Інвестиції.орг

Kyiv, Jun 05 20:35 | London, Jun 05 18:35 | New York, Jun 05 14:35
Shanghai, Jun 06 02:35 | Tokyo, Jun 06 03:35 | Sydney, Jun 06 05:35

Посуха у Європі загрожує черговим зростанням цін на продукти

Посуха у Європі загрожує черговим зростанням цін на продукти
30 травня 2011 в 10:20 - Роман Зайцев


Посуха у Європі загрожує черговим зростанням цін на продукти

Посушлива погода, яка спостерігалася на європейському континенті цієї весни, може мати руйнівні наслідки для врожаю.ООН попереджає про різкий стрибок цін на продукти вже найближчими тижнями, передає Deutsche Welle.

Значно менші, ніж зазвичай для цієї пори року, опади спостерігалися цієї весни у багатьох регіонах Європи. Зокрема, у Баварії та Англії.

Утім, не набагато сприятливішою для врожаю погода була й у інших регіонах Європи, зазначає видання.

Агентство ООН з продовольства, яке базується у Римі, повідомило, що анулює свої "оптимістичні" прогнози щодо зростання цін на харчі у світі у межах 4-5% за підсумками 2011 року.

Ціни на харчові продукти вже досягли свого історичного піку на початку 2011 року, що призвело до побоювань повторення "харчової кризи" 2008-го року, зазначає Deutsche Welle.

Експерти не виключають, що подібну ситуацію можна буде спостерігати вже найближчими тижнями. Так, середня ціна на крупи у світі у квітні підскочила на 71% - це втричі більше, ніж десять років назад.

Якщо невдовзі на зміну сонячній погоді у Європі не прийдуть опади, старший економіст з круп Агентства ООН з продовольства Абдольреза Аббассіан попереджає про серйозні наслідки.

"Для Європи червень починається дуже несприятливо. Без дощів вже не можна обійтися. Якщо ця ситуація збережеться - ціни зростуть дуже агресивно", - наводить слова експерта британська The Guardian.

За словами Аббассіана, найбільш загрозливим може бути "продуктова інфляція" у країнах, що розвиваються, де існує ризик виникнення масових протестів обурених громадян.

Згідно ж з останнім звітом ООН у квітні спостерігалася і значна активність спекулянтів на ринку, тож при зростанні цін на продовольство необхідно зважати і на цей фактор.

Крім посухи у Європі, економісти з рейтингових агенцій додають до ризиків наслідки повені у США та мораторій на експорт зернових у Росії, який Кремль запровадив після руйнівних пожеж торішнього літа.

За словами експерта-дослідника Дункана Гріна з організації Oxfam, хоча для Європи стрибок цін буде нелегким випробуванням, для країн, що розвиваються, це може мати якнайгірші наслідки.

"Харчові протести - дуже реалістичний сценарій. Якщо ви на силу намагаєтеся прогодувати своїх дітей, а ціна на хліб раптом зростає удвічі, це може бути тою іскрою, від якої усе запалає", - розмірковує Грін.

Посуха у Європі загрожує черговим зростанням цін на продукти


Новини Статті Аналітика
Через неякісні будинки Україна витрачає у 2,5 рази більше тепла, ніж Європа Через неякісні будинки Україна витрачає у 2,5 рази більше тепла, ніж Європа Критерії та чинники формування інноваційного ландшафту Карпатського єврорегіону Критерії та чинники формування інноваційного ландшафту Карпатського єврорегіону Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка
Європа істотно скоротила споживання російського газу Європа істотно скоротила споживання російського газу Акції європейських компаній падають Акції європейських компаній падають Огляд європейських ринків за 18.03.2011. Тиждень завершився на мажорній ноті Огляд європейських ринків за 18.03.2011. Тиждень завершився на мажорній ноті
"Газпром" планує через чотири роки подвоїти потужності зі зберігання газу в Європі Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Огляд європейських ринків за 17.03.2011. Відновлення зростання Огляд європейських ринків за 17.03.2011. Відновлення зростання
МВФ прогнозує в 2012 р. збільшення зростання ВВП Європи до 2,6% МВФ прогнозує в 2012 р. збільшення зростання ВВП Європи до 2,6% Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Огляд європейських ринків за 14.03.2011. Події в Японії визначають характер торгів в Європі Огляд європейських ринків за 14.03.2011. Події в Японії визначають характер торгів в Європі
Світові ціни на харчі залишаються стабільно високими Світові ціни на харчі залишаються стабільно високими Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Огляд європейських ринків за 17.02.2011. Несміливе зростання Огляд європейських ринків за 17.02.2011. Несміливе зростання

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Що б не сталося - продовжуй працювати, опираючись на те, що ти хочеш цього - та так воно і буде.

Генрі Форд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті