Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 01 08:22 | London, Apr 01 06:22 | New York, Apr 01 02:22
Shanghai, Apr 01 14:22 | Tokyo, Apr 01 15:22 | Sydney, Apr 01 17:22

Бюджет-2016. Що депутати прийняли вночі

Бюджет-2016. Що депутати прийняли вночі
Рейтинг: 0
Голосів: 0


Бюджет-2016. Що депутати прийняли вночі

Державний бюджет на 2016 рік викликав масу нарікань, але все-таки був проголосований.
Сьогодні зранку Верховна Рада України погодила державний бюджет країни на 2016 рік.

"За" проголосували 263 депутати.

Цьому передувало закрите засідання Кабінету Міністрів і парламентського бюджетного комітету.

У підсумку, як повідомила під час представлення держбюджету в парламенті міністр фінансів Наталя Яресько, в законопроекті були враховані близько 20 змін, запропонованих нардепами.

Корреспондент.net розбирався в основних положеннях бюджету.

Головні цифри

Документ передбачає дефіцит у розмірі 3,7% ВВП та інфляцію 12%, приріст ВВП очікується на рівні 2%.

Окрім того, бюджет базується на проекті нового Податкового кодексу України - відповідно до рекомендацій, які Києву надав МВФ.

Фонд поставив виділення третього траншу допомоги - $1,7 млрд - у пряму залежність від прийняття такого проекту бюджету.

Спори політиків

Ухваленню бюджету передували гострі дискусії всередині парламенту.

Екс-прем’єр Юлія Тимошенко назвала проект бюджету вироком для України. Обурення Тимошенко викликали, зокрема, соціальні статті і збільшення фіксованого податку для фермерських малих господарств.

"Бюджет - це не символ, а стратегія розвитку країни на наступний рік. Якщо залишають податок на пенсії, податок для працюючих пенсіонерів і при цьому 5% податку на дивіденди для всіх заможних людей країни (а в цивілізованих країнах вони платять 20-25%), то це не політика, а знищення бідних", - зазначила вона.

Окремо Тимошенко наголосила на тому, що найбільше коштів з бюджету виділено Вінницькій області, більше навіть, ніж Києву і найбільшій - Одеській - області.

Нагадаємо про те, що родом з Вінницької області президент Петро Порошенко і спікер Ради Володимир Гройсман.

Критика лунала і з боку Опозиційного блоку: депутат Наталія Королевська зазначила, що документ передбачає зростання показника мінімальної зарплати в Україні на $5, мінімальної пенсії - на $6, що, на її думку, є недостатнім.

Не підтримало проект бюджету на 2016 рік і об’єднання "Самопоміч", оскільки порахувало, що в ньому закладено безліч необгрунтованих витрат і корупційних схем.

"У бюджеті закладені необгрунтовані витрати - починаючи від журналу "Віче" і закінчуючи величезним фінансуванням ДФС і прокуратури, яке ми домовлялися скорочувати. У ньому приховано багато корупційних схем, тому рішення фракції було не голосувати", - пояснив народний депутат, голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв.

Неоднозначну позицію зайняла Радикальна партія України. Її лідер Олег Ляшко заявив, що партія проголосує за законопроект, хоча і назвав його ганебним.

"Наша партія в опозиції до влади, але не в опозиції до народу України. І ми розуміємо, що Україна повинна бути з бюджетом. Саме тому наша фракція буде голосувати за ваш бюджет, за ваш ганебний бюджет", - заявив Ляшко.

Різку зміну позиції радикалів депутати пов’язали з виділенням в бюджеті 45 млн грн на пожежні автомобілі. За чутками, на цьому потоці давно сидять соратники Ляшка.

"Народний фронт" і велика частина БПП, очікувано, також проголосували "за".

Ключові показники

Варто зазначити, що в різних частинах проект закону №3000 про державний бюджет, розміщеному на сайті ВР, є суттєві розбіжності в цифрах.

Так, у тексті законопроекту прогнозовані розміри доходів і видатків бюджету у 2016 році становлять 595 млрд 081 млн 135,3 тис. грн і 667 млрд 733 млн 507,2 тис. грн відповідно, а в пояснювальній записці - 592 млрд грн і 684,5 млрд грн відповідно.

Згідно з текстом законопроекту, граничний обсяг дефіциту державного бюджету України встановлюється в сумі 83,694 млрд грн, у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду державного бюджету України - у сумі 68 млрд 893 млн 700 тис. грн і граничний обсяг дефіциту спеціального фонду державного бюджету України - у сумі 14 млрд 800 млн 257,8 тис. грн.

Також Кабмін пропонує визначити на 31 грудня 2016 року граничний обсяг державного боргу в сумі 1 трлн 501 млрд 479 млн 663,5 тис. грн і граничний обсяг гарантованого державою боргу в сумі 444 млрд 779 млн 296 тис. грн, як і було обумовлено раніше.

Незмінними залишилися показник держгарантій (28,2 млн грн), доформування енергетичного спецфонду (на рівні 700 млн доларів) і обсяг запозичень (202,997 млрд грн).

Прожитковий мінімум і підвищення зарплат Кабмін залишив, як і в початковому варіанті.

Як відомо, проект бюджету-2016 передбачає підвищення мінімальної зарплати в травні і грудні до 1550 грн.

Міністр фінансів Наталя Яресько, представляючи проект бюджету в Раді, уточнила, що прогнозований рівень доходів в 2016 році становить 595,1 млрд грн, видатків - 684,5 млрд грн.

"Дохідна частина бюджету розрахована з урахуванням реформування податкового законодавства, у тому числі єдиного соціального внеску, змін умов спеціального режиму оподаткування сільського господарства і введення рентної плати за видобуток бурштину. Прогнозні показники доходів державного бюджету на 2016 рік порівняно із затвердженими показниками 2015 року зі змінами зростають на 88,1 млрд грн, або на 15,1% - до 595,1 млрд грн. Загальний обсяг видатків і надання кредитів з державного бюджету на 2016 рік порівняно із затвердженими показниками 2015 року зі змінами зростає на 86,7 млрд грн, або 14,5% - до 684,5 млрд грн", - сказала Яресько.

Також вона зазначила, що проектом бюджету передбачено двоетапне (1 травня і 1 грудня) підвищення мінімальної зарплати на 12,5% у грудні 2016 року порівняно з груднем 2015 року.

Окрім того, глава Мінфіну наголосила на тому, що витрати на оборону і безпеку з урахуванням рішення РНБО від 11 листопада 2015 року встановлені на рівні 113,6 млрд грн, тобто 5% ВВП.

Час кидати пити і курити. Нові податки від Ради

Бюджет-2016. Що депутати прийняли вночі


Новини Статті Аналітика
Ілон Маск почав будівництво тунелю під Лас-Вегасом Ілон Маск почав будівництво тунелю під Лас-Вегасом Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Ілон Маск почав будівництво тунелю під Лас-Вегасом Ілон Маск почав будівництво тунелю під Лас-Вегасом Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Ілон Маск почав будівництво тунелю під Лас-Вегасом Ілон Маск почав будівництво тунелю під Лас-Вегасом Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Ілон Маск почав будівництво тунелю під Лас-Вегасом Ілон Маск почав будівництво тунелю під Лас-Вегасом У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Найбільша угода в історії: Saudi Aramco стане найдорожчою компанією Найбільша угода в історії: Saudi Aramco стане найдорожчою компанією Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Той справжній друг, хто приховує наші недоліки від погляду інших людей і відкриває їх нашому власному погляду.

У. Секкер
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті