Інвестиції.орг

Kyiv, May 25 13:36 | London, May 25 11:36 | New York, May 25 07:36
Shanghai, May 25 19:36 | Tokyo, May 25 20:36 | Sydney, May 25 22:36

ТНК-ВР хоче купити Мозирський НПЗ

ТНК-ВР хоче купити Мозирський НПЗ
11 травня 2011 в 09:20 - Роман Зайцев


ТНК-ВР хоче купити Мозирський НПЗ

Слова віце-президент компанії ТНК-ВР з переробки та маркетингу Дідьє Бодранда про можливу купівлю нафтопереробних активів в зоні Митного союзу можуть свідчити про намір придбати Мозирський НПЗ.Така думка висловлюється у статті аналітичного видання "Білоруси і ринок", передає Оilnews.

В інтерв‘ю Reuters Бодранд, зокрема, сказав, що для ТНК-ВР важливо мати власні НПЗ, так як ставку у своєму нафтовому бізнесі компанія робить на переробку сировини, а не на його експорт.

"Якщо є можливість розглянути придбання переробних активів у зоні Митного союзу, ми будемо вивчати її. З точки зору максимізації прибутку найбільш перспективно переробляти нафту і займатися маркетингом нафтопродуктів", - сказав Бодранд.

Відкидаючи можливість покупки казахських НПЗ, аналітики роблять висновок, що мова йде про НПЗ у Білорусі.

Віце-президент ТНК-ВР навряд чи мав на увазі казахстанські НПЗ. Шансів їх купити у ТНК-BP, як відзначають експерти, практично немає.

"Цього не вдалося зробити в ході неодноразових спроб навіть російській компанії "Газпром нафті", афілійованій фактично з державою. Не вийшло це і у Китаю", - йдеться в статті.

На думку експерта, інтерес ТНК-ВР до Мозирському НПЗ абсолютно логічний.

Так, в 2010 році "Газпром нафта" і ТНК-ВР завершили розділ збутових активів компанії "Славнефть", розташованої в Білорусі, і вже з жовтня самостійно здійснювали поставки нафти на Мозирський НПЗ.

Білоруські журналісти нагадують, що "Газпром нафта" і ТНК-BP вже зверталися до уряду республіки з пропозицією про викуп держчастки у ВАТ "Мозирський НПЗ", але білоруська влада її не підтримала.

Проте ТНК-ВР не втратила інтересу до покупки контрольного пакету Мозирського НПЗ у світлі розширення власної збутової мережі в Україні, яка є найбільш привабливим ринком збуту для Мозирського НПЗ.

Втім, експерти вважають малоймовірним продаж Мозирського НПЗ російсько-британській компанії, так як існує вигідніший для Білорусі претендент - «Газпром нафта», а також нові умови поставки російської нафти до Білорусі.

Як сказав чиновник профільного міністерства, слова якого наводяться в матеріалі, сенсу в приватизації заводу немає, так як це не допоможе збільшити його завантаження нафтою.

ТНК-ВР належить п‘ять НПЗ - у Росії і Україні і роздрібна мережа з 1400 АЗС, що працюють під брендами BP і ТНК.

Основні акціонери ВАТ "Мозирський НПЗ" - уряд Білорусі - 42,76% акцій і НГК "Славнефть" - 42,58% акцій, 12,25% акцій володіє ВАТ "МНПЗ +", що належить державі, фізособам - 2,41 %.

Минулий рік підприємство завершило з чистим прибутком у розмірі 30 мільйонів доларів, рентабельність роботи склала близько 2,56%.

Потужності за обсягом переробки нафти з урахуванням роботи вторинних процесів заводу становлять близько 11 мільйонів тонн на рік, глибина переробки - близько 70%.

У 2011 році обсяг первинної переробки нафти на Мозирському НПЗ становитиме  близько 10,5 мільйона тонн.

ТНК-ВР хоче купити Мозирський НПЗ


Новини Статті Аналітика
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних "Одеса-Броди" може почати працювати на Коломойського Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
"Смарт-холдинг" готується придбати підприємство "Укргазвидобуток" Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Держава витратила 800 мільйонів на імпортні ліки Держава витратила 800 мільйонів на імпортні ліки Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Біржа пропонує значно більше можливостей втратити гроші, ніж їх заробити.

В.Швебель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті