Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 20 07:11 | London, Apr 20 05:11 | New York, Apr 20 01:11
Shanghai, Apr 20 13:11 | Tokyo, Apr 20 14:11 | Sydney, Apr 20 16:11

В Україні відновили роботу понад 80% малого та середнього бізнесу

В Україні відновили роботу понад 80% малого та середнього бізнесу


В Україні відновили роботу понад 80% малого та середнього бізнесу

Більшість компаній отримали збитки через війну у розмірі до $100 тис. Найбільшого впливу зазнали будівельна сфера та переробна промисловість.
В Україні станом на кінець 2023 року роботу відновили 82% малих та середніх підприємств, що призупинили діяльність через повномасштабне вторгнення Росії. Про це свідчать дані дослідження, підготовленого командою Програми розвитку ООН (UNDP) спільно з аналітичною платформою Центр економічного відновлення та Мініекономіки.

Зазначається, що торік роботу відновили майже 91% ММСП, які вимушені були у 2022 році призупинити діяльність через воєнні дії. До кінця року їх лишилося трохи більше 82%.

Компанії поетапно повертаються до довоєнного рівня навантаження потужностей - у середньому зараз вони використовують їх на 53,4%. До кінця цього року опитані бізнеси планують збільшити цей показник до 56%, а також - за наявності попиту - наростити оборот на 50%.

Більшість компаній отримали збитки через війну у розмірі до $100 тис. Найбільшого впливу зазнали будівельна сфера та переробна промисловість, найменшого - агропромисловий та телекомунікаційний сектори, а також сфера обслуговування.

Підприємства на сході та півдні України зазнали в 1,5 рази більших збитків, ніж на заході. Кожен другий підприємець заявив, що його бізнес не виживе без допомоги держави - позик, грантів, програм працевлаштування, зниження податків.

Серед головних викликів на 2024 рік, які впливатимуть на комерційну діяльність, опитані підприємці називають непередбачувану ситуацію, низький попит і дефіцит робочої сили. Разом з тим, компанії не планують подальшого скорочення персоналу, що вказує на потенціал економічного відновлення.

Нагадаємо, наприкінці січня пройшла перша зустріч Ради з питань підтримки підприємництва. Рада підприємців буде контролювати стан бізнес-клімату в Україні та ставлення держави до бізнесу, розглядати законопроєкти з питань підприємництва.

Раніше повідомлялося, що в Україні створять Всеукраїнську економічну платформу, яка має значно полегшити комунікації з підприємцями.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали korrespondentnet та WhatsApp

В Україні відновили роботу понад 80% малого та середнього бізнесу


Новини Статті Аналітика
Метінвест запустив психологічний курс по взаємодії з ветеранами Метінвест запустив психологічний курс по взаємодії з ветеранами Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Енергетики повернули світло для 47 тис. абонентів після атак Росії Енергетики повернули світло для 47 тис. абонентів після атак Росії Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Долар досяг історичного максимуму в Україні Долар досяг історичного максимуму в Україні Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Ціна біткойна піднялась до 64 тисяч доларів Ціна біткойна піднялась до 64 тисяч доларів У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Tesla відкликає майже 4 тисячі електромобілів Cybertruck Tesla відкликає майже 4 тисячі електромобілів Cybertruck Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ти ніколи не вирішиш проблему, якщо думатимеш так само, як ті, хто її створив.

Альберт Ейнштейн
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті