Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 22 15:27 | London, Jul 22 13:27 | New York, Jul 22 09:27
Shanghai, Jul 22 21:27 | Tokyo, Jul 22 22:27 | Sydney, Jul 23 00:27

На думку експертів Нафтогаз "вирив" в бюджеті України велику діру

На думку експертів Нафтогаз "вирив" в бюджеті України велику діру
За матеріалами: Фраза
Рейтинг: 0
Голосів: 0
30 листопада 2010 в 17:10 - Уляна Роїк


На думку експертів Нафтогаз "вирив" в бюджеті України велику діру

Нинішнє керівництво "Нафтогазу" в особі Євгена Бакуліна і глава Мінпаливенерго Юрій Бойко послідовно продемонстрували свою безхребетність і пішли на поступки "РУЕ" і "Газпрому".  Про це заявив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Безхребетність перша.

Голова правління "Нафтогазу" міг зробити тільки одне: не ставити свій підпис під так званими рішеннями ряду суттєвих питань взаємодії в газовій сфері між компаніями Україні, Росії і, звичайно ж, Швейцарії. Вже не раз було сказано і написано, що рішення Стокгольмського арбітражу носить рекомендаційний характер, навіть якщо врахувати всі наступні рішення українських судів.

Безхребетність друга.

Ніби чесний у ділових відносинах зі своїми партнерами "Нафтогаз" не дочекався відповідної чесності від ніби чесних "РУЕ" і "Газпрому". "Нафтогазу" не дозволили не заплатити 1,1 млрд. куб. м штрафних санкцій. Сам же "Нафтогаз" скромно дозволив себе ще раз себе обібрати додатково на $275 млн. (при середній ціні $250 за 1000 куб. м імпортованого газу). Але, це скоріше підтвердження того, що чесність у газовому бізнесі - це міф.

Безхребетність третя.

Керівництво "Нафтогазу" власноруч риє яму в бюджеті України. Адже 11 мільярдів зразка 2009 року - це $1,7 млрд. ($154 за 1000 куб. м), а 12,1 млрд. куб. м зразка 2010 року - це вже $3 млрд. ($250 за 1000 куб. м). "Нафтогаз", закупивши газ у "Газпрому" за європейською ціною, фактично сьогодні віддає газ "РУЕ" (де 50% належить "Газпрому" - http://gazprom.ru/subsidiaries/subsidiary/) у півтора рази дешевше закупівельної ціни. Виходить, що "Нафтогаз" - офіційний спонсор "Газпрому" і офіційне ярмо для бюджету України.

Адже останні місяці "Нафтогаз Україна" за словами Клюєва абсолютно збирає борги теплокомуненерго і облгазів (що важливо!) за спожитий газ. Відповідно фінансових коштів на російський газ не вистачає і Кабміну доводитися з бюджету давати гроші "Нафтогазу". І різницю в ціні на фактично втрачені 11 млрд. куб. м природного газу (2009 vs 2010 рр..) доведеться компенсувати "Нафтогазу" також з бюджету.

Безхребетність четверта.

У день, коли були підписані документи з 12,1 млрд. куб. м, "Нафтогаз" знову бере гроші з "кишені" України. "Нафтогаз" продає державному "Ощадбанку" облігації внутрішньої державної позики на загальну суму 3 млрд. гривень для розрахунків з "Газпромом" за поставки газу в листопаді. Друга фінансова держустанова "Укрексімбанк" відмовилась вдруге в листопаді здійснити викуп ОВДП. Невластиво для себе банк прямо назвав причину: неможливість залучення адекватних грошових коштів на фінансовому ринку.

На початку листопада, знову таки "Ощадбанк" і "Укрексімбанк", викупили у "Нафтогазу" на тих же умовах 4,2 млрд. грн. Додайте до цього просто нелюдські зусилля "Нафтогазу" за останні два місяці по залученню близько 3 млрд. грн. додаткових кредитів у комерційних банків. Та й ще всього-на-всього бажання ДАК "Чорноморнафтогазу" і ДК "Укргазвидобування" у цьому місяці отримати кредитів на загальну суму близько 1,5 млрд. грн.

Після всього викладеного бадьору заяву "Нафтогазу України", що "досягнуті домовленості дозволять зберегти газовий баланс України і забезпечити проходження опалювального сезону без залучення додаткових кредитних ресурсів" схожі на передсмертний чи то схлип, чи то хрип.

Але історія домовленостей "Нафтогазу", "Газпрому" і "РУЕ" на цьому не закінчується, а тільки починається. Так як нас попереду чекає ще не одна зустріч Віктора Януковича і президента Росії Дмитра Медведєва.

Довідка від порталу ІНВЕСТИЦІЇ орг

НАК "Нафтогаз Україна", ВАТ "Газпром" (Росія) і Rosukrenergo АG (Швейцарія) підписали низку документів щодо повернення 12,1 млрд. куб. м природного газу Rosukrenergo АG. У свою чергу "РУЕ" погасить заборгованість перед "Нафтогазом" у сумі $1,7 млрд. і перед "Газпромом" у сумі $810 млн.

 

На думку експертів Нафтогаз "вирив" в бюджеті України велику діру


Новини Статті Аналітика
Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. "ОАК-Антонов" можуть передати виробничі активи авіабудівних підприємств Росії та Україні Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ
В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Міжнародні експерти скептично оцінюють перспективи української економіки Міжнародні експерти скептично оцінюють перспективи української економіки Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання
Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. "Нафтогаз" втратить через конфлікт з RUE близько $ 1,1 млрд. та завантажить українську ГТС на найближчі чотири роки Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Українські експортери залишають Європу Українські експортери залишають Європу Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Хто кладе гроші в банк, не повинен забувати, що він просто пасажир, а кермо в руках у банку.

В.Швебель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті