Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 17 15:52 | London, Apr 17 13:52 | New York, Apr 17 09:52
Shanghai, Apr 17 21:52 | Tokyo, Apr 17 22:52 | Sydney, Apr 18 00:52

"Газпром" отримає додаткові 3,5 млрд доларів через події в Японії та Лівії

"Газпром" отримає додаткові 3,5 млрд доларів через події в Японії та Лівії
4 квітня 2011 в 11:00 - Роман Зайцев


"Газпром" отримає додаткові 3,5 млрд доларів через події в Японії та Лівії

Енергокатастрофа в Японії, а також заворушення в Лівії призвели до перестановки сил на європейському газовому ринку.Надлишок пропозиції зрідженого природного газу (ЗПГ) у березні скоротився, тому що значні обсяги його направляються в постраждалу від землетрусу Японію. Більше того, ціни на спотовому ринку зараз перевищують контрактні ціни "Газпрому" що дає йому ще один аргумент у відстоюванні своїх позицій на переговорах зі споживачами.

Світовий обсяг виробництва ЗПГ становить 330-340 млрд куб. м газу на рік. При цьому до недавніх пір пропозиція перевищувала попит на 20-30 млрд куб. м. Однак після землетрусу в Японії профіцит пропозиції поступово скорочується.

Після подій в Японії "Газпром" запропонував збільшити постачання газу до Європи, щоб вивільнити додаткові обсяги катарського СПГ для поставок у постраждалу країну. За підрахунками аналітиків Deutsche Bank AG, європейським країнам може знадобитися додатково 10 млрд куб. м російського газу. Більшою мірою це пов‘язано з припиненням поставок з Лівії. У тому числі близько 8 млрд куб. м газу знадобиться Італії.

Таким чином, у "Газпрому" з‘явився шанс відновити свої позиції, втрачені ще в 2008 році, коли в результаті кризи в Європі різко впав попит на газ. У минулому році, за даними монополіста, експорт газу в Європу становив 139 млрд куб. м проти 141 млрд у 2009 р. За час кризи частка "Газпрому" на європейському ринку скоротилася з 25 до 23%.

Споживачі почали купувати газ у дешевших постачальників, вимагаючи у російського постачальника скасувати прив‘язку цін на газ до цін на нафту в довгострокових контрактах.

Але "Газпром" був непохитний, і максимум, чого домоглися деякі покупці, це знижки до 15%. Але події в Японії та Лівії дали більше аргументів монополісту на переговорах. За даними аналітика ІФД "Капітал" Віталія Крюкова, середня спотова ціна на газ за підсумками торгів на трьох європейських біржах Англії, Голландії та Бельгії з листопада 2010 року по квітень виросла з 293 доларів за 1 тис. куб. м до 369 доларів.

Фактором зростання спотових цін стали холодна зима і виникли заворушення в країнах Північної Африки. При цьому ціна контрактного газу монополіста за цей період зросла з 327 до 352 доларів за 1 тис. куб. м.

Як відзначає аналітик Банку Москви Денис Борисов, з моменту початку громадянської війни в Лівії газовий холдинг збільшив експорт на 19,1%. За його підрахунками, додаткові поставки в обсязі 10 млрд куб. м газу при ціні 352 доларів за 1 тис. куб. м принесуть холдингу прибуток у розмірі 3,5 млрд доларів.

"Газпром" отримає додаткові 3,5 млрд доларів через події в Японії та Лівії


Новини Статті Аналітика
Через неякісні будинки Україна витрачає у 2,5 рази більше тепла, ніж Європа Через неякісні будинки Україна витрачає у 2,5 рази більше тепла, ніж Європа Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 26.04.2011. Падіння при низькій активності Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 26.04.2011. Падіння при низькій активності
Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу "Ольгівській-14" в Україні Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 18.04.2011. Китай піднімає норму резервування Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 18.04.2011. Китай піднімає норму резервування
Постачання металопрокату на українському ринку зросло на 30% Постачання металопрокату на українському ринку зросло на 30% Критерії та чинники формування інноваційного ландшафту Карпатського єврорегіону Критерії та чинники формування інноваційного ландшафту Карпатського єврорегіону Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.04.2011. Китай публікує дані про високі темпи інфляції
Moody’s помістило рейтинги 13 японських позичальників в список на перегляд з можливістю зниження Moody’s помістило рейтинги 13 японських позичальників в список на перегляд з можливістю зниження "Нафтогаз" втратить через конфлікт з RUE близько $ 1,1 млрд. та завантажить українську ГТС на найближчі чотири роки Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 13.04.2011. І знову неспокій Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 13.04.2011. І знову неспокій
Європа істотно скоротила споживання російського газу Європа істотно скоротила споживання російського газу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 07.04.2011. В очікуванні сезону оприлюднення звітності Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 07.04.2011. В очікуванні сезону оприлюднення звітності

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Про нас думають погано лише ті, хто гірше нас, а ті хто краще нас ... Їм просто не до нас.

Омар Хайям
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті