Інвестиції.орг

Kyiv, Jan 23 05:54 | London, Jan 23 03:54 | New York, Jan 22 23:54
Shanghai, Jan 23 11:54 | Tokyo, Jan 23 12:54 | Sydney, Jan 23 14:54

ТНК-ВР хоче купити Мозирський НПЗ

ТНК-ВР хоче купити Мозирський НПЗ
11 травня 2011 в 09:20 - Роман Зайцев


ТНК-ВР хоче купити Мозирський НПЗ

Слова віце-президент компанії ТНК-ВР з переробки та маркетингу Дідьє Бодранда про можливу купівлю нафтопереробних активів в зоні Митного союзу можуть свідчити про намір придбати Мозирський НПЗ.

Така думка висловлюється у статті аналітичного видання "Білоруси і ринок", передає Оilnews.

В інтерв‘ю Reuters Бодранд, зокрема, сказав, що для ТНК-ВР важливо мати власні НПЗ, так як ставку у своєму нафтовому бізнесі компанія робить на переробку сировини, а не на його експорт.

"Якщо є можливість розглянути придбання переробних активів у зоні Митного союзу, ми будемо вивчати її. З точки зору максимізації прибутку найбільш перспективно переробляти нафту і займатися маркетингом нафтопродуктів", - сказав Бодранд.

Відкидаючи можливість покупки казахських НПЗ, аналітики роблять висновок, що мова йде про НПЗ у Білорусі.

Віце-президент ТНК-ВР навряд чи мав на увазі казахстанські НПЗ. Шансів їх купити у ТНК-BP, як відзначають експерти, практично немає.

"Цього не вдалося зробити в ході неодноразових спроб навіть російській компанії "Газпром нафті", афілійованій фактично з державою. Не вийшло це і у Китаю", - йдеться в статті.

На думку експерта, інтерес ТНК-ВР до Мозирському НПЗ абсолютно логічний.

Так, в 2010 році "Газпром нафта" і ТНК-ВР завершили розділ збутових активів компанії "Славнефть", розташованої в Білорусі, і вже з жовтня самостійно здійснювали поставки нафти на Мозирський НПЗ.

Білоруські журналісти нагадують, що "Газпром нафта" і ТНК-BP вже зверталися до уряду республіки з пропозицією про викуп держчастки у ВАТ "Мозирський НПЗ", але білоруська влада її не підтримала.

Проте ТНК-ВР не втратила інтересу до покупки контрольного пакету Мозирського НПЗ у світлі розширення власної збутової мережі в Україні, яка є найбільш привабливим ринком збуту для Мозирського НПЗ.

Втім, експерти вважають малоймовірним продаж Мозирського НПЗ російсько-британській компанії, так як існує вигідніший для Білорусі претендент - «Газпром нафта», а також нові умови поставки російської нафти до Білорусі.

Як сказав чиновник профільного міністерства, слова якого наводяться в матеріалі, сенсу в приватизації заводу немає, так як це не допоможе збільшити його завантаження нафтою.

ТНК-ВР належить п‘ять НПЗ - у Росії і Україні і роздрібна мережа з 1400 АЗС, що працюють під брендами BP і ТНК.

Основні акціонери ВАТ "Мозирський НПЗ" - уряд Білорусі - 42,76% акцій і НГК "Славнефть" - 42,58% акцій, 12,25% акцій володіє ВАТ "МНПЗ +", що належить державі, фізособам - 2,41 %.

Минулий рік підприємство завершило з чистим прибутком у розмірі 30 мільйонів доларів, рентабельність роботи склала близько 2,56%.

Потужності за обсягом переробки нафти з урахуванням роботи вторинних процесів заводу становлять близько 11 мільйонів тонн на рік, глибина переробки - близько 70%.

У 2011 році обсяг первинної переробки нафти на Мозирському НПЗ становитиме  близько 10,5 мільйона тонн.

ТНК-ВР хоче купити Мозирський НПЗ


Новини Статті Аналітика
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних "Одеса-Броди" може почати працювати на Коломойського Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
"Смарт-холдинг" готується придбати підприємство "Укргазвидобуток" Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Держава витратила 800 мільйонів на імпортні ліки Держава витратила 800 мільйонів на імпортні ліки Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Світ належить оптимістам, песимісти – тільки глядачі.

Ф.Гізо
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті