Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 19 23:53 | London, Apr 19 21:53 | New York, Apr 19 17:53
Shanghai, Apr 20 05:53 | Tokyo, Apr 20 06:53 | Sydney, Apr 20 08:53

Грузія, Азербайджан, Румунія та Угорщина створили свій "Набукко"

Грузія, Азербайджан, Румунія та Угорщина створили свій "Набукко"
21 вересня 2010 в 16:30 - Роман Зайцев


Грузія, Азербайджан, Румунія та Угорщина створили свій "Набукко"

Дві країни-члени ЄС - Румунія і Угорщина - об'єднали свої зусилля з Азербайджаном і Грузією навколо проекту для відвантаження зрідженого азербайджанського газу в їх регіон.  Прихильники стверджують, що проект може бути реалізований швидко, але критики вказують на високу вартість та уразливість, пише UA-Energy.org.

Державні енергетичні компанії з Азербайджану, Грузії і Румунії підписали меморандум про взаєморозуміння 14 вересня в Баку, щоб почати проект інтерконнекту Азербайджан-Грузія-Румунія (AGRI).

Нова компанія була створена з первинним завданням організації техніко-економічного обгрунтування і залучення коштів.

"AGRI саміт" відбувся пізніше, у присутності президента Азербайджану Ільхама Алієва, Грузії Михайла Саакашвілі, Румунії Траяна Басеску та прем‘єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

20 вересня Угорщина оголосила, що могла б стати акціонером проекту. У цьому випадку, кожна країна отримає 25% акцій у проекті.

Згідно з повідомленнями, проект призначений для транспортування азербайджанського газу трубопроводом до порту на Чорному морі в Грузії для скраплення газу.

Подальше транспортування буде здійснюватися за допомогою танкерів у румунський чорноморський порт Констанца.

Звідти газ буде перекачуватися по системі трубопроводів Румунії в Угорщину і на решту європейського ринку.

Проект передбачає будівництво заводу зі скраплення природного газу для експорту через азербайджанський експортний нафтовий термінал у Кулеві в Грузії, а також будівництво терміналу для імпорту скрапленого газу на регазифікаційний завод у Румунії.

Азербайджан буде добувати 28 млрд. кубометрів газу на рік, коли запрацює друга фаза родовища Шах-Деніз, у той час як внутрішній попит складатиме 10-11 млрд. кубометрів. Інший газ буде експортуватися.

Проект, який у різних формах транспортуватиме один, п‘ять або вісім мільярдів кубометрів газу на рік, розглядається як конкурент "Набукко" та інших проектів у південному коридорі газу, бо він так само розраховує на газові ресурси Азербайджану.

Грузія, Азербайджан, Румунія та Угорщина створили свій "Набукко"


Новини Статті Аналітика
Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу "Ольгівській-14" в Україні Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Shell буде шукати на Харківщині газ Shell буде шукати на Харківщині газ Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Україна закачала у сховища 13 млрд. кубометрів газу Україна закачала у сховища 13 млрд. кубометрів газу Перспективи нафто-газового сектору в Україні Перспективи нафто-газового сектору в Україні I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

У мене невибагливий смак. Мені досить найкращого!

О. Уальд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті