Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 15 22:10 | London, Jul 15 20:10 | New York, Jul 15 16:10
Shanghai, Jul 16 04:10 | Tokyo, Jul 16 05:10 | Sydney, Jul 16 07:10

Ринок майнового страхування за 2010 р. впав майже на 10%

Ринок майнового страхування за 2010 р. впав майже на 10%
7 лютого 2011 в 10:06 - Ілона Чіркова


Ринок майнового страхування за 2010 р. впав майже на 10%

У минулому році страховики зібрали по майновому страхуванню 2,5 млрд. грн., тоді як у 2009-му році ця сума становила майже 2,7 млрд. грн.Заступник голови ради Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Олександр Залєтов повідомив, що у компаніях констатують: ринок страхування майна в минулому році продовжував падати. Падіння відбувалося за рахунок зниження обсягів страхування майна підприємств, а також іпотеки.

За підрахунками ЛСОУ, найбільше - майже в 4 рази - впали обсяги премій, одержувані від страхування іпотеки. "У 2010 році з цього виду майнового страхування страховики зібрали в цілому 250 млн. грн. При цьому премії за новими договорами, укладеними торік, склали всього близько 80 млн. грн., В 2009-му їх було 35-40 млн., а до кризи - 200-290 млн."- стверджує Залєтов.

Підкачали страховиків і підприємства. Майнове страхування юросіб, за твердженням Залєтова, в 2010 році скоротилося на 10-12%.

Залєтов додав, що в основному компанії економили на страхуванні власного майна, в той же час платежі від юросіб-орендарів якщо і знизилися, то дуже мало - на 2-5%.

На його думку, падіння обсягів премій в минулому році по страхуванню майна підприємств пов‘язано не тільки з економією власників на страхуванні, але і з відмовою багатьох з них використовувати цей, традиційно зручний для ухилення від податків, вид страхування в "схемних" операціях.

Експерт вважає, що багатьом стало зручніше використовувати для таких цілей страхування фінансових ризиків. У цьому виді податковим органам важче довести, що страховий випадок був фіктивним.

Приватні особи, на відміну від підприємств, у минулому році не тільки не відмовилися добровільно страхувати свої квартири і дачі, але навіть навпаки. Робили це з великою охотою, про що свідчить зростання кількості договорів майнового страхування фізосіб на 8%, а обсягів премій - на 10-12% в порівнянні з 2009-м роком.

Олександр Залєтов вважає, що такому зростанню сприяли кілька чинників. По-перше, техногенні катастрофи, часті пожежі та повені - все це змушує людей шукати захист для свого майна. По-друге, криза змусила самих страховиків відірватися від банків і почати більш активно продавати населенню масові, недорогі майнові страховки.

Що стосується виплат страховиків з майнового страхування в 2010 році, то, за твердженням експерта ЛСОУ, вони майже не змінилися в порівнянні з 2009-м і склали 260 млн. грн.

Таку "скупість" страхових компаній в частині виплат по "майно" експерти пояснюють знову ж поступовим відходом підприємств від схемного майнового страхування, а також тим, що виплати за реальними великим страховим подіям, які відбулися в 2010 році, частково перенесені на 2011 рік.

Ринок майнового страхування за 2010 р. впав майже на 10%


Новини Статті Аналітика
Кабмін пообіцяв розширити перелік підстав для відстрочення сплати за держкредитами Кабмін пообіцяв розширити перелік підстав для відстрочення сплати за держкредитами Переваги власного бізнесу Переваги власного бізнесу ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Акціонери Mail.Ru Group розміщують 6,65% акцій компанії на ринку Акціонери Mail.Ru Group розміщують 6,65% акцій компанії на ринку Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Квартальний прибуток Johnson & Johnson виріс на 3,6% Квартальний прибуток Johnson & Johnson виріс на 3,6% Інновації у сфері господарювання: сучасний стан та перспективи розвитку Інновації у сфері господарювання: сучасний стан та перспективи розвитку I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Кабмін планує виділити 10 мільярдів на іпотеку в 2012 році Кабмін планує виділити 10 мільярдів на іпотеку в 2012 році Модульний підхід до економічної активізації перевезень вантажів морським транспортом як складова розвитку інноваційної інфраструктури Модульний підхід до економічної активізації перевезень вантажів морським транспортом як складова розвитку інноваційної інфраструктури I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
На ринку іпотечного кредитування збільшилось число гравців На ринку іпотечного кредитування збільшилось число гравців Підприємницькі університети в інфраструктурі інноваційного розвитку національної економіки Підприємницькі університети в інфраструктурі інноваційного розвитку національної економіки I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Той день, коли ви повністю візьмете на себе відповідальність за власне майбутнє і припините шукати виправдання сумнівам, стане днем початку руху до вершин.

Джон Сімпсон
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті