Інвестиції.орг

Kyiv, May 25 13:47 | London, May 25 11:47 | New York, May 25 07:47
Shanghai, May 25 19:47 | Tokyo, May 25 20:47 | Sydney, May 25 22:47

Новий Житловий кодекс передбачає примусове виселення українців із квартир

Новий Житловий кодекс передбачає примусове виселення українців із квартир
24 листопада 2010 в 16:30 - Роман Зайцев


Новий Житловий кодекс передбачає примусове виселення українців із квартир

Верховна Рада вже цього року може розглянути в другому читанні проект Житлового кодексу, прийнятий у першому читанні 6 листопада минулого року. Ним передбачено право виселяти власників квартир у разі, якщо вони не погодяться заплатити за неї держціну.  Як роз‘яснив один з розробників кодексу, в.о. заступника голови КМДА Олександр Мазурчак, необхідність прийняття нового документа замість чинного з 1983 року Житлокодексу УРСР, постала давно. Старий кодекс, з його слів, не відображає змін у сфері житла (у старому ЖК нічого немає про приватизацію, об‘єднання власників багатоквартирних будинків і т.д.), пише газета "Сегодня".

Автори проекту збираються повернути пеню за борги з квартплати, забезпечувати соцжитлом, виселяти з будинків, які заважають будувати дороги й мости. Зі слів Мазурчака, без прийняття цих змін буде складно вирішити проблему із заміною старих будинків, насамперед "хрущовок", на сучасні будинки.

"Нинішній ЖК не передбачає такого поняття як реконструкція мікрорайонів, тому працювати дуже складно, потрібна згода всіх мешканців. Але передбачено, що власник житла повинен одержати квартиру не гіршу, ніж та, у якій він проживає", - зазначив Мазурчак.

Тих, хто буде проти, зі слів Мазурчака, влада переселить через суд, з наданням рівноцінного житла або виплатою його ринкової вартості.

Раніше розглядалася норма, що реконструкція можлива, якщо згодні 70-90% жителів. У проекті, навіть якщо 90% жителів проти, будинок однаково може піти під знесення. Тим же, хто не згодний на умови компенсації, можуть запропонувати житло відповідно до закону "Про примусове переселення при суспільній необхідності", тобто в межах міста. Тоді як згодних на реконструкцію повинні забезпечити квартирами в тому самому мікрорайоні.

Юрист Василь Мірошниченко підкреслив, що забудовник напевно намагатиметься відправити мешканців на околицю, де квартири дешевше, і довести через суд свою правоту громадянинові буде дуже складно.

Те саме, з його слів, стосується і виплати компенсацій: рахуватимуть їх за середньоринковою вартістю квадратного метра житла, не враховуючи ні престижність району, ні близькість метро, ні екологію.

"Все це потрібно прописати в Житлокодексі, інакше влада постане перед масовими протестами жителів хрущовок. Найсправедливіший варіант - селити поруч зі старим будинком", - прокоментував ситуацію Мірошниченко.

Нагадаємо, що міністерство регіонального будівництва та розвитку розраховує почати програму зі знесення хрущовок і будівництва на їх місці нового житла в Києві у 2011 році.

Новий Житловий кодекс передбачає примусове виселення українців із квартир


Новини Статті Аналітика
Депутати схвалили антирейдерський законопроект Депутати схвалили антирейдерський законопроект Верховна Рада хоче ввести кримінальну відповідальність за маніпуляції на фондовому ринку Верховна Рада хоче ввести кримінальну відповідальність за маніпуляції на фондовому ринку ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Верховна рада обклала митом експорт зерна Верховна рада обклала митом експорт зерна Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі "суспільних потреб" Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
ВР ухвалила у другому читанні та в цілому проект Повітряного кодексу ВР ухвалила у другому читанні та в цілому проект Повітряного кодексу Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Депутати заборонили інтерактивні клуби Депутати заборонили інтерактивні клуби Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Верховна рада розгляне сьогодні введення мит на експорт зерна Верховна рада розгляне сьогодні введення мит на експорт зерна Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Біржа пропонує значно більше можливостей втратити гроші, ніж їх заробити.

В.Швебель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті