Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 20 00:18 | London, Jul 19 22:18 | New York, Jul 19 18:18
Shanghai, Jul 20 06:18 | Tokyo, Jul 20 07:18 | Sydney, Jul 20 09:18

ОТП Банку дозволили судитися за законність валютних кредитів

ОТП Банку дозволили судитися за законність валютних кредитів
Рейтинг: 0
Голосів: 0
22 березня 2011 в 18:00 - Роман Зайцев


ОТП Банку дозволили судитися за законність валютних кредитів

Верховний суд у понеділок задовольнив прохання ОТП Банку та скасував ухвалу Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССГУД) від 17 грудня, згідно з якою установа не мала права видавати валютні кредити без індивідуальної ліцензії.Справа повернута до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, пише газета "Комерсант-Україна" із посиланням на одного з юристів.

Цю інформацію газеті підтвердили і в ОТП Банку.

Клієнт банку, який не хоче повертати йому 155 тис. доларів, довів у судах нижчих інстанцій, що установа не мала права видавати позику без індивідуальної ліцензії НБУ на цю операцію.

Іпотечний договір був розірваний також на тій підставі, що валюта клієнта зараховувалася банком для погашення кредиту за статтею "Внесення готівки на поточний рахунок", а це суперечить схваленим НБУ "Правилам використання готівкової валюти на території України".

В ОТП Банку упевнені у перемозі при повторному розгляді.

"Вся країна знає, що судове рішення, про яке ви писали, - випадкове. Всі знають, що єдино вірні аргументи у банків і кредити у валюті видавати можна", - заявив голова правління ОТП Банку Дмитро Зінков.

Його підтримує Нацбанк, який до 2004 року дотримувався протилежної позиції.

У листі НБУ від 2 червня 2000 року, яке наводилося в рішенні суду, вказувалося, що "наявність у банку генеральної ліцензії не дає йому права на проведення валютних операцій, які, згідно зі ст. 5 декрету про валютне регулювання, повинні проводитися виключно на підставі індивідуальної ліцензії НБУ".

Віце-прем‘єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко (у минулому голова НБУ) зізнавався виданню, що регулятор сприяв запуску валютного кредитування населення для залучення в країну іноземних банків, однак законодавство не змінювалося.

Юристи говорять, що рішення ВСУ не ставить крапку в законності видачі валютних кредитів без індивідуальних ліцензій на кожну операцію.

"ВССГУД при винесенні рішення буде керуватися рекомендаціями, які містяться у резолюції Верховного суду, в залежності від того, наскільки вони однозначні", - відзначив керуючий партнер юрфірми "Лавринович і Партнери" Максим Лавринович.

"Але в суді беруть участь дві сторони, одна з яких не буде задоволена і захоче оскаржити нове рішення. Тоді ВССГУД може направити його до Верховного суду, а може відмовити", - пояснив він.

ОТП Банку дозволили судитися за законність валютних кредитів


Новини Статті Аналітика
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Територіальні  відмінності розвитку регіонів України та інструменти  їх регулювання Територіальні відмінності розвитку регіонів України та інструменти їх регулювання Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий
"Донецьксталь" обіцяє судитися з ДКЦПФР через призупинку обігу акцій Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ Перспективи формування національної інноваційної системи в Україні Перспективи формування національної інноваційної системи в Україні ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Shell оскаржує в суді штраф на 25 мільйонів Shell оскаржує в суді штраф на 25 мільйонів Характеристика індивідуального планування в різних країнах Характеристика індивідуального планування в різних країнах I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті