Інвестиції.орг

Kyiv, May 25 00:06 | London, May 24 22:06 | New York, May 24 18:06
Shanghai, May 25 06:06 | Tokyo, May 25 07:06 | Sydney, May 25 09:06

Азербайджан і Греція домовилися про прямі поставки газу

Азербайджан і Греція домовилися про прямі поставки газу
6 квітня 2011 в 09:00 - Роман Зайцев


Азербайджан і Греція домовилися про прямі поставки газу

Державна нафтокомпанія Азербайджану (ДНКАР) і грецька компанія DEPA у вівторок підписали меморандум про організацію прямих поставок азербайджанського газу до Греції, повідомило державне телебачення після переговорів глав обох країн.Президент Азербайджану Ільхам Алієв після церемонії підписання повідомив, що "Азербайджан вже кілька років поставляє газ до Греції через Туреччину за схемою реекспорту, а підписаний сьогодні документ розширить азербайджано-грецьке співробітництво з експорту газу".

Сторони поки не повідомили деталі меморандуму, а також яка позиція Туреччини, через територію якої проходить газопровід, що з‘єднує Азербайджан і Грецію.

За словами Алієва, Азербайджан хоче також використати Грецію для транзиту газу.

"Азербайджан зацікавлений в збільшенні поставок газу до Греції і в майбутньому хоче використовувати і її транзитні можливості", - сказав президент Азербайджану.

Президент Греції Карлос Папульяс, який перебуває з візитом у Баку, сказав, що "Греція зацікавлена в отриманні і транзиті азербайджанського газу".

У лютому поточного року міністр промисловості і енергетики Азербайджану Натік Алієв повідомив журналістам про досягнення домовленості про прямі поставки азербайджанського газу до Греції, починаючи з 0,7 мільярда кубометрів на рік з подальшим зростанням. З кінця 2008 року Греція купувала аналогічний обсяг азербайджанського газу в Туреччини в рамках реекспортної угоди.

Наразі річна потреба Греції в газі складає 3,0 - 3,5 мільярда кубометрів на рік, але до 2020 року зросте до 7,0 мільярдів кубометрів. Азербайджан видобуває в середньому 27 мільярдів кубометрів газу на рік, але поки експортує лише четверту частину від видобутку.

З 2017 року Азербайджан планує розпочати повномасштабне освоєння газового родовища Шах-Деніз із запасами в 1,2 трильйона кубометрів і на першому етапі готовий поставляти в Європу сумарно 10 мільярдів кубометрів газу на рік.

Видобуток на Шах-Деніз ведеться з грудня 2006 року і газ, що видобувається обсягом близько 8,0 мільярдів кубометрів на рік, йде самому Азербайджану, а також Грузії і Туреччині.

Азербайджан і Греція домовилися про прямі поставки газу


Новини Статті Аналітика
Fitch Ratings вважає, що Греції може знадобитися 100 млрд євро додаткової фінансової допомоги Fitch Ratings вважає, що Греції може знадобитися 100 млрд євро додаткової фінансової допомоги Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Огляд вітчизняного фондового ринку за 10.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 10.05.2011 від ІГ Сократ
Німеччина готова надати Греції додаткову фінансову допомогу Німеччина готова надати Греції додаткову фінансову допомогу Греція перебуває на межі банківського краху Греція перебуває на межі банківського краху Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу "Ольгівській-14" в Україні МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
"Ютейр" і "Мотор Січ" підписали угоду про ремонт авіадвигунів для вертольотів на 20 млн доларів Акції європейських компаній падають Акції європейських компаній падають Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
МВФ не має наміру припиняти допомогу Греції МВФ не має наміру припиняти допомогу Греції Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

У мене невибагливий смак. Мені досить найкращого!

О. Уальд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті