Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 15 22:10 | London, Jul 15 20:10 | New York, Jul 15 16:10
Shanghai, Jul 16 04:10 | Tokyo, Jul 16 05:10 | Sydney, Jul 16 07:10

ВР не підтримала рішення про подовжити мораторія на продаж с/г землі до 1 січня 2015 р.3 березня 2011 в 07:28 - Ілона Чіркова


ВР не підтримала рішення про подовжити мораторія на продаж с/г землі до 1 січня 2015 р.

ВРУ відмовилась прийняти у першому читанні та відхилила законопроект, котрим пропонується продовжити термін мораторію на внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарського товариства та продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення до 1 січня 2015 р.Відповідний проект закону (№ 7541 від 10.01.2011 р.), ініційований народним депутатом Володимиром Яворівським, підтримали 117 з 226 необхідних народних депутатів.

Так, проект закону України "Про внесення змін до пунктів 14 і 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо терміну на продаж земельних ділянок" передбачав продовження терміну заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств до 1 січня 2015 р., оскільки, на думку автора документу, до сьогоднішнього дня не прийняті закони про державний земельний кадастр, про ринок землі, про реєстрацію земельних ділянок, про облік земель сільськогосподарського призначення тощо.

Також, відсутня достовірна інформація про якісний склад земель (а для цього потрібно декілька років), грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, тобто ціновий механізм та нормативна оцінка землі.

Продовження мораторію на 3 роки, вважає автор, дає можливість реалізувати заходи, пов‘язані з організаційним та правовим забезпеченням обігу земель в Україні, а також захистити майнові інтереси власників сільськогосподарських земель.

1 лютого заступник голови Державного агентства земельних ресурсів Микола Калюжний заявив, що продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні буде запроваджено з 2013 р.

При цьому він зазначив, що відстрочення ще на рік скачування мораторію на продаж земель с/г призначення буде пов‘язано з тим, що необхідно ухвалити закони України "Про ринок землі", "Про земельний кадастр" та необхідні для їх функціонування підзаконні нормативні акти.

Крім того, він зазначив, що з проекту закону "Про ринок землі" виключено положення про можливість купівлі землі с/г призначення юридичними особами.

За його словами, проектом закону "Про ринок землі" передбачено створення Фонду земель с/г призначення, який буде підпорядкований або Кабінету міністрів України, або Міністерству аграрної політики та продовольства.

Крім того, фонд зможе продавати землю, або здавати її в оренду.

Зазначимо, М. Калюжний раніше прогнозував, що ВР ухвалить законопроект про ринок землі у І кварталі 2011 р.

За словами М. Калюжного, у законопроекті чітко прописані процедури проведення земельних аукціонів, конкурсів з продажу землі, і перелік учасників у таких конкурсах.

Передбачено, що для кожного регіону буде розроблено обмеження площі земельних ділянок, якими може володіти один господар. За словами М. Калюжного, у Західній Україні та Поліссі максимальна площа буде менше, в порівнянні зі Східною Україною, де вона може досягати 2 тис. га.

19 січня 2010 р. ВР прийняла закон, яким продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2012 р.

ВР не підтримала рішення про подовжити мораторія на продаж с/г землі до 1 січня 2015 р.


Новини Статті Аналітика
Київські недобудови виставлятимуть на аукціон Київські недобудови виставлятимуть на аукціон Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Огляд вітчизняного ринку нерухомості в лютому Огляд вітчизняного ринку нерухомості в лютому
Азаров хоче збільшити орендну плату за землю Азаров хоче збільшити орендну плату за землю Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Огляд вітчизняного ринку нерухомості в січні Огляд вітчизняного ринку нерухомості в січні
В Україні пропонують давати землю в оренду мінімум на 30 років В Україні пропонують давати землю в оренду мінімум на 30 років Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Янукович дозволив роздавати кримську землю безкоштовно Янукович дозволив роздавати кримську землю безкоштовно Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Янукович хоче дозволити іноземцям купувати землю Янукович хоче дозволити іноземцям купувати землю НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Той день, коли ви повністю візьмете на себе відповідальність за власне майбутнє і припините шукати виправдання сумнівам, стане днем початку руху до вершин.

Джон Сімпсон
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті