Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 17 00:58 | London, Jul 16 22:58 | New York, Jul 16 18:58
Shanghai, Jul 17 06:58 | Tokyo, Jul 17 07:58 | Sydney, Jul 17 09:58

Аварія на японській АЕС викликала соляний ажіотаж у Китаї

Аварія на японській АЕС викликала соляний ажіотаж у Китаї
17 березня 2011 в 19:00 - Роман Зайцев


Аварія на японській АЕС викликала соляний ажіотаж у Китаї

У магазинах найбільших міст Китаю, у тому числі в Пекіні, несподівано виник гострий дефіцит харчової солі.Як повідомляється, дефіцит має безпосереднє відношення до аварійної ситуації на японській АЕС Фукусіма-1, внаслідок якої мешканці Японії почали скуповувати сіль, що містить йод, оскільки, на думку населення, йод сприяє зниженню небезпеки променевої хвороби при радіації.

Також китайці скуповують і кам‘яну сіль, і соєвий соус, який у китайській кухні може використовуватися замість солі.

Ажіотаж змусив Китайську соляну компанію зробити термінове повідомлення, в якому вона зажадала від підлеглих їй компаній і торгових точок на місцях "задіяти необхідні механізми і забезпечити ринок" сіллю.

Одночасно компанія дала вказівку підприємствам збільшити випуск солі для того, щоб наситити зростаючі потреби і стабілізувати ринок.

У свою чергу, держкомітет КНР з розвитку і реформ виступив з аналогічним зверненням. Водночас, він попередив про неприпустимість використати ситуацію з дефіцитом для недопущення невиправданого зростання цін.

У повідомленнях стверджується, що ажіотаж на ринку не має підстав, оскільки запасів солі в країні цілком достатньо для забезпечення населення.

ЗМІ активно цитують фахівців, які стверджують, що вживання йодовмісної солі може надати лише незначний позитивний вплив на щитовидну залозу, а її надмірне вживання може завдати шкоди здоров‘ю.

Покупець одного з пекінських магазинів на питання кореспондента агентства, для чого він купує соєвий соус, відповів: "У нас завжди так. Якщо не буде йодовмісної солі, дуже швидко зникне кам‘яна, розкуплять кам‘яну - настане черга соєвого соусу".

Інший покупець, який шукав сіль для оптової закупівлі, поскаржився, що ніде не може знайти необхідний товар. Він пояснив: "У Пекіні з раннього ранку скуповують сіль у великих кількостях, щоб перепродати в інших містах країни, де ціни на неї зросли в два, три і більше разів. Я теж за порадою родичів у провінції Шаньдун, де дефіцит виник ще в середу, хотів поставити їм сіль для продажу, але, схоже, спізнився".

Нагадаємо, починаючи з 12 березня на АЕС Фукусіма-1 сталися вибухи на першому, третьому і другому енергоблоках і пожежа на четвертому енергоблоці. Фахівцям довелося стравлювати пар і закачувати в реактори морську воду, проте через відмову насосів рівень охолоджувальної рідини не вдається утримати на необхідному для охолодження паливних стрижнів рівні.

У результаті аварії рівень радіаційного фону в районі станції значно підвищився, що змусило владу розпочати евакуацію людей із зони радіусом 20 кілометрів. Польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів заборонені. У столиці Японії Токіо у вівторок було зафіксовано наявність в атмосфері радіоактивного йоду і цезію в безпечних для здоров‘я населення концентраціях.

Аварія на японській АЕС викликала соляний ажіотаж у Китаї


Новини Статті Аналітика
Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Китай хоче виробити рекордну кількість сталі Китай доріс до другого місця Китай доріс до другого місця Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 30.03.2011. ВІдновлення зростання? Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 30.03.2011. ВІдновлення зростання?
Туркменістан має друге за величиною газове родовище у світі Туркменістан має друге за величиною газове родовище у світі Рецепт боротьби Китаю з інфляцією Рецепт боротьби Китаю з інфляцією Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.03.2011. Песимізм не проходить Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.03.2011. Песимізм не проходить
Китайські підприємці в I кв. 2011 р. придбали майже 91 тонну золота Китайські підприємці в I кв. 2011 р. придбали майже 91 тонну золота Перспектива китайського юаня стати світовою резервною валютою Перспектива китайського юаня стати світовою резервною валютою Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 09.03.2011. Стримуване зростання Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 09.03.2011. Стримуване зростання
Україна везе до Білорусі 50 вагонів солі Україна везе до Білорусі 50 вагонів солі 10 найбільших збитків акціонерів British Petroleum 10 найбільших збитків акціонерів British Petroleum Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 04.03.2011. Тиждень завершується оптимістично Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 04.03.2011. Тиждень завершується оптимістично
Китайська гречка почала надходити до торгових мереж Китайська гречка почала надходити до торгових мереж Потенційні ринки для інвестування Потенційні ринки для інвестування Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 03.03.2011. Ринки відіграються після вчорашнього падіння Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 03.03.2011. Ринки відіграються після вчорашнього падіння

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті