Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 18 05:34 | London, Jul 18 03:34 | New York, Jul 17 23:34
Shanghai, Jul 18 11:34 | Tokyo, Jul 18 12:34 | Sydney, Jul 18 14:34

Американська Cheniere Energy хоче поставляти газ до Литви за цінами нижче російських

Американська Cheniere Energy хоче поставляти газ до Литви за цінами нижче російських
13 травня 2011 в 12:00 - Роман Зайцев


Американська Cheniere Energy хоче поставляти газ до Литви за цінами нижче російських

Після майже річного конфлікту між "Газпромом" і Литвою російська монополія може в найближчі роки позбутися частини свого експорту в країні. Литовська державна компанія Klaipedos Nafta прийняла рішення про закупівлю зрідженого газу в американської Cheniere.Литовська державна компанія Klaipedos Nafta (KN) і американська Cheniere Energy підписали протокол про наміри щодо постачання до Литви природного газу. Газ, пропонований американцями, на третину дешевше, ніж у "Газпрому", сказав міністр енергетики Литви Арвідас Сякмокас в інтерв‘ю Lietuvos Rytas.

Зріджений газ, отриманий при розробках сланців, буде поставлятися через ЗПГ-термінал, який за задумом уряду Литви буде побудований на території споруд KN, що працює в Клайпедському державному морському порту Литви. Будівництво планується почати цього року, а завершити - в 2014-му. Передбачається, що початкова потужність терміналу становитиме 1,5-2,2 млн т на рік. Вартість проекту, за попередніми оцінками, складе 200-290 млн євро.

У перспективі укладення довгострокової угоди з американською компанією і реалізація ЗПГ-проекту на Балтиці може потіснити "Газпром" на литовському ринку, відібравши у нього частину експортних поставок.

Розбіжності між урядом Литви і російською монополією почалися близько року тому, коли Вільнюс беззастережно прийняв положення Третього енергетичного пакета ЄС, відповідно до яких компанії - постачальники газу не можуть одночасно бути власниками транспортних мереж. У травні минулого року парламент Литви підготував проект закону "Про газ", згідно з яким після виділення магістральних газопроводів з газотранспортної компанії Lietuvos Dujos (37,1% - частка "Газпрому") вони відійдуть під контроль уряду.

На початку березня Литва пригрозила "Газпрому" розірвати приватизаційну угоду компанії Lietuvos Dujos, якщо російська монополія не знизить ціни на 15%. У квітні "Газпром" висловив готовність піти на поступки і знизити ціну в обмін на фіксацію обсягу постачань, проте ніякої угоди укладено не було.

Американська Cheniere Energy хоче поставляти газ до Литви за цінами нижче російських


Новини Статті Аналітика
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Економічна думка щодо розвитку підприємництва: історичний аспект Економічна думка щодо розвитку підприємництва: історичний аспект ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу "Ольгівській-14" в Україні МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Українські БТРи прибули в Ірак Українські БТРи прибули в Ірак Перспективи нафто-газового сектору в Україні Перспективи нафто-газового сектору в Україні I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Соромно бути багатим, коли країна не має шляху. Соромно бути бідним, коли країна стала на свій шлях!

Конфуцій
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті