Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 18 07:20 | London, Dec 18 05:20 | New York, Dec 18 01:20
Shanghai, Dec 18 13:20 | Tokyo, Dec 18 14:20 | Sydney, Dec 18 16:20

Економіка Німеччини продовжує впевнено зростати

Економіка Німеччини продовжує впевнено зростати
15 листопада 2010 в 08:59 - Христина


Економіка Німеччини продовжує впевнено зростати

У Німеччині триває стійкий економічний підйом. У третьому кварталі її валовий внутрішній продукт збільшився в порівнянні з попереднім тримісячним періодом на 0,7%.  

Одночасно були переглянуті в бік підвищення опубліковані раніше показники за перші два квартали 2010 року. Згідно з уточненими даними, темпи економічного зростання склали з січня по березень 0,6% (колишній підрахунок: 0,5%), а з квітня по червень - 2,3% (колишній підрахунок: 2,2%).

В Німеччині з липня по вересень відбулося уповільнення економічного розвитку. Однак після того екстраординарного ривка, який був зроблений у другому кварталі, зниження темпів росту було неминуче, і експерти його одностайно пророкували. Якщо ж порівняти отримані тепер показники з аналогічним періодом 2009 року, то збільшення обсягів ВВП склало досить вражаючі 3,9%.

Зростання сумарного ВВП 16 країн, що перейшли на валюту євро, склало у третьому кварталі, згідно з опублікованими 12 листопада даними європейського статистичного відомства Eurostat, 0,4% в порівнянні з попереднім тримісячного періоду і 1,9% в річному численні. В обох випадках це істотно менше, ніж у Німеччині. Лише в трьох відносно невеликих країнах, що беруть участь у валютному союзі, поступальний рух було влітку і на початку осені ще більш швидким, ніж у ФРН: у Фінляндії, Австрії і Словаччини.

Що ж стосується найбільш великих держав Єврозони, то вони представили за підсумками третього кварталу в основному розчаровують результати. Так, в Італії зростання валового внутрішнього продукту склало всього 0,2% в квартальному і 1% у річному вирахуванні (у другому кварталі відповідні показники ще досягали 0,5% і 1,3%). У Нідерландах обсяги ВВП навіть зменшилися на мінімальні 0,1%, що стало неприємним сюрпризом для фахівців, що чекали збільшення на 0,5%. Тим не менш, річний показник зростання в Голландії поки знаходиться на цілком прийнятному рівні в 1,8%.

А ось Іспанії, навпаки, вдалося перевершити очікування експертів: замість падіння на 0,1% був зафіксоване нульове зростання. Втім, стагнацію в колись настільки успішно розвивалася економіці навряд чи можна вважати великим досягненням. Тим більше, що за рік ВВП Іспанії збільшився всього на 0,2%. Щоправда, це був перший показник зростання за сім кварталів.

Особливо насторожує ситуація у Франції. Проблема не в тому, що в третьому кварталі поступальний рух в порівнянні з другим кварталом сповільнилося: така тенденція передвіщалася і підтвердилася в абсолютній більшості країн з валютою євро. Куди тривожніше те, що друга за величиною економіка Єврозони як і раніше явно не в змозі взяти на себе в регіоні навіть роль "допоміжного паровоза". Якщо з квітня по червень французький ВВП збільшився в порівнянні з попереднім тримісячного періоду на 0,7%, то в третьому кварталі замість очікуваного зростання в 0,5% були зафіксовані лише 0,4%.

У такій ситуації ще більше зростає роль Німеччини як економічного мотора Єврозони і всієї Європи. При цьому принципове значення набуває тенденція, що чітко позначилася саме в третьому кварталі: слідом за експортом все більш зримий внесок у економічне видужання почав вносити внутрішній ринок. Тутешні аналітики підкреслюють, що помітне пожвавлення попиту всередині країни покращує якість підйому, роблячи його більш збалансованим і менш залежним від зовнішніх ринків.

 

Економіка Німеччини продовжує впевнено зростати


Новини Статті Аналітика
Німеччина готова надати Греції додаткову фінансову допомогу Німеччина готова надати Греції додаткову фінансову допомогу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Макроогляд, січень Макроогляд, січень
У Німеччині рівень безробіття в травні 2011 р. склав 7% У Німеччині рівень безробіття в травні 2011 р. склав 7% Заводський сектор науки, як складова підвищення конкурентоспроможності інноваційної структури Заводський сектор науки, як складова підвищення конкурентоспроможності інноваційної структури Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
Німеччина відмовляється від атомної енергетики Німеччина відмовляється від атомної енергетики Інтелектуальний капітал, як наукові інновації Інтелектуальний капітал, як наукові інновації Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
ВВП Великобританії I кварталі 2011 р. підвищився на 0,5% ВВП Великобританії I кварталі 2011 р. підвищився на 0,5% Чинники впливу на розвиток інновацій в сфері екологічного менеджменту Чинники впливу на розвиток інновацій в сфері екологічного менеджменту Обзор фондового рынка 08.06.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 08.06.2011_PreMarket
Нацбанк побачив додаткові інфляційні ризики Нацбанк побачив додаткові інфляційні ризики Роль первинних ланок з підготовки та використання кадрів підприємств Роль первинних ланок з підготовки та використання кадрів підприємств Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття. Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Біржа пропонує значно більше можливостей втратити гроші, ніж їх заробити.

В.Швебель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті