Кіпру до A- з Fitch Ratings знизило рейтинг Кіпру до A- з "негативним" прогнозом Fitch підтвердило рейтинги 6 українських банків в іноземній власності Fitch підтвердило рейтинги 6 українських банків в іноземній власності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
S&P знизило кредитний рейтинг Білорусі S&P знизило кредитний рейтинг Білорусі Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Fitch переглянуло прогноз по рейтингах Японії у бік пониження Fitch переглянуло прогноз по рейтингах Японії у бік пониження Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Про нас думають погано лише ті, хто гірше нас, а ті хто краще нас ... Їм просто не до нас.

Омар Хайям
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті