Інвестиції.орг

Kyiv, Jun 22 02:45 | London, Jun 22 00:45 | New York, Jun 21 20:45
Shanghai, Jun 22 08:45 | Tokyo, Jun 22 09:45 | Sydney, Jun 22 11:45

Експерти прогнозують зростання роздрібного кредитування у гривні

Експерти прогнозують зростання роздрібного кредитування у гривні
Рейтинг: 0
Голосів: 0
25 січня 2011 в 09:11 - Роман Зайцев


Експерти прогнозують зростання роздрібного кредитування у гривні

Відновлення банківського кредитування і зростання попиту на ресурси будуть сприяти зростанню банківських депозитів в 2011 році.Такий прогноз висловив начальник відділу аналізу фінансових ринків ING Банку Україна Олександр Печеріцин у коментарі "Економічній правді".

Проте, на його думку, у 2011 році банки не зможуть досягти докризових обсягів кредитування.

"Протягом 2010 року банки змогли повністю відновити обсяги депозитів, перевищивши, таким чином, докризові показники. Зростанню депозитів на 26,4% сприяли, перш за все, високі ризики інвестування в інші інструменти", - зазначив експерт.

"Водночас, зростання депозитів в банківській системі було нерівномірним, оскільки більшість потенційних клієнтів перемістилися з банків з українським приватним капіталом в банки з іноземним капіталом і державні банки", - додав він.

Печеріцин відзначив, що темпи зростання депозитів фізичних і юридичних осіб за підсумками 2010 року є практично однаковими (28,5% і 22,5% відповідно), при цьому зростання депозитів населення протягом року було більш стабільним.

При цьому, активна монетарна політика НБУ у першому півріччі 2010 року, привабливі ставки, а також зниження девальваційних очікувань сприяли більш активному росту депозитів в гривні за підсумками року (38.4% у річному обчисленні), тоді як обсяг депозитів в іноземній валюті виріс усього на 12,9%.

Водночас, обсяг кредитного портфеля банків за підсумками 2010 року практично не змінився (1% в річному обчисленні).

"Основною причиною такої динаміки стала нездатність банків відновити кредитування, оскільки в 2010 році вони були більш стурбовані якістю своїх активів, а також підтриманням достатнього рівня капіталізації на тлі погіршення якості активів. Наявність істотних обмежень на кредитування в іноземній валюті (особливо роздрібне кредитування) також вплинуло на динаміку кредитного портфеля банків", - зазначив експерт.

Він відзначив, що, фактично, зростання кредитного портфеля було зафіксоване лише у корпоративному сегменті (7,9% у річному обчисленні), при цьому зростання пов'язане переважно з кредитуванням держкомпаній державними банками.

Скорочення кредитного портфелю фізосіб за підсумками року на 13,1% у річному вирахуванні, на думку Печеріцина, є цілком логічним, з урахуванням того, що більша частина роздрібних кредитів надавалася в іноземній валюті.

"Досить помірне скорочення кредитів населенню в національній валюті за підсумками року (-2,2%) відбиває відновлення зростання цього виду кредитів, починаючи із середини 2010 року. Таким чином, активізація роздрібного кредитування в гривні в 2011 році є неминучою", - підсумував експерт.

Експерти прогнозують зростання роздрібного кредитування у гривні


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Територіальні  відмінності розвитку регіонів України та інструменти  їх регулювання Територіальні відмінності розвитку регіонів України та інструменти їх регулювання Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Перспективи формування національної інноваційної системи в Україні Перспективи формування національної інноваційної системи в Україні Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Розум є у людини для того, щоб думати, а серце - щоб думати не тільки про себе!

Народна мудрість
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті