Інвестиції.орг

Kyiv, Aug 18 07:41 | London, Aug 18 05:41 | New York, Aug 18 01:41
Shanghai, Aug 18 13:41 | Tokyo, Aug 18 14:41 | Sydney, Aug 18 16:41

Польща сподівається до кінця місяця підписати договір з Газпромом

Польща сподівається до кінця місяця підписати договір з Газпромом
5 жовтня 2010 в 12:50 - Роман Зайцев


Польща сподівається до кінця місяця підписати договір з Газпромом

Польща сподівається підписати новий польсько-російський газовий контракт до кінця жовтня цього року, заявив у понеділок віце-прем'єр уряду Польщі, міністр економіки Вальдемар Павляк.  "Наші дії спрямовані на те, щоб угода (польсько-російська угода про збільшення поставок газу) була підписана ще в жовтні. І щоб не було ніякої напруженості та проблем у забезпеченні газом як промислових підприємств, так і рядових споживачів", - заявив журналістам Павляк на прес-конференції в Ополі.

Віце-прем‘єр уряду Польщі не став називати точну дату підписання контракту. "Наразі йде процес затвердження інструкції з переговорів (з російською стороною). Якщо ці питання будуть завершені, то не думаю, що виникнуть перешкоди на шляху підписання угоди. Причому підписання (документа) настільки швидко, наскільки це буде можливо", - сказав Павляк.

За його словами, у Варшаві існує так званий "аварійний план" на випадок, якщо польсько-російська угода не буде підписана в заплановані терміни.

Прем‘єр-міністр РФ Володимир Путін 14 травня підписав розпорядження про розгляд протоколу про внесення змін до міжурядової угоди про постачання газу з Польщею.

Згідно з новою угодою Газпром і державна польська газова компанія Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) завершать реструктуризацію спільного підприємства EuRoPol Gaz і володітимуть по 50% його акцій. Функція оператора транзитних газопроводів покладається на польську національну газову компанію Gaz-System, говориться в протоколі.

У документі зазначено, що відтепер Газпром і PGNiG не можуть залучати нових учасників у капітал спільного підприємства. Наразі таким учасником є Gas-Trading, акціонерами якої є PGNiG (43,41%), PHZ Bartimpex (36,17%), ВАТ Газпром експорт (15,88%), Weglokoks SA (2,27%) і Wintershall Erdgas Handelshaus GmbH (2,27%). Принцип паритетного управління спільним підприємством включає в себе принцип одноголосного прийняття правлінням АТ рішень з усіх питань. У разі виникнення розбіжностей питання виноситься на розгляд наглядової ради. У разі неприйняття наглядовою радою рішення з питання - питання розглядають збори акціонерів АТ. У голови правління та голови наглядової ради відсутній вирішальний голос.

Конфлікт акціонерів Europolgaz виник у 2006 році. Польська сторона хотіла збільшити тариф на прокачування  місцевою ділянкою газопроводу Ямал-Європа, яким управляє СП. Проте це було невигідно Газпрому, який оплачує транзит. EuRoPol Gaz заручився підтримкою Управління регулювання енергетики (Urzad Regulacji Energetyki; URE) в питанні підвищення транспортного тарифу з 1,94 долара до 2 доларів за прокачування тисячі кубометрів на 100 кілометрів. Але російська сторона наполягала на неприбутковому тарифі, що передбачено міжурядовою угодою Росії і Польщі про співробітництво в газовій сфері, і оскаржила підвищення тарифу у Варшавському окружному суді.

Суд постановив, що URE не мало права затверджувати тарифи на 2006 рік через суперечки всередині компанії, і скасував їх. Це рішення підтвердив апеляційний суд. На початку 2008 року в останній інстанції було прийнято рішення на користь Газпрому. Однак суд продовжував розгляд аналогічних позовів щодо тарифів на 2007 і 2008 роки.

У серпні 2008 року Газпром і PGNiG почали процес мирного врегулювання конфлікту. У липні минулого року PGNiG запропонувала збільшити частку Газпрому до 50% в EuRoPol Gaz, щоб вирішити спірне питання про ставку транзиту.

У листопаді минулого року Газпром і PGNiG узгодили ключові питання управління EuRoPol Gaz, вирішивши, що частки обох держмонополій в компанії зростуть із 48% до 50%, транзитна ставка зробить компанію рентабельною, а Польща отримає додаткові обсяги газу.

Російський Газпром експорт, польська PGNiG і EuRoPol GAZ підписали 27 січня 2010 року угоду щодо зміни умов постачань газу до Польщі, а також про продовження терміну контракту на транзит через польську територію до 2045 року. Перший з цих документів передбачає продовження контракту на поставки російського "блакитного палива" до Польщі до 2037 року та збільшення їх обсягів з 2010 року, згідно з попитом на польському ринку, аж до 11 мільярдів кубометрів на рік.

Польща сподівається до кінця місяця підписати договір з Газпромом


Новини Статті Аналітика
Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу "Ольгівській-14" в Україні Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Постачання металопрокату на українському ринку зросло на 30% Постачання металопрокату на українському ринку зросло на 30% Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Польща відкриє в Україні візові центри Польща відкриє в Україні візові центри Польща вирішила ще почекати з переходом на євро Польща вирішила ще почекати з переходом на євро Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Європа істотно скоротила споживання російського газу Європа істотно скоротила споживання російського газу "Нафтогаз" втратить через конфлікт з RUE близько $ 1,1 млрд. та завантажить українську ГТС на найближчі чотири роки I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Чудеса – там, де в них вірять, і чим більше вірять, тим частіше вони трапляються.

Дені Дідро
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті